Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

Kalyani

Chorzów
Chorzowskie Centrum Kultury

„Piosenka Ci nie da zapomnieć” czyli Jan Emil Młynarski gra, śpiewa i opowiada. Recital osobisty

Warszawa
Teatr Ateneum

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

Mów mi Italiano!

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

GREASE

Warszawa
Scena Relax

To Wiem Na Pewno

Warszawa
Teatr Ateneum

Prezent urodzinowy

Warszawa
Teatr Capitol

ADAM (PREMIERA)

Warszawa
Bohema House Teatr Ekologiczny

Hip Hop Festival Poznań 2024

Poznań
Malta

Excentrycy

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Bixiga 70 (Brazylia) - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Trzebinia
Dom Kultury "Sokół"

Komedia odlotowa, czyli lumbago

Warszawa
Teatr Capitol

IL BARBIERE DI SIVIGLIA / GIOACCHINO ROSSINI - inscenizowana wersja koncertowa

Warszawa
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Projekt Tuwim

Warszawa
Teatr Capitol

Kuguar. Musical

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

VSJF: Miles Davis The Blue Note & Capitol Recordings by Kuba Lechki Quintet

Wrocław
Hotel Monopol Wrocław

Iluzjonista Y "To jest ustawione" / Sopot

Sopot
Sheraton Sopot Hotel

Vivacity - a Parade of Jazz Dance

Warszawa
Scena Relax

Mayday Bigamistka

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

48 URODZINY TEDE - JASTARNIA - WEJŚCIE 49 || 48 H NA 48 NUMERÓW / DWA KONCERTY / PIANA PARTY

Jastarnia
Wejście 49 Jastarnia

Nic się nie stało

Warszawa
Garnizon Sztuki

Szalone nożyczki

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

SOYKA SOLO!

Piechowice
Scena w Górach

Nic nie gra

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Dakh Daughters - 10-lecie Fundacji Widowisk Masowych

Kraków
ICE Kraków

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

GRA

Warszawa
Garnizon Sztuki

Abonament na szczęście

Warszawa
Scena Relax

Krew karamazowska

9.52
(201 ocen)
Fiodor Karamazow zawsze był marnym ojcem, ale żeby tak go nienawidzić, by łeb mu rozbić? Jak pierwszemu lepszemu zbirowi? Nie no, to już przesada! Kto jest winien tej krwi karamazowskiej? Czyżby Dymitr? Wszak z ojcem miał zatarg i obaj uganiali się za Gruszą. Wszyscy słyszeli, jak mówił, że go zabije. A co z Iwanem? Ten obiecujący student filozofii nie skrywał swej nienawiści, ale przecież za pragnienia nie można nikogo sądzić. A może Alosza? Nie, jakżeby ten aniołeczek miał... on jeden ojcem nie gardził. On jeden nie czuł do niego nienawiści. Jest jeszcze Smierdiakow! Ale przecież ten pies miał atak i spadł ze schodów. Polała się krew karamazowska i ktoś musi za to odpowiedzieć. Zbrodnia domaga się kary, grzech pokuty, a nienawiść przebaczenia. Tylko czy braci Karamazow stać na to, by wyrwać się z piekła i uwolnić od towarzystwa... tak szacownego trupka?

Czas trwania: 170 minut

Występują

Fiodor - Tymon Kokoszka Alosza - Andrzej Kacperski Iwan - Maciej Sobstyl Dymitr - Piotr Kulczycki Smierdiakow - Błażej Dawidson Zosima - Mateusz Latopolski Grusza - Agnieszka Wrona Katia - Joanna Krupińska/ Paulina Dąbrowska.

