Bar pod zdechłym psem - zdjęcie Bar pod zdechłym psem - zdjęcie Bar pod zdechłym psem - zdjęcie Bar pod zdechłym psem - zdjęcie Bar pod zdechłym psem - zdjęcie Bar pod zdechłym psem - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

5,0 / 10

Bar pod zdechłym psem

Poeta to zawsze ktoś zbuntowany. Przeciw społeczeństwu, przeciw łatwym do przyjęcia normom. Ktoś, kto nie przyjmuje narzuconej roli. Przekraczający normy formalne, a nawet zachowania tolerowane wtedy, gdy przekraczają je artyści... Każda literatura ma swoich twórców wyklętych. Żyją na marginesie oficjalnej literatury, odcinają się od niej, szukają własnych dróg. Ich życie jest intensywne, ale często gwałtownie się kończy. Klasyczne znaki biografii poety to nadużywanie bądź uzależnienie od alkoholu albo narkotyków, bunt wobec systemu, w którym żyje i tworzy, a dalej obłęd, popadanie w konflikty z prawem, wczesna, z wyboru teatralna śmierć. Za pierwowzór poety niepogodzonego ze sobą i ze światem uznaje się francuskiego średniowiecznego poetę François Villona, który prowadził awanturnicze życie, a będąc absolwentem Sorbony, zdecydował się być przestępcą. Bar pod Zdechłym Psem – "Miłość, wódka, polityka" – to opowieść biograficzna o życiu zapomnianego poety.

Licencjodawca – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Wrocław

Na scenie występuje Dariusz Bereski jako Poeta.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: Wiktoria Matyja

Obsada

Realizacja

Scenariusz: DARIUSZ BERESKI

Muzyka: WŁODZIMIERZ NAHORNY

Aranżacje muzyczne: MICHAŁ HAJDUCZENIA

Reżyseria światła: DARIUSZ BARTOŁD

Opieka reżyserska i scenograficzna: CEZARY MORAWSKI

Koordynator projektu, inspicjent i sufler: IWONA RÓLCZYŃSKA

Charakteryzacja: MARIANNA BARTNICKA

Garderobiana: GRAŻYNA MARCINKIEWICZ

Montażyści: BOGDAN DYLĄG, DAMIAN DYLĄG, MIROSŁAW KOT, JEREMI MAJCZYK

Rekwizytor: JACEK SZPINKO

Realizacja światła: DARIUSZ BARTOŁD, WOJCIECH BRATOS, PAWEŁ OLSZEWSKI

Realizacja dźwięku: JAKUB SAPKA

Zespół muzyczny:

Kontrabas - Michał Hajduczenia/Tomasz Wilczyński

Fortepian - Robert Matusiak/Michał Hadasik

Gitara - Dominik Sobolewski

Opinie naszych widzów (1)

  • 5,0/ 10

    Aktor zagłuszył trochę poezję Broniewskiego. Te wiersze są silne same w sobie; nie potrzeba dodatkowo krzyku ani nadmiernej ekspresji. Pan Dariusz Bereski ma wyjątkowo mocny i sugestywny głos. W wielu miejscach wystarczyłaby recytacja. Niepotrzebnie dwa razy się wiesza; to dość mocny element i nie należy nadużywać. Bardzo dobry pomysł z buteleczkami alkoholu, ale znowu nieco za dużo tego. Bardzo dobra aranżacja muzyczna, bez niepotrzebnego hałasu. Można było nieco bardziej wykorzystać gitarzystę, który bardzo dobrze daje sobie radę. Scenografia i światła trafione.

    bo.....@gm...il.com / 20 października 2018

Teatr Polski we Wrocławiu - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.