Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

Matka

Warszawa
Teatr Ateneum

STUDIO WAM

Warszawa
Teatr WAM

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

Merylin Mongoł

Warszawa
Teatr Ateneum

Prezent urodzinowy

Warszawa
Teatr Capitol

Friends

Warszawa
Teatr Capitol

Friends – the unauthorized musical parody

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Inkubator Osterwy - Stypa Filipa Pokaz finałowy

Lublin
Teatr im. Juliusza Osterwy

Mów mi Italiano!

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Cudowna terapia

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Łatwo nie będzie

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

Moje Ateneum

Warszawa
Teatr Ateneum

Hemar. Marchewka - próba generalizacji

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Inkubator Osterwy - Trupa Rafaela Pokaz finałowy

Lublin
Teatr im. Juliusza Osterwy

Winda do nieba

Warszawa
Teatr IMKA

Łóżko pełne cudzoziemców

Wrocław
Sala Koncertowa Radia Wrocław

Hip Hop Festival Poznań 2024

Poznań
Malta

Wielki człowiek do małych interesów / Spektakl dla Seniorów

Lublin
Teatr im. Juliusza Osterwy

GREASE

Warszawa
Scena Relax

KANTATY ŚWIECKIE / JOHANN SEBASTIAN BACH

Warszawa
Zamek Królewski w Warszawie

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Trzebinia
Dom Kultury "Sokół"

Kalyani I bilety dla grup (55zł) dostępne pod nr tel. 660442160

Warszawa
Teatr Palladium

Zombi

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

MAHAMAYA ELECTRONIC DEVICES

Warszawa
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Powiedz TAK!

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

KARNETY: Fotofestiwal 2024 - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi (13-23.06.2024)

Łódź
Fabryka Sztuki w Łodzi

Vanitas

Warszawa
Teatr Współczesny w Warszawie

Pozytywni

Warszawa
Garnizon Sztuki

L’ITALIANA IN ALGERI / GIOACCHINO ROSSINI

VII LETNI FESTIWAL POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ - ROSSINI

PARTNEREM FESTIWALU JEST RUCH MUZYCZNY L’Italiana in Algeri (Włoszka w Algierze) to jedno z tych dzieł Gioacchina Rossiniego, które przypieczętowały wysoką pozycję młodego kompozytora i otworzyły mu drogę do międzynarodowej sławy. Dwuaktowa dramma giocoso, po raz pierwszy wystawiona w Wenecji w maju 1813 roku, spotkała się z tak wielkim aplauzem publiczności, że już niebawem tytuł zagościł na afiszach teatrów nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie. Ze smakiem, ale i rozmachem kompozytor parodiuje to, co charakterystyczne dla opery seria. Rozbudowane arie z chórami, wyszukane koloratury, groteskowe dialogi, ironiczne westchnienia – wszystkie środki zostają zaprzęgnięte w służbę zabawie. Nietuzinkowa inteligencja tytułowej Włoszki kontrastuje z rozpasaniem znudzonego swoim dotychczasowym związkiem beja Mustafy, a i pozostałym bohaterom nie brakuje charakteru, co znajduje stosowne odzwierciedlenie w różnorodności środków muzycznych. Do tego należy dodać tak modny w XIX wieku orientalizm oraz fakt, iż ta porywająca opowieść ma swoje źródła w prawdziwej historii. Nic zatem dziwnego, że Piotr Kamiński w dziele tym dostrzega „[…] specyfikę i… nowoczesność rossiniowskiego komizmu, gdzie szaleństwo jest muzyczne, nierealne – w stanie nieważkości”. Marta Dziewanowska-Pachowska 🔴 Zasady uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Polską Operę Królewską --> KLIKNIJ TUTAJ 🔴 Informujemy, że od 1 stycznia 2024 r. przestają kursować meleksy dowożące widzów do Teatru Królewskiego. 🔴 Dojście do Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od ul. Agrykola. 🔴 Spóźnieni widzowie mogą nie zostać wpuszczeni na widownię. 🔴 Miejsca na widowni w Teatrze Królewskim są nienumerowane. ________________________________________________________________________________________________________ W razie pytań Biuro Organizacji Widowni Polskiej Opery Królewskiej jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 +48 500 309 424