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Piotr Klinger MUZYKA: Dawid Rudnicki CHARAKTERYZACJA: Dominika Godziemba-Trytek CHÓR: Adam Matyszewski, Piotr Klinger, Jakub Putyra, Michał Pankowski PRODUCENT: Katarzyna Markiewicz PRODUCENT EKSPLOATACYJNY: Monika Godlewska

Opinie naszych Widzów

(81)

10/10

Bardzo dobre przedstawienie. Szczególnie aktor grający ojca, Fiodora Karamazow - rewelacyjny!

ma.....@gm...il.com | 27.10.2023

10/10

Świetny spektakl i reżyseria.

do.....@....pl | 26.10.2023

10/10

bardzo dobre, dziękuję

su.....@gm...il.com | 17.10.2023

10/10

Często w teatrach siedzi się długo i bez sensu. Tu było długo, ale nie było tego czuć, bo było z sensem. Minimalistyczna inscenizacja, wspaniały warsztat aktorów.

co.....@gm...il.com | 16.10.2023

10/10

Oby ten Teatr przetrwał, bo naprawdę jest tego wart. Smutne jest to, że nie ma żadnego wsparcia z Miasta. Spektakl oglądałam już któryś raz. Od 2016 roku cały czas ten sam najwyższy poziom słowa, gry aktorskiej i sensu. Jeszcze sprostowanie: nie nazywałabym tych ludzi amatorami. Zespół z tego co wiem tworzą aktorzy dyplomowani i aktorzy bez dyplomów, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Słowo "amator" ma jednak wymiar pejoratywny. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

pi.....@gm...il.com | 16.06.2023

10/10

Byłam już kilka razy na tym przedstawieniu. Świetna gra aktorska, każda postać zapada głęboko w pamięć. Gratulacje dla całego Zespołu za pasję, profesjonalizm, muzykę, nastrój. BRAWO!!!

ew.....@gm...il.com | 15.06.2023

10/10

To był jeden z najlepszych spektakli, jakie miałam okazję widzieć. Byłam poruszona i zaczarowana do samego końca! Gra aktorska tych amatorskich artystów niczym nie odbiega od talentu aktorów po szkołach teatralnych! Ba! Nie jeden mógłby się od nich uczyć. Gorąco polecam ten spektakl. To prawdziwe arcydzieło sztuki teatralnej, które trzeba zobaczyć!

ad.....@ya...oo.com | 6.06.2023

10/10

Wspaniała gra aktorska. Wg mnie, niektórzy polscy "zwodowi" aktorzy mieliby się od kogo uczyć. Wcale niełatwy temat przedstawiony w sposób trafiający głęboko w serca i umysły widzów. Na najwyższym poziomie także reżyseria, choreografia i scenografia. Już czekam na kolejny spektakl.

bl.....@gm...il.com | 22.12.2022

10/10

Wspaniały spektakl, trzymający w napięciu, w ogóle nie zauważa się upływu tych 2 godzin, a wręcz chce się więcej i więcej. Świetnie obsadzone role braci, ale na uwagę zasługują również żeńskie role. Mimo iż Katia i Grusza pojawiają się tylko w kilku scenach to dziewczynom udało się wykreować barwne i ciekawe postacie. Szczególnie spodobała mi się postać Gruszy, w którą wciela się Agnieszka Wrona, bowiem najpierw jest cyniczną i okrutną kobietą, która budzi niechęć, a następnie poznajemy jej prawdziwe wnętrze - wspaniale zagrany monolog. Cena biletów mogłaby być znacznie wyższa gdyż jest to pełnoprawny, profesjonalny spektakl, który z powodzeniem mógłby być grany na największych stołecznych scenach.

ag.....@gm...il.com | 21.12.2022

10/10

Cudowne wykonanie klasyka :) Sama jestem w szoku, że w tak okrojonyn czasie reżyserowi udało się zmieścić wszystkie najważniejsze wątki tej grubaśnej książki. Aktorzy jak najbardziej profesjonalnie utrzymywali publiczność w klimacie 'Braci Karamazow'. ps. Po spektaklu uwielbiam Smierdakowa, ktorego nie znosiłam w książce ;))

ol.....@gm...il.com | 17.12.2022

10/10

Wybitna, popisowa, mistrzowska rola Fiodora w wykonaniu Tymona Kokoszki!

