Po spektaklu (około godziny 20:45) odbędzie się spotkanie z widzami.

Spektakl przeznaczony dla widzów pełnoletnich. — Tu nie ma takich ludzi — powiedział kiedyś przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, odnosząc się do osób homoseksualnych w jego kraju. Ta wypowiedź stała się tytułem naszego spektaklu. Chcąc przybliżyć problem prześladowania osób nieheteronormatywnych, tym razem przygotowaliśmy dramat dokumentalny. W przestrzeni ośrodka terapeutycznego umieściliśmy prawdziwych bohaterów z różnych krajów i różnych czasów. Każdy z nich opowie swoją historię. Alan Turing - matematyczny geniusz, którego prace przyczyniły się do rozszyfrowania kodu Enigmy. Anja - młoda dziewczyna z Czeczenii, którą własny wuj wykorzystywał seksualnie pod groźbą wyjawienia jej homoseksualnej orientacji rodzinie. Jack - chłopak, który uwierzył w moc terapii konwersyjnej i stworzył na jej podstawie nową, heteroseksualną tożsamość. Kuba i Michał - współczesna polska para, starająca się żyć spokojnie, pomimo obecnego lęku. Terapie konwersyjne lub reparatywne, jak się je czasami nazywa, nie są głośnym tematem, a wyrządzają wiele szkód w umysłach młodych ludzi. Celem projektu jest pokazanie specyfiki tych instytucji, metod, którymi się posługują, do „nawracania na właściwą orientację seksualną”, a nade wszystko konsekwencji, z którymi mierzą się wysłane na takie „leczenie” osoby. Najczęściej jest to dojrzewająca młodzież. Nad scenariuszem pracowało troje scenarzystów, reżyser i dramaturżka. Razem z obsadą sięgnęli do źródeł: książek, dokumentów, biografii oraz rozmów z ludźmi o ich przeżyciach. Produkcja: Teatr Bakałarz, Paweł Budziński

Organizator: Teatr Bakałarz

Występują

Gabriela Markin

Mieszko Syc

Jakub Wierzejski

Tomasz Łukawski

Jędrzej Jezierski

więcej+

Realizacja

Reżyseria: Paweł Budziński Dramaturgia i asystentura reżyserii: Zuzanna Pajowska, Gabriela Pomorska Scenariusz: Paweł Budziński, Aleksandra Niemiec, Damian Słowioczek, Mateusz Wiskulski, Zuzanna Pajowska Muzyka: Piotr Lakwaj Kostiumy: Gabriela Pomorska Konsultacje: Franciszek Gruszczyński-Ręgowski, Kacper Forreiter

Opinie naszych Widzów

(5)

10/10

Poruszający spektakl, wspaniale zagrany. Kwintesencja teatru.

mk.....@gm...il.com | 10.02.2024

10/10

Niesamowicie bolesna i emocjonalna sztuka. Aktorzy świetni. Warte każdych pieniędzy.

ma.....@gm...il.com | 26.10.2023

10/10

Fenomenalny spektakl! Sposób przedstawienia problemu, gra aktorska, obsada, aranżacja - wszystko na absolutnie najwyższym poziomie. Brawo!

er.....@gm...il.com | 17.10.2023

10/10

Przy sztuce dotykającej ciężkich tematów niezręcznie jest pisać „wciągająca”, ale ta właśnie taka jest. Jak zwykle dobrze zrealizowany spektakl, wielowątkowy, a o jednolitym przesłaniu.

ka.....@gm...il.com | 7.05.2023

6/10

1.Ilustracja do ponurej rzeczywistości. 2.Nie jest łatwo być w Polsce osoba o innej tożsamości kulturowej co by to nie było. 3.Przyszedłem z uwagi na brata ciotecznego, który przeszedł podobną historię co bohaterowie sztuki.

ja.....@gm...il.com | 11.02.2024

Adres i dojazd

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży,

Hieronima Wietora 13, Kraków

Tu nie ma takich ludzi

Kraków, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

sb., 09.12.2023

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!