Kot w butach - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,8 / 10

Kot w butach

Zawarta w bajce anegdota pokazuje jak sprytem i kombinatorstwem można osiągnąć fortunę i rękę pięknej księżniczki zarazem. Tylko czy właśnie o tym chciał powiedzieć nam autor? Bądźcie nieuczciwi, bo to się zawsze opłaca? ...chyba nie.

Więc przyjrzyjmy się sprawie uważniej. Młody młynarz dostaje w spadku Kota. Szybko orientuje się, że ów Kot gada, mało tego, całkiem z sensem gada. Kot jest wyjątkowy, chcę dla swojego pana jak najlepiej, widzi w nim nawet materiał na księcia. Oczywiście ma już pewien plan, w ramach którego będzie musiał trochę nakłamać, a nawet kogoś zjeść. Lecz czegóż to się nie zrobi by osiągnąć tak szczytny cel, przecież zawsze lepiej jest być kotem księcia niż młynarza...choć znajdą się też tacy, którym bardziej smakują tłuste i promienne myszy z młyna, niż chude i zziębnięte z zamku. Prawda?

W tej oryginalnej adaptacji bajkowe postaci zaskakująco pasują do realiów współczesnego świata. W zabawny sposób wprowadzeni zostajemy w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i wreszcie intrygę Kota w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana. Gdzie kończy się spryt, a gdzie zaczyna oszustwo? Odważnie spojrzenie na dwuznaczną rzeczywistość bajkowego świata. Doskonały ruch sceniczny (Kota w butach gra w tym spektaklu kobieta) dowcipne piosenki i humor, z którego śmiać się będą i dzieci, i dorośli. Pozbawione dosłowności kolorowe, kubistyczne dekoracje i kostiumy pozwolą uruchomić wyobraźnię widzów.

Na scenie występują między innymi Diana Jędrzejewska jako Kot zwany później Kotem w butach, Olga Przeklasa jako Księżniczka Słodko Pyszna, Osioł, Krzysztof Grygier jako Król Opryk Wielki, Ojciec, Czarnoksiężnik Kapelusznik, Rafał Szumski jako Julek – Brat Najmłodszy, Paweł Mróz jako Przyboczny Wietrzyciel Królewski Lewy, Kuba – Brat Średni, Zając, Lech Walicki jako Przyboczny Wietrzyciel Królewski Prawy, Bartłomiej – Brat Najstarszy.

Czas trwania: 95 minut
Źródło zdjęcia: www.groteska.pl

Obsada

Diana Jędrzejewska
Kot zwany później Kotem w butach

Olga Przeklasa
Księżniczka Słodko Pyszna, Osioł

Krzysztof Grygier
Król Opryk Wielki, Ojciec, Czarnoksiężnik Kapelusznik

Rafał Szumski - zdjęcie

Rafał Szumski
Julek – Brat Najmłodszy

Paweł Mróz - zdjęcie

Paweł Mróz
Przyboczny Wietrzyciel Królewski Lewy, Kuba – Brat Średni, Zając

Lech Walicki - zdjęcie

Lech Walicki
Przyboczny Wietrzyciel Królewski Prawy, Bartłomiej – Brat Najstarszy

Realizacja

adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz

scenografia: Wiesław Jurkowski

muzyka: Piotr Klimek

choreografia: Kazimierz Knol

teksty piosenek: Malina Prześluga

asystenci reżysera: Paweł Mróz

inspicjent: Marek Stawowczyk

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl bardzo udany, wspaniała gra aktorska. Szczególnie KOT, ze swoimi autentycznie kocimi ruchami, "przelawający się" płynnie i majestatycznie, wspinający się miękko po meblach i wieżach zamku. Jednakże, jak dla małych widzów bardziej jednoznacznie i wprost powinien być zwerbalizowany morał

    jo.....@....krakow.pl / 08 września 2020

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.