Czas trwania: 150 minut

Organizator: Polska Opera Królewska

Występują

MUSTAFA - ROBERT GIERLACH ELWIRA - IWONA HANDZLIK LINDORO - KRZYSZTOF ZIMNY IZABELA - ANNA RADZIEJEWSKA ZULMA - DOROTA LACHOWICZ HALY - SŁAWOMIR JURCZAK TADDEO - DAVID ROY MIMOWIE - JERZY KLONOWSKI, MACIEJ JAN KRAŚNIEWSKI, ALISA MAKARENKO, MAJA BILEK, ALEKSANDRA BOŻEK, BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK, KLARA TWARDOWSKA, MARTA PIECZUL PIANOFORTE - KRZYSZTOF TRZESKOWSKI ZESPÓŁ WOKALNY POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ ORKIESTRA POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ DYRYGENT - DAWID RUNTZ
więcej+

Realizacja

KIEROWNICTWO MUZYCZNE - DAWID RUNTZ REŻYSERIA - JITKA STOKALSKA SCENOGRAFIA I KOSTIUMY - MARLENA SKONECZKO RUCH SCENICZNY - ALISA MAKARENKO REŻYSERIA ŚWIATEŁ - KAROLINA GĘBSKA PROJEKCJE - MAREK ZAMOJSKI PRZYGOTOWANIE ZESPOŁU WOKALNEGO - JAKUB SZAFRAŃSKI ASYSTENT DYRYGENTA - KAROL SZWECH ASYSTENCI REŻYSERA - SŁAWOMIR JURCZAK, AGNIESZKA KOZŁOWSKA INSPICJENTKI - AGNIESZKA ORLIKOWSKA, WANDA KARPIŃSKA
więcej+

Opinie naszych Widzów

(38)

10/10

Fenomenalne, brawurowe wykonanie aktorek i aktorów, wszystkich! Wspaniała także orkiestra, cóż za zaangażowanie kontrabasisty! Przepychota, wrócimy!
więcej+

to.....@gm...il.com | 31.01.2024

10/10

Świetny spektakl, piękna scenografia, zabawna historia, wspaniałe wykonanie :-)
więcej+

kk.....@....pl | 23.01.2024

10/10

Więcej proszę!
więcej+

zu.....@po...st.pl | 19.01.2024

10/10

Piekne wykonanie, pelne emocji. Do tego super scenografia ktore przenosi w cieple kraje zima.
więcej+

to.....@....com | 17.01.2024

10/10

bardzo nam się podobało
więcej+

Ae.....@gm...il.com | 17.01.2024

10/10

Zupełnie wspaniałe przedstawienie - muzyka, głosy, talenty aktorskie!!!
więcej+

ak.....@ib...im.edu.pl | 17.01.2024

10/10

Bardzo dobre przedstawienie, świetnie zrobione, zagrane i zaśpiewane, ale też materiał wspaniały. Trudna wykonawczo, ale łatwa i atrakcyjna w odbiorze muzyka. Dobra gra aktorska śpiewaków (śpiew oczywiście również!). Warto. Unikalna rzecz.
więcej+

mi.....@ro...ko.pl | 17.01.2024

10/10

Cudowne miejsce i cudowne wydarzenie. Opera w pięknej oprawie wnętrz Teatru Królewskiego z profesjonalną obsługą, Rewelacyjna gra aktorów i tancerzy, rezyseria, kostiumy i wykonanie na scenie, przepiękna scenografia i gra orkiestry!!! To był mój dzień urodzin i dostałam najwspanialszy prezent z tej okazji - bilet na operę🥰 jestem zachwycona i wdzięczna, że mogłam przeżyć chwile wzruszeń i radości ! Polecam i z przyjemnością wybiorę się na kolejny taki operowy wieczór!
więcej+

