Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam

Спектакль "Твін Пікс: Я постукає в червоні двері" з українськими субтитрами!

Spektakl dla widzów od 16. roku życia Teatr BARAKAH bierze na deski kolejne kultowe dzieło – tym razem serial Davida Lyncha „Miasteczko Twin Peaks”. W spokojnym miasteczku gdzieś na północy Stanów Zjednoczonych zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer… Nie, nie, nie. Nas nie interesuje słynne pytanie: „Kto zabił Laurę Palmer?”. Nas interesuje, co się z nią działo wcześniej. Przenosząc świat Twin Peaks do współczesności, dekonstruujemy ludzkie relacje, analizując brak miłości między córką i ojcem czy brak oparcia w matce niczym z obrazu „Złe matki” Giovanniego Segantiniego. Czerpiemy z „Blue Velvet” i innych lynchowskich obrazów, czerpiemy z codzienności i aktualnych problemów, zastanawiamy się, na czym polega dualizm w odwiecznej wędrówce dusz pomiędzy dobrem i złem. „Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” to nie tylko teatralna inspiracja kultową serią Davida Lyncha. To coś zdecydowanie więcej – my twin peaksowych bohaterów oraz lynchowski, surrealistyczny klimat przenosimy w inny czas i inną przestrzeń.

Organizator: Teatr BARAKAH

Występują

Monika Kufel

Krzysztof Cybulski

Aniela Płudowska

Michał Kłodnicki

Marcin Piotrowiak

więcej+

Realizacja

autor: Grzegorz Like reżyseria: Michał Nowicki muzyka: Piotr Korzeniak scenografia i kostiumy: Monika Kufel dodatkowo w obsadzie filmowej / wokale: Lena Witkowska video: Rafał Pogoda Nagrania video zostały zrealizowane w Parku Rozrywki RABKOLAND. Zdjęcia i nagrania video zostały zrobione w FENIKS Dancing Club & Restaurant. * Scenariusz został napisany w ramach „Stypendium Twórczego Miasta Krakowa”.

Opinie naszych Widzów

(2)

10/10

Bardzo ciekawy spektakl, polecam zobaczyć nawet jeśli nie znacie Twin Peaks! Młodzi zdolni aktorzy, współczesny scenariusz, pod warstwą komedii skrywa w sobie gorzką prawdę o społeczeństwie. Na szczególną pochwałę zasługuje oprawa audiowizualna spektaklu, świetne efekty a mimo kameralnej sali robią widowisko! Na piątkowy wieczór ze znajomymi świetna rozrywka. W teatrze znajduje się otwarty bar i kilka stolików, można spotkać się przed wydarzeniem i porozmawiać. Wystrój teatru i klimat niepowtarzalny, tajemnicza aura, ukryte wejście - świetne miejsce!

ma.....@gm...il.com | 8.03.2023

9/10

Mocne. W przeciwieństwie do serialu spektakl spina wszystkie wątki i skupia się na najważniejszym. Ale nie byłby zrozumiały bez serialu...:)

do.....@gm...il.com | 27.02.2023

Adres i dojazd

Teatr BARAKAH,

ul. Paulińska 28 , Kraków

Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam

Kraków, Teatr BARAKAH

sb., 16.12.2023

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

nd., 03.03

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

nd., 28.04

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!