"Opowieść Wigilijna" przenosi nas do Londynu końca XIX wieku. Niepowtarzalny klimat tego miasta miesza się z niecierpliwym oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia, nastrojem radości i serdeczności. To właśnie w takiej scenerii poznajemy Ebenezera Scrooge'a – zgorzkniałego samotnika nieczułego na potrzeby innych. Dbający jedynie o pomnażanie swego majątku kupiec nie ma zamiaru poddać się urokowi najradośniejszego świątecznego czasu, zostaje jednak niespodziewanie odwiedzony przez duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii. Nieoczekiwani goście odkrywają przed nim smutną prawdę – lata życia w rozgoryczeniu i stronienia od ludzi sprawiły, że zgubił gdzieś życiową mądrość i wrażliwość. „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie jest pełna subtelnego humoru, refleksji i wzruszeń. Wyraziste postaci i magia towarzyszą perypetiom Scrooge'a, który musi rozliczyć się ze swoimi lękami i przeszłością, by pojąć te prawdy życiowe, które uważane są przecież za najprostsze. Czy uda mu się dokonać wewnętrznej przemiany, zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy i zamienić się z gnuśnego starca w szczęśliwego człowieka? By się tego dowiedzieć musimy cofnąć się o ponad sto lat, a do takich podróży w czasie nie ma miejsca lepszego niż teatr! Zapraszamy na wspólną, świąteczną przygodę w spowitych mgłami uliczkach dawnego Londynu.

Organizator: Teatr Współczesny w Krakowie

Występują

Paweł Brandys

Szymon Grzybek

Łukasz Dąbrowski

Katarzyna Gołąb

Honorata Sokół

więcej+

Opinie naszych Widzów

(11)

10/10

Opinia napisana przez Martę uczennicę klasy ósmej Spektakl bardzo przypadł nam do gustu. Dzięki muzyce już od pierwszych chwil można było poczuć klimat świąt, a wesoła atmosfera panującą na scenie wprowadziła nas w nastrój sztuki. Aktorzy zostali świetnie dobrani do swoich ról, a ich stroje i rekwizyty umożliwiły lepszy odbiór przedstawienia. Wiele scen przyprawiało o ciarki, a widz czekał w napięciu co wydarzy się dalej. Budowanie nastroju tajemniczości i grozy, poprzez całkowite gaszenie świateł, czy też odgłosy duchów, spowodowały, że publiczność mogła wynieść z przedstawienia znacznie więcej, niż początkowo można by się było spodziewać. Mnóstwo humorystycznych dialogów, podbudowanych komizmem postaci, a także bezpośredni kontakt aktorów z widownią, pozwoliły na odcięcie się od świata realnego i skupienie swojej uwagi na tym co dzieje się na scenie. Uważamy, że gdyby przemiana głównego bohatera była nieco bardziej podkreślona, zwłaszcza w końcowej scenie, to przedstawienie zyskałoby na wartości. Jednak mimo wszystko sądzimy, że sztuka warta jest oglądnięcia zarówno przez starszych, jak i młodszych, ponieważ wszyscy mogą wynieść z niej pozytywne przesłanie, o tym, iż każdy, niezależnie od wieku, może przejść przemianę oraz stać się dobrym i pomocnym człowiekiem.

ma.....@in...ia.pl | 1.02.2024

10/10

Świetnie zrobiona sztuka, zresztą jak zwykle. Doskonała gra aktorów.

ur.....@on...et.pl | 1.02.2024

10/10

Wspaniały spektakl. Polecam

an.....@....pl | 26.01.2024

10/10

Bardzo klimatycznie. A kontakt i pomoc na najwyższym poziomie. Cudownie pozytywnie! Bardzo dziękujemy za nasz prezent gwiazdkowy!

mo.....@gm...il.com | 29.12.2023

10/10

Przedstawienie bardzo podobało się uczniom.

ba.....@in...ia.pl | 13.12.2023

10/10

Bardzo nam się podobało. Ciekawie przygotowany spektakl. Była to nasza pierwsza wizyta w Waszym teatrze i zaskoczyła nas kameralność tego miejsca - co oczywiście było rewelacyjne dla odbioru sztuki. Dziękujemy!

mo.....@....pl | 30.11.2023

10/10

Piękne wydarzenie i pięknie spędzony czas w TW w Krakowie:).

ag.....@....pl | 30.11.2023

9/10

Wspaniały spektakl szczególnie dla młodzieży. Byłam z wnukami (13 i 14 lat) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Aktorzy grali z pełnym zaangażowaniem, mimo że publiczność nie była "łatwa" - sporo młodszych dzieci i duża grupa dzieci z Centrum Autyzmu. Dziękuję.

ma.....@gm...il.com | 17.02.2024

9/10

bardzo dobre przedstawienie, świetna gra głównego bohatera

ew.....@....pl | 12.02.2024

9/10

Sztuka uczniom bardzo się podobała.

bi.....@on...et.pl | 1.01.2024

8/10

Bardzo ciekawa adaptacja znanej opowieści. Wspaniała gra aktorska jest, bez wątpienia, największą zaletą spektaklu. Nowatorskie rozwiązania oraz efekty specjalne są ukłonem w stronę młodej i jednocześnie bardzo wymagającej publiczności. Dla uczniów przedstawienie było dużym przeżyciem skłaniającym do refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Każdy miał szansę zrozumieć przesłanie i uniwersalny charakter przemiany głównego bohatera. Niemały w tym udział wszystkich twórców spektaklu.

mo.....@....pl | 30.12.2023

Adres i dojazd

Teatr Współczesny w Krakowie,

Starowiślna 21, II piętro, Kraków

Opowieść Wigilijna

Kraków, Teatr Współczesny w Krakowie

pn., 11.12.2023

09:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!