Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

ZEW się budzi festiwal 2024

Lesko
Stadion Miejski

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

Pan Kleks. Powrót

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Bitwa o Broadway

Wrocław
Impart Centrum

Friends

Warszawa
Teatr Capitol

#kopciuszek

Warszawa
Teatr Capitol

Kongo

Warszawa
Teatr Capitol

KALYANI School Edition

Warszawa
Teatr Syrena

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Wzrusz Moje Serce

Warszawa
Teatr Ateneum

Niesamowite przygody 10 skarpetek

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

GREASE

Warszawa
Scena Relax

Kwartet

Warszawa
Teatr Ateneum

Spaghetti Poloneze

Warszawa
Scena Relax

Cudowna terapia

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

Boeing Boeing

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

VICTORIA / True Woman Show

Warszawa
Garnizon Sztuki

Once

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Abonament na szczęście

Warszawa
Scena Relax

Dziady

Kraków
Teatr Współczesny w Krakowie

Co Jest Grane Festival 2024

Warszawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

SEN NOCY LETNIEJ / FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY

Warszawa
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Gaye Su Akyol - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Żory
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Totalnie szczęśliwi

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Niepamięć

Warszawa
Garnizon Sztuki

Bliskie spotkanie za kulisami MAMMA MIA!

Warszawa
Teatr WAM

Byłam żoną Boba Marleya

Spektakl „Byłam żoną Boba Marleya” to muzyczna opowieść w rytmie reggae o Ricie Marley, kobiecie, która przez szesnaście lat była żoną największej gwiazdy muzyki rodem z Jamajki, ale także ikony pop kultury, do dzisiaj pobudzającej wyobraźnię młodszych i starszych buntowników przeciwko złu i niesprawiedliwości świata. Mimo historycznych odniesień, twórców spektaklu interesuje przede wszystkim portret kobiety, która żyjąc u boku sławnego na całym świecie męża, próbuje uwolnić się od zależności i odnaleźć swoją własną drogę. W monodramie „Byłam żoną Boba Marleya” szukamy (prawie) uniwersalnych cech współczesnej kobiety, która walczy o siebie i dąży do tego, by wyzwolić się spod męskiej dominacji. Chcemy, by powstała wielowymiarowa historia o kobiecie zastanawiającej się: Kim jestem? Od czego muszę się uwolnić? Gdzie zmierza moje życie? To są bardzo uniwersalne prawdy. Nie będziemy sugerować żadnych odpowiedzi. Skupimy się na stawianiu pytań… – mówi reżyser Paweł Szumiec „Byłam żoną Boba Marleya” jest też historią o trudnej miłości, która prowokuje do refleksji na temat poświęcenia i tolerancji. Jest opowieścią o uczuciu tym trudniejszym, że czasami zamkniętym w ciasnych ramach, wywodzącego się z Jamajki, chrześcijańskiego ruchu Rastafari. Równoprawną bohaterką spektaklu jest muzyka. Zabrzmi ona m.in. w piosenkach Boba Marleya i Rity Marley (np. „Is This Love”, „No Woman, No Cry”), wykonywanych na żywo z zespołem Mamas & Trawas, specjalnie powołanym na potrzeby przedstawienia. Wierzymy, że największym atutem naszego spektaklu jest odtwórczyni roli Rity Marley – Katarzyna Chlebny – która granej przez siebie bohaterce i interpretacjom piosenek nadaje swój indywidualny rys. Wierzymy więc, że kreacja aktorki spowoduje, że mimo odległości kulturowej z Polski na Jamajkę, widz podda się opowieści w transowym rytmie reggae i wyruszy w tą nieco egzotyczną podróż. – dodają twórcy.

Organizator: Teatr KTO

Występują

Katarzyna Chlebny

Realizacja

Autorka tekstu: MAŁGORZATA JANTOS Reżyseria i dramaturgia: PAWEŁ SZUMIEC Kierownictwo muzyczne, muzyka, aranżacje: ALEKSANDER BRZEZIŃSKI Scenografia: MAREK BRAUN Kostiumy: JOLANTA ŁAGOWSKA - BRAUN Multimedia: WOJTEK KAPELA Zespół muzyczny Mamas & Trawas

Opinie naszych Widzów

(13)

10/10

Bardzo dobry spektakl , Wspaniała gra aktorska Zespół muzyczny dodaje wydarzeniu blasku.