Ig.....@ac...vy.pl | 12.12.2022

10/10

Bardzo dobra gra aktorów !

ch.....@ga...ta.pl | 11.12.2022

10/10

Doskonały!

sy.....@po...ta.fm | 11.12.2022

10/10

"Krew Karamazowska" to spektakl najwyższej próby. Nie schodzi z afisza od wielu lat. POLECAM GORĄCO. Świetna reżyseria, kunsztowna scenografia, przejmująca muzyka Dawida Rudnickiego i znakomita gra aktorska. Wszystkich! Stary Karamazow (Tymon Kokoszka) bardzo dobry, choć momentami za bardzo szarżuje, Na szczególną uwagę zasługują "trójwymiarowi", czyli charakterystyczni, zmienni, przykuwający uwagę: Mateusz Latopolski - Zosima-(oszczędny), Błażej Dawidson - Smierdiakow (brawurowy)i Agnieszka Wrona -Grusza (wzruszająca w przemianie). Zadziwia rozmach przedstawienia grany w maleńkiej salce Domu Kultury "Stokłosy"

ma.....@gm...il.com | 11.12.2022

10/10

Niesamowite przeżycie, bardzo dobra interpretacja książki.

w......@gm...il.com | 19.11.2022

10/10

W dzielnicowym domu kultury sztuka na takim wysokim poziomie godna wielkich teatrów, gra aktorska wspaniała, szczerze polecam!

as.....@au...af.pl | 18.11.2022

10/10

Wspaniałe przedstawienie o zróżnicowanej dynamice, bywa śmiesznie! Brawurowa gra Tymona Kokoszki. Brawo!

me.....@gm...il.com | 17.11.2022

10/10

Dla mnie spektakl 12/10 :) Jeżeli, oczekuje się od teatru prawdziwej, zaangażowanej sztuki przez duże S to spektakl ,,Krew Karamazowska” taki właśnie jest!

so.....@gm...il.com | 8.11.2022

10/10

Rewelacyjna gra aktorów!

a......@....pl | 7.11.2022

10/10

Polecam, świetna gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Trzyma w ryzach, napięciu. Niby mały teatr w domie kultury, ale należy dodać, że sztuka na najwyższym poziomie dodatkowo atmosfera jak nagłośnienie było świetne. Polecam, jestem zauroczona tym miejscem. Z chęcią tu wrócę. Gratuluję wszystkim

ew.....@lo...ty.pl | 6.11.2022

10/10

Fantastyczny performance!

ka.....@gm...il.com | 6.11.2022

10/10

Spektakl przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Rewelacyjna gra aktorska na najwyższym poziomie. Postaci rozwijają się wraz z trwaniem spektaklu i ciężko zdecydować się na jednego faworyta:) Sztuka skłania do refleksji i na długo pozostaje w pamięci. Maciej Sobstyl w postaci Iwana - tego się nie da zapomnieć.

ko.....@gm...il.com | 28.06.2021

10/10

To spektakl najwyższej próby, Znakomity tekst podany w ciekawy, czytelny sposób. Interesujące scenografia i charakteryzacja. Aktorzy -profesjonali, z dobrą dykcją! Na szczególne wyróżnienie zasługują:Tymon Kokoszka w roli ojca oraz Maciej Sobstyl - Iwan, Piotr Kulczycki - Dymitr i Błażej Dawidson -Smierdiakow. Na osobną pochwałę zasługuje muzyka (Powinna być nieco lepsza technicznie, ale to drobiazg do naprawienia). Dostojewski patrzy z nieba i może być dumny:)

ma.....@gm...il.com | 25.12.2019

10/10

bardzo dobra gra aktorska. Tymon zagrał swoją rolę rewelacyjnie.

