Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl ? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne .
- Muzeum, teatr, koncert lub kino wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
- Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film , wybierz interesujący Cię zakres dat.
- Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
- Wystawy, koncerty, spektakle i filmy możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
Bilety na wydarzenia z udziałem Przemysław Wasilkowski
Przemysław Wasilkowski
Jest aktorem, reżyserem, absolwentem wydziału aktorskiego PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi; doktorem sztuki teatralnej (promotorem jego przewodu doktorskiego był prof. Krystian Lupa).
W latach 1994–1999 pracował w Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards w Pontederze we Włoszech. Jako członek zespołu artystycznego brał aktywny udział w twórczym procesie pracy Workcenter, którego ukoronowaniem była zamknięta struktura performatywna o nazwie „Akcja”.
Jego najważniejsze publikacje ukazały się w „Pamiętniku Teatralnym” (2001 nr 1–2), „Pograniczach” (2002 nr 3), jego teksty zostały również włączone do tomu Voices from Within: Grotowski’s Polish Collaborators pod redakcją Paula Allaina i Grzegorza Ziółkowskiego oraz almanachu „Stories for the Future: A Between Almanach”, pod redakcją Tomasza Wiśniewskiego. Obszerny wywiad z aktorem ukazał się ostatnio w dziewiętnastym numerze internetowego periodyku Instytutu Grotowskiego „Performer”.
Jako aktor współpracował z Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Instytutem Grotowskiego, Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, a także z teatrami zagranicznymi (m.in. Zona Castalia i LabPerm w Turynie; ARCAT oraz Atelier-Théâtre Monique Stalens w Paryżu).
Zajmuje się również reżyserią („MC HCW Projekt”, „Czarne na biało-niebieskim”, „Kres długiego dnia”, „Stany szoku” – zrealizowane w ramach stypendiów artystycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i ruchem scenicznym („Balladyna” i „Słownik chazarski”, Teatr im. Kochanowskiego w Opolu; „Termopile polskie”, Teatr Nowy w Łodzi i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu). Jego autorskie spektakle („Lament Doctoris Fausti”, „Zona Tenebrarum”, „Stany szoku”, „SAM”) były prezentowane i nagradzane na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: we Włoszech, Francji, Grecji, Finlandii i Japonii.