zi.....@gm...il.com | 26.02.2024

10/10

Super scenariusz, przepiękna muzyka, cudowna gra i głos Aktorki

mn.....@gm...il.com | 24.02.2024

10/10

Wspaniały monodram, podziwiam Panią Chleby za wokal, wspaniała rola, muzyka grana na żywo, udany przekaz stanu ducha kobiety- żony wielkiej artystycznej osobowości, gorąco polecam. Zakup biletu bezproblemowy.

ba.....@....pl | 1.01.2024

10/10

Pani Katarzyna/Rita cudowna i piękna. Przedstawienie przeniosło mnie i moich znajomych na Jamajkę...poczuliśmy błogość i radość... a i zrodziła się refleksja nad rolą i pozycją kobiety. Dziękuję!!! z pozdrowieniami Barbara Archacka

ar.....@gm...il.com | 10.11.2023

10/10

Autentyczny i ciekawy merytorycznie spektakl

ba.....@....pl | 11.10.2023

10/10

Muzyka live, stroje, gra aktorska przenoszą nas na tę pięknà wyspę, ale też przeżywamy razem z główną bohaterką jej rozterki i ból .. Bardzo dobry spektakl!!! Świetna kreacja aktorska!! Gratulacje!

Ma.....@gm...il.com | 12.06.2023

10/10

Zachwycający!!! Porównując do innego rodzaju sztuki .. Jak arras tkany złotymi nićmi powieszony na ścianie

ra.....@gm...il.com | 12.06.2023

10/10

Wspaniały spektakl! Fenomenalna gra aktorska Pani Katarzyny. Co chwilę leciały mi łzy wzruszenia. Bardzo emocjonalna sztuka. Z chęcią zobaczę jeszcze raz!

ka.....@ou...ok.com | 14.05.2023

10/10

Bardzo dobra sztuka (monodram), świetna gra aktorska, muzyka na żywo, świetny pomysł - doskonałe uzupełnienie gry aktorskiej, wokal genialny, muzycy wspierający słowo mówione - rewelacja! Najlepszy wieczór walentynkowy w moim życiu!!!

pa.....@po...ta.onet.pl | 16.02.2023

10/10

Spektakl znakomity. Aktorstwo pierwszej próby, muzyka na żywo, współpraca między zespołem a odtwórczynią roli Rity - idealna. Prawdziwie świąteczna, nieciężka w odbiorze, ale też jakościowo nie nazbyt lekka, wspaniała uczta - dla ucha, ducha i dla oka też. I w doborowym towarzystwie. Publiczność zgrana, zintegrowana w odbiorze - reakcą na finale był aplauz na stojąco i wspólne bujanie się w rytmach muzyki reggae. Na uwagę zasługuje prostota i piękno stylizacji, swobodna elegancja; zaś delikatna uroda i subtelność Katarzyny Chlebny wzmacnia siłę przekazu. Brawo dla Małgorzaty Jantos, autorki monodramu, brawo Paweł Szumiec (reżyseria). Kto układał konkretne utwory pod konkretne fragmenty tekstu - wielkie brawa! Nie wszyscy znają i nie wszyscy muszą znać język angielski, w którym to języku pobrzmiewają słowa piosenek. A odnoszę wrażenie, że nie było ami jednej osoby na widowni, która miałaby problem ze zrozumieniem tego, co się dzieje dla nas na scenie. Dziękuję Twórcom tego spektaklu i Teatrowi KTO za nietuzinkowe przeżycie. PS. Obsługa techniczna, szatnie, asystentci widowni - znakomita kooperacja, serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa.

ma.....@gm...il.com | 16.02.2023

10/10

Doskonały tekst i świetna, rewelacyjna, odkryta przeze mnie Katarzyna Chlebda. Gra przejmująco, prawdziwie, świetnie śpiewa. Opowieść uniwersalna o miłości, poświęceniu i nierówności kobiet.

um.....@gm...il.com | 15.02.2023

10/10

Fantastyczny spektakl

ra.....@gm...il.com | 29.01.2023

9/10

Znacznie lepszy, niż się spodziewałem. Świetne aktorstwo Pani Katarzyny, rzeczywiście była w roli. Wyszedłem z teatru rozśpiewany.

ka.....@gm...il.com | 11.06.2023

Adres i dojazd

Teatr KTO,

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

Byłam żoną Boba Marleya

Kraków, Teatr KTO

cz., 22.02

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!