Oprawianie obrazów

Warsztaty dla dorosłych i młodzieży (14+) Ciekawa historia, nienudna teoria, pożyteczna zabawa - tak w kilku słowach można opisać warsztaty na temat oprawy obrazów. Nie zabraknie także wskazówek praktycznych. Najpierw pokrótce poznamy dzieje ram do obrazów na przestrzeni wieków. Potem w praktyce zobaczymy, jak w zależności od kształtu i koloru ramy zmienia się odbiór dzieła. Poznamy też występujące między nimi związki. Na warsztatach nie zabraknie również kilku praktycznych, technicznych uwag o tym, jak poprawnie oprawiać obrazy i inne prace. Warsztaty towarzyszą wystawie "Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty". https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-do-wystawy-mattia-preti Joanna Sitnik-Van Hasselt - specjalistka od konserwacji dzieł sztuki: malarstwa, fotografii oraz sztuki współczesnej. Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka programu Erasmus na Wydziale Konserwacji i Restauracji Uniwersytetu Antwerpskiego w Belgii. Warsztaty mogą być tłumaczone na PJM, po zgłoszeniu co najmniej dwa tygodnie wcześniej na adres e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki-krolewskie.pl

Czas trwania: 120 minut

Organizator: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Realizacja

Prowadzenie: Joanna Sitnik-Van Hasselt

Opinie naszych Widzów

(2)

10/10

Ciekawa prezentacja, pożyteczne i praktyczne informacje, bardzo fajne warsztaty - świetnie spędzony czas bo jak zawsze dobra i twórcza atmosfera :)

mc.....@gm...il.com | 26.02.2024

8/10

Wiedzę prelegentki oceniam bardzo wysoko, także opanowanie tematu i umiejętność przekazywania wiadomości (z odrobiną humoru). Natomiast trzymanie w ryzach słuchaczy, którzy zadawali masę pytań, czym zaburzali płynność wykłada, pozostawiała sporo do życzenia. Pani prowadząca każdorazowo wdawała się w pełne wyjaśnienia, choć można było zarezerwować na to czas pod koniec spotkania i każdorazowo grzecznie, acz nieustępliwie odmawiać odpowiedzi, odsyłając pytających na zarezerwowany na to moment.

pi.....@gm...il.com | 25.02.2024

Adres i dojazd

Muzeum Łazienki Królewskie, Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni

ul. Agrykola 1, Warszawa

Oprawianie obrazów

Warszawa, Muzeum Łazienki Królewskie

sb., 24.02

11:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!