Kasta la vista

Spektakl dla widzów od 16. roku życia. Błyskotliwa, inteligentna i zaskakująca komedia absurdu francuskiego autora Sébastiena Thiéry’ego. Pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji. Groteska opowiadająca o tym, jak przeciętny obywatel wpada w sieć korporacyjnego świata finansów. Reżyser Jacek Bończyk osadził tekst w polskich, a nawet wrocławskich realiach. „Wyobraź sobie, Widzu, że jesteś zadowolonym agentem nieruchomości, który wszedł do oddziału swojego banku, żeby podjąć gotówkę. Podajesz do autoryzacji kartę debetową i… I odtąd zaczyna się udręka Jacka Krafta, który boryka się z dziwacznym kasjerem oraz specyficzną szefową oddziału banku. W banku, który już nie jest znajomym bankiem, zaczyna się pełna absurdów historia, która może się przydarzyć każdemu, kto przekroczy próg pozbawionej czułości instytucji. W finale spektaklu pozostaje pytanie: czy ta cała sytuacja była lub byłaby w ogóle możliwa? A może to misterna gra boskiej istoty pochodzącej z innej kultury i wymiaru? Przekonaj się, Widzu, sam. Koniecznie. Pozdrawiam – reżyser”. W spektaklu wykorzystano utwory z płyt Changing oraz Shuruvath w wykonaniu MICHAŁA RUDASIA W teledysku wystąpiły tancerki z wrocławskiej grupy Indie Beats – Connect with Dance: ANUSHA CHITTI, MANU THEJA DANDU, DEEPIKA KONDURU, SANDRA SZNYR realizacja i zdjęcia MIKOŁAJ PŁYWACZ, koordynator nagrania PATRYCJA WRÓBEL.

Czas trwania: 100 minut

Organizator: Teatr Polski we Wrocławiu

Występują

Grażyna Krukówna

Starsza kobieta

Bożena Baranowska

Matka

Mariusz Kiljan

Klient

Andrzej Gałła

Hindus

Jakub Giel

Kasjer

więcej+

Realizacja

przekład: BARTOSZ WIERZBIĘTA opracowanie tekstu, reżyseria i opracowanie muzyczne: JACEK BOŃCZYK scenografia: GRZEGORZ POLICIŃSKI kostiumy: ELŻBIETA TERLIKOWSKA

Opinie naszych Widzów

(12)

10/10

Absolutna rewelacja <3

ju.....@....pl | 2.10.2023

10/10

Świetne tylko bardzo niewygodne siedzenie na balkonie

bg.....@gm...il.com | 11.07.2023

10/10

Fantastycznie, rewelacja, gra aktorska super. Cudnie spędzony wieczór Bardzo dziękuje

wi.....@....edu.pl | 10.03.2023

10/10

Przewrotna fabuła, obficie okraszona dowcipną groteską i do tego fenomenalna gra głównego bohatera. Doskonałe wrażenia artystyczne. Pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela teatru.

ku.....@....pl | 18.04.2022

10/10

Wspaniała gra aktorów. Spektakl bardzo realistyczny nasycony dobrym humorem.

of.....@gm...il.com | 11.04.2022

10/10

Spektakl super , wszystko dzieje się w banku czyli w miejscu gdzie każdy z nas przynajmniej raz był. Choć sam fakt zamknięcia klienta był trochę straszny to historie które wydarzyły się w samym banku to istna komedia. Gra aktorów rewelacyjna szczególnie Pan Jacek klient banku utkwił mi w pamięci. Polecam spektakl wart obejrzenia.

be.....@....pl | 5.10.2021

9/10

Świetni aktorzy!!! GRATULACJE!!!

fe.....@....pl | 4.10.2021

8/10

Komedia podobała mi się, ale nie była mega śmieszna. Aktorzy zagrali super. Sztuka z przekazem. W teatrze co drugie miejsce zajęte, obowiązują maseczki. Mieliśmy miejsca na balkonie, z których wszystko było widać. Ogólnie polecam.

an.....@....pl | 7.10.2021

7/10

Znakomita gra aktorska, Początek sztuki troche nudnawy i mega absurdalny. W połowie się rozkręca, zaskakuje, śmieszy i daje do myślenia... Wcześniej byłam na '20 najśmieszniejszych piosenek" i uśmiałam się cały czas.

ro.....@....pl | 28.03.2023

3/10

Dla mnie niezbyt zabawne

wo.....@tl...en.pl | 15.12.2023

3/10

Bardzo niski poziom żartów. Aktorstwo na poziomie średnim. Krzesła pamiętające Gomółkę. Obsługa miła i sprawna.

Mp.....@gm...il.com | 10.04.2022

1/10

Zupełnie nie mój typ humoru, absurd musi mieć jakieś umocowanie w rzeczywistości, tutaj tego nie było. Na dodatek żadnej możliwości identyfikowania się z bohaterami - też nie mój typ. Wyszedłem w połowie (jak Mama przyjechała z Białegostoku czy tam skąd)

ja.....@gm...il.com | 17.01.2023

Adres i dojazd

Teatr Polski we Wrocławiu, Scena Kameralna

ul. Świdnicka 28, Wrocław

Kasta la vista

Wrocław, Teatr Polski we Wrocławiu

śr., 13.12.2023

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!