go.....@gm...il.com | 15.01.2024

10/10

Znakomite wykonanie z humorem i wyczuciem.
więcej+

an.....@ho...ga.pl | 15.01.2024

10/10

Zachwycające pod każdym względem przedstawienie, „boskie” Belcanto, prawdziwa maestria. Nawet w La Fenice czy La Scali rzadko zdarzają się tak doskonałe i bogate pod względem scenograficznym wystawienia oper w kostiumie historycznym z barwnymi dekoracjami, bez odniesień do czasów nam współczesnych. Przecież do teatru idziemy po to, aby znaleźć się w innym świecie niż proza dnia codziennego, a „Włoszka w Algierze” jest właśnie cudowną orientalną podróżą wizualno-wokalną, w której króluje włoska opera, lekkość i komizm. Znakomite, wspaniale wyćwiczone głosy o bogatej skali i głębi, dżwięku, wyśmienita gra aktorska i reżyseria sceniczna. Nie znajduję słów podziwu. Bardzo dziękuję za cudowny wieczór!!!
więcej+

wi.....@gm...il.com | 15.01.2024

10/10

Doskonałe wykonanie oraz żywa, interesująca inscenizacja. Praca wokalna śpiewaków bez zarzutów. Wszystko przygotowane jak należy do ostatniej kreski taktowej.
więcej+

mi.....@gm...il.com | 14.01.2024

10/10

Widowisko warte każdych pieniędzy. Piękna aranżacja spektaklu i muzyki. Wielkie szczęście, że mamy w Warszawie instytucję, która w należnym stylu i z odpowiednim szacunkiem wystawia klasyczne dzieła,
więcej+

hu.....@gm...il.com | 14.01.2024

10/10

fantastyczne wykonanie, aktorzy pracowali na 200%
więcej+

an.....@ya...oo.co.uk | 14.07.2023

10/10

Fantastyczny spektakularny występ. Szczególnie taniec flamenco.
więcej+

ag.....@gm...il.com | 11.07.2023

10/10

Spektakl na najwyższym poziomie .Długo byliśmy z mężem pod wrażeniem . Głosy ,,scenografia . Tylko w sali duszno . Ale warto było
więcej+

do.....@gm...il.com | 10.07.2023

10/10

Piękny spektakl i dobrze zaśpiewany. To opera komiczna więc można się było pośmiać.Łazienki są wspaniałym miejscem na spędzenie przerwy.Wachlarze rozdawane przy wejściu były miłym prezentem dla publiczności.
więcej+

an.....@....pl | 10.07.2023

10/10

Chyba jedyny w Polsce zespół artystów i muzyków który tak potrafi uatrakcyjnić wydarzenie. Każdy z solistów z najwyższym kunsztem , muzycy zaangażowani cudownie prowadzeni przez Dy. Zespól wokalny na 5+, Szkoda że tak krótka opera
więcej+

da.....@sc...ak.com.pl | 10.07.2023

10/10

Świetnie zrealizowane i zagrane przedstawienie: zwłaszcza soliści i tancerki!!
więcej+

wa.....@gm...il.com | 9.07.2023

10/10

Świetna inscenizacja! Bardzo wysoki poziom nie tylko solistów, ale także chóru. Opera trudna i wymagająca, ale zespół Opery Królewskiej fantastycznie sobie poradził. Byłam i wciąż jestem zachwycona! Ogromne wrażenie robi też scenografia!
więcej+

ep.....@tl...en.pl | 6.07.2023

10/10

Wspaniała muzyka, zabawne, doskonale wykonane libretto, piękne kostiumy i cudowni mimowie - to wszystko złożyło się na błyskotliwą i wesołą operę, świetnie poprawiającą humor. Jest co wspominać. :)
więcej+

h......@up...ta.pl | 6.07.2023

10/10

Bardzo ciekawy spektakl. Świetna historia i równie świetne wykonanie. Wyrazy szacunku dla aktorów, orkiestry o dyrygenta.
więcej+

ca.....@gm...il.com | 29.06.2023

10/10

Wspaniałe przedstawienie, zrobione przez fachowców.Piękne śpiewy arii operowych przez wspaniałych wykonawców. Piękne wykonanie przez orkiestrę pod batutą wspaniałego dyrygenta. Brawo zespół Opery Narodowej. Jak najwięcej takich wspaniałych występów.
więcej+