Gr.....@gm...il.com | 28.05.2019

10/10

Pomysł jak i sama realizacja przedstawienia teatralnego powieści Dostojewskiego bardzo mi się podobał. Fenomenalna gra aktorów z dobrze dobraną muzyką wciągnęły mnie w świat bohaterów. Na uwagę zasługuje tania cena biletów:) Oby więcej było tego typu inicjatyw teatralnych!

a......@....pl | 25.03.2019

10/10

To nasz drugi spektakl w Teatrze Wolandejskim (pierwszy była doskonała jednoktówka "Albo"). I znowu bardzo nam się podobało. Niesamowite wrażenie robi bycie "na wyciągnięcie ręki" od aktorów - to dla nas bardzo duża zaleta. Zdecydowanie polecamy!

to.....@....pl | 25.01.2019

10/10

Dziękuję aktorom, a szczególne podziękowania kieruje dla Tymona Kokoszka w roli Fiodora!❤

ip.....@gm...il.com | 18.12.2018

10/10

Fantastyczny spektakl, byłam 3 razy :)

jo.....@pp...di.com | 17.12.2018

10/10

Polecam każdemu, super spektakl 😀

rb.....@....pl | 26.11.2018

10/10

Świetna gra aktorska, byłam zachwycona.

fa.....@gm...il.com | 26.11.2018

10/10

Do spektaklu nie mam najmniejszych uwag. Bardzo mi się podobało. Mam jedynie problem z salą. Wejście na drugi poziom jest bardzo niebezpieczne. Krzesła wypełniają praktycznie cały rząd. Nie ma miejsca na to by spokojnie przejść. Moja Mama prawie spadła z platformy. Może warto poświęcić jedno krzesło dla bezpieczeństwa? (w sensie zdjąć je z platformy, by było więcej miejsca).

mi.....@gm...il.com | 9.06.2018

10/10

Świetna gra aktorska, bardzo ładna scenografia.

ka.....@gm...il.com | 7.06.2018

10/10

Uczta dla wszystkich zmysłów. Już nie będę kąpać ojca w korycie

da.....@gm...il.com | 27.05.2018

10/10

„Krew karamazowska” jest spektaklem dynamicznym, dobrze napisanym i odświeżającym nieco klasycznego Dostojewskiego. Minimalizm sceny i rekwizytów zrównoważony został bardzo dobrą grą aktorską, w tym soczystą rolą Tymona Kokoszki jako Fiodora (którego w zasadzie można było jeść łyżkami, a za każdym razem kiedy już myślałeś, że widziałeś wszystkie twarze starego Karamazowa – on rzucał w Ciebie następną i następną) oraz mniejszą, choć nie do zapomnienia Błażeja Dawidsona jako Smierdiakowa. Szczerze polecam.

ty.....@gm...il.com | 21.04.2018

10/10

Świetne aktorstwo, kreacja Fiodora zachwycająca! Bardzo klimatyczne przedstawienie, budzące grozę i skłaniające do refleksji. Bardzo polecam!

ma.....@gm...il.com | 10.04.2018

10/10

rewelacyjna sztuka. Mistrzowska gra aktorów :) Polecam gorąco !!!

ma.....@in...ia.pl | 10.04.2018

10/10

Świetna gra aktorska! Jestem pod wrażeniem.

bi.....@gm...il.com | 9.04.2018

10/10

Fantastyczny spektakl, byłam już 2 razy! Polecam!

jo.....@pp...di.com | 20.02.2018

10/10

Swietna sztuka, na najwyzszym poziomie! Gratulacje dla aktorow!. Jako milosniczka teatru muszę przyznać ze już dawno nie byłam na tak dobrej sztuce.

mo.....@ya...oo.com | 5.02.2018

10/10

Świetna gra wszystkich aktorów, a szczególnie aktora w roli Ojca. Wielki minus tego teatru to kompletny brak szacunku do widzów. Spektakle rozpoczynają się nagminnie z 15 minutowym opóźnieniem, a widzowie są wpuszczani na widownię 13 minut po czasie. To niewybaczalny błąd nie do darowania. Byłem ostatni raz na spektaklu tego Teatru Wondalejskiego.

kw.....@....pl | 10.12.2017

Krew karamazowska

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!