Florencja, czasy panowania rodu Medyceuszów. Czasy rozkwitu malarstwa, ale także zarazy i buntów społecznych. Hołubiony przez panujących Botticelli dostaje zlecenie namalowania portretu żony Wawrzyńca Medyceusza. Tak powstają Narodziny Wenus, w czym niebagatelny udział ma uzdolniony młodziutki uczeń Botticellego – Leonardo da Vinci. Między mężczyznami rodzi się uczucie...
Nowa, prapremierowa sztuka Jordana Tannahilla (znanego krakowskiej publiczności ze Spóźnionych odwiedzin) to szalona opowieść o "miłości w czasach zarazy" – czasach, w których społeczeństwo szuka kozła ofiarnego dla odpędzenia swoich lęków w obliczu choroby, która dziesiątkuje kraj. Na tym tle śledzimy losy niezwykłych artystów, którzy z dezynwolturą i humorem próbują przekraczać przyjęte obyczajowo granice i poszukiwać alternatyw dla aktualnego obrazu świata. Niestety jako pierwsi zostają rzuceni na pożarcie żądnym krwi "normalnym" obywatelom.
Organizator: Teatr im. Juliusza Słowackiego (więcej wydarzeń organizatora)
Realizacja
Autor: Jordan Tannahill - tłumaczenie na język polski - Marta Orczykowska
Reżyseria: Paweł Świątek
Scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda
Muzyka: Dominik Strycharski
Asystent reżysera: Błażej Biegasiewicz
Inspicjent: Marcin Stalmach
Producent: Bożena Sowa
10/10
Bardzo ciekawy spektakl ! Porusza wiele tematów.. Ciekawe połączenie historycznych wydarzeń z współczesnością.polecam. Choć moim zdaniem za dużo wulgaryzmów.
iw.....@gm...il.com | 20.09.2024
10/10
SPEKTAKL FANTASTYCZNY
Gra aktorów na bardzo wysokim poziomie
Wielkie brawa . Przyjechałam na ten spektakl z Warszawy i wrócę
do Państwa z pewnością na inne przedstawienia
Hania
h_.....@fo...er.com.pl | 14.02.2024
10/10
Nowoczesna sztuka , profesjonalnie zagrana
ma.....@gm...il.com | 3.02.2024
10/10
Przyznam, że poszłam dosyć sceptycznie nastawiona. Jednak oceniam spektakl na bardzo dobry. Posiadałam sporo wiadomości dot. tego okresu, właśnie skończyłam czytać powieść M.Puzo Rodzina Borgiow, więc nic nie mogło mnie zdziwić. Nie jestem pruderyjna jednak skłaniałbym się do lekkiego przykrycia wdzięków aktorki i zmniejszenia ilości "ozdobników" w tekście. Temat i "polowanie na czarownice" nadal aktualny. Ludzie nie przywykli jeszcze do odmienności. Ogólnie super. Polecam!
li.....@gm...il.com | 2.02.2024
10/10
Fenomealny spektakl przestawiający orignalna wizje odrozenia, jenak zalecałabym osobom starszym zagłębienie się w poruszaną tematykę. Polecam serdecznie!!
ja.....@....pl | 4.05.2023
10/10
Cudna gra aktorska, fajna aranżacja, świetnie dobrani aktorzy
ag.....@gm...il.com | 3.03.2023
9/10
Proszę nie sugerować się opiniami, że spektakl jest zbyt wulgarny, uważam, że wszystko mieści się w granicy dobrego smaku i wynika z ogólnej koncepcji. Bardzo dobra gra aktorów, świetne charakteryzacja i scenografia i ogląda się całość jednym tchem.
xa.....@gm...il.com | 13.02.2024
8/10
dziękuję za widowisko.
Bardzo nie podobaĺy mi sie przekleństwa, uszy więdĺy.
to coś więcej niż przekleństw. to WULGARYZMY , to nie jest język przekazu ......
pm.....@ho...il.com | 5.04.2023
6/10
Wizualnie perełka, świetna scenografia, aktorzy pokazali swój warsztat od bardzo dobrej strony. Ale co z tego, skoro dialogi są na poziomie filmów Patryka Vegi?
ka.....@gm...il.com | 4.09.2023
6/10
Sztuka na dobrym poziomie. Ciekawie łączy przeszłość i teraźniejszość jasno pokazując, że wzorce zachowań ludzkich są ponadczasowe. Piękno przeplata się ohydą i brzydotą - mocne, szokujące sceny seksualne. To co nie przemówiło do mnie, to zbyt wiele bezpruderyjnej nagości jak zwykle damskiej. Czy sztuka nie może bronić się sama? Czy na pewno przez znaczną część sztuki aktorka musi biegać całkiem nago?
ma.....@....pl | 21.04.2023
Adres i dojazd
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12, Kraków