st.....@gm...il.com | 29.06.2023

10/10

Pięknie wystawione przedstawienie, doskonałe głosy. Polecamy
więcej+

ma.....@gm...il.com | 29.06.2023

10/10

Genialne wykonanie! Zespół zdawał się bawić tak samo dobrze, jak publiczność.
więcej+

al.....@gm...il.com | 29.06.2023

10/10

wspaniałe przedstawienie, wszystko mi się podobało, piękny śpiew, wspaniale kostiumy i gra aktorska śpiewaków, znakomita rola tytułowej Włoszki Isabeli. Poza niewygodnymi siedzeniami wszystko inne jest świetne,
więcej+

po.....@....pl | 27.06.2023

10/10

Bardzo dobre przedstawienie
więcej+

st.....@gm...il.com | 26.06.2023

10/10

W tym przypadku "świetny" to za mało. Dla mnie było to wydarzenie transcendentalne. Ładunek piękna, humoru, lekkości i emocji był nieprawdopodobny. !
więcej+

bo.....@po...uk.pl | 25.06.2023

10/10

Wybitne widowisko, tak scenicznie, wokalnie, aktorsko, jak i muzycznie. Prawdziwie w duchu Rossiniego!
więcej+

go.....@gm...il.com | 25.06.2023

10/10

Przepiękne stroje i dekoracja, szczególnie „ruchoma” z żaglowcem. Wspaniała choreografia, a odtwórca roli Sułtana „boski” ze swoimi minami i grstykulacją!
więcej+

be.....@....pl | 25.06.2023

9/10

Doskonała zabawa w niezrównanej atmosferze najstarszej opery w Polsce.
więcej+

pi.....@....pl | 15.01.2024

9/10

Oczywiście Mistrz Rossini, bez którego nie byłoby tego wydarzenia,, od ponad 200 lat niezrównany. Przedstawienie, w tradycyjnym, kolorowym stylu, dzięki pani Jitce Stokalskiej, wspaniałe. Śpiewacy również świetni. A i Teatr Stanisławowski zawsze piękny.
więcej+

bo.....@po...uk.pl | 15.01.2024

9/10

Bardzo udane wyjście teatralne. Udane przedstawienie a miejsce magiczne
więcej+

ag.....@....pl | 14.01.2024

9/10

Some times I had the impression that the orchestra was a little weak, but in general I enjoyed the play a lot. Especially the solo singers were amazing.
więcej+

ga.....@vi...io.it | 2.07.2023

9/10

Spektakl super! Wspaniała inscenizacja i kostiumy. Niestety niewygodne siedzenia psuły komfort uczestniczenia w tym pięknym przedstawieniu
więcej+

el.....@ho...il.com | 30.06.2023

9/10

Wspaniałe przedstawienie.Przede wszystkim porażały pîękne głosy solistów,tytułowej Izabeli,jej narzeczonego i beja Mustafy.Chór również robił wrażenie Orkiestra cudownie wykonała,szczególne brawa dla P.Dyrygenta i sekcji instrumentów dętych(flet,klarnet).Zachwycały również kostiumy i scenografia.Reasumując premiera ze wszech miar bardzo udana.Brawo dla całego Zespołu Opery Królewskiej!
więcej+

sz.....@gm...il.com | 27.06.2023

9/10

Świetni aktorzy, artyści, głos - najlepszy był żony Mahometa i Lindora.
więcej+

to.....@po...ta.com.pl | 25.06.2023

9/10

Obsada bardzo dobra, dyrygent nie umie nie zagłuszać śpiewaków orkiestrą
więcej+

ja.....@gm...il.com | 25.06.2023

8/10

Spektakl barwny, radosny, skrzący się humorem i dobrze śpiewany. Subtelna scenografia. Jedyne, co bym zmieniła, to tancerki - ani nie bardzo radziły sobie z baletem, ani z tańcami arabskimi. Reszta - czysta przyjemność.
więcej+

an.....@....pl | 26.06.2023

Adres i dojazd

Muzeum Łazienki Królewskie, Teatr Królewski w Starej Oranżerii

ul. Agrykola 1, Warszawa

L’ITALIANA IN ALGERI / GIOACCHINO ROSSINI

Warszawa, Muzeum Łazienki Królewskie

sb., 06.07

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

nd., 07.07

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

wt., 09.07

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!