Olimp

9.70
(10 ocen)
OLIMP bazuje na antycznym tekście ODYSEI, ale w dosłownym, adaptacyjnym znaczeniu nią nie jest, ponieważ poszczególne wątki, miejsca akcji, a nawet relacje łączące bohaterów zostały zmodyfikowane. Wszystko w celu sprostania wymogom specyfiki przedstawienia dyplomowego i próby twórczego spojrzenia na epos Homera z dzisiejszej perspektywy. ODYSEJA w oryginale jest baśnią, pełną fantastycznych lądów, istot, przygód i zjawisk. Dzięki technikom komputerowym wszystkie te nadprzyrodzone cuda można zobaczyć na ekranie. Pomimo oswojenia popkulturowych potworów, prawdziwy lęk pozostał, a może jest większy niż kiedyś. Czy nie dlatego, że coraz trudniej odkryć nam samych siebie? A przecież drugi człowiek i demony, które w nim mieszkają, jednocześnie nas ciekawią i budzą lęk. Nowe lądy okazują się być miejscami w wyobraźni, potężni i mściwi bogowie zamieszkują religie i politykę, a niebiańsko piękne boginie kuszą z reklam i portali społecznościowych. Wydaje się, że najsilniej doświadczają takich uczuć dzieci, szczególnie te, które zaczynają przechodzić w młodość, a potem w dorosłość – kiedy zyskują szerszą świadomość istnienia i przemijania. To czas, kiedy konflikty, odrzucenia, porażki, fascynacje i lęki zdają się najważniejsze i ostateczne. Z tych powodów podejmiemy próbę spojrzenia na ODYSEJĘ Homera oczami dzieci.

Czas trwania: 135 minut

Występują

Ewa Bukała

KIRKE

Katarzyna Granecka

SKYLLA

Karol Gronek

EURYLOCH

Adrianna Hanslik

PENELOPA

Mateusz Jakubiec

AJOL

więcej+

Opinie naszych Widzów

(5)

10/10

W tym spektaklu nie było żadnych słabych punktów. Przedstawienie na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Na pewno wybiorę się jeszcze raz.

sz.....@gm...il.com | 24.05.2023

10/10

Warto zobaczyć tych młodych aktorów przepełnionych talentem. Każdy jest wyśmienity. To jak by znaleźć się na widowni finału talent show. Wzruszająco piękne piosenki, swoboda w grze aktorskiej. Wyśmienita zabawa!

ma.....@gm...il.com | 25.04.2023

10/10

Być może najlepszy spektakl muzyczny jaki widziałem na deskach polskich teatrów, ale czy jest obecnie w Polsce ciekawszy twórca teatru muzycznego niż Wojciech Kościelniak? Świetny zespół znakomicie zapowiadających się młodych aktorów, z których każdy miał okazję, żeby zabłysnąć (dzięki formie jaką wymógł fakt, że jest to spektakl dyplomowy), fantastyczne odczytanie klasyki i wspaniałe piosenki (ubolewam, że dostępne są tylko nagrania dwóch utworów ze spektaklu). Mam nadzieję, że jakiś warszawski teatr przejmie ten spektakl, jak już zejdzie z repertuaru Collegium Nobilium.

ms.....@gm...il.com | 1.03.2023

9/10

Nic to i aż nadto - magia teatru

ga.....@gm...il.com | 25.05.2023

9/10

Świetny wokal , choreografia

h......@gm...il.com | 26.04.2023

Olimp

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!