Olsztyn Green Festival 2024

Olsztyn
CRS Ukiel

ZEW się budzi festiwal 2024

Lesko
Stadion Miejski

Musicalowy Pamiętnik

Warszawa
Teatr WAM

Bitwa o Broadway

Gdynia
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Friends

Warszawa
Teatr Capitol

#kopciuszek

Warszawa
Teatr Capitol

Kongo

Warszawa
Teatr Capitol

KALYANI School Edition

Warszawa
Teatr Syrena

DIVA 2. Lament królowej

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Wzrusz Moje Serce

Warszawa
Teatr Ateneum

GREASE

Warszawa
Scena Relax

Spaghetti Poloneze

Warszawa
Scena Relax

Niesamowite przygody 10 skarpetek

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Abonament na szczęście

Warszawa
Scena Relax

NIENASYCENI

Warszawa
Garnizon Sztuki

Cudowna terapia

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

SEN NOCY LETNIEJ / FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY

Warszawa
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Cesarz

Warszawa
Teatr Ateneum

Dzień Świra

Warszawa
Teatr Ateneum

Niepamięć

Warszawa
Garnizon Sztuki

Kuguar. Musical

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Gaye Su Akyol - Jedyny Koncert w Polsce

Warszawa
Pardon, To Tu

Śluby Panieńskie

Toruń
Teatr Muzyczny w Toruniu

Co Jest Grane Festival 2024

Warszawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Pokaz iluzji dla całej rodziny

Kraków
Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi

VICTORIA / True Woman Show

Warszawa
Garnizon Sztuki

Totalnie szczęśliwi

Łódź
Teatr Kamila Maćkowiaka

Boeing Boeing

Wrocław
Wrocławski Teatr Komedia

CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

Warszawa
Muzeum Łazienki Królewskie

Vanitas

Warszawa
Teatr Współczesny w Warszawie

GRA O MĘCE I ZMARTWYCHWSTANIU

PRAPREMIERA

Tradycja przedstawień o tematyce pasyjnej sięga czasów średniowiecza. Odgrywane w kościołach i szkołach, podczas religijnych procesji i dworskich uroczystości na przestrzeni wieków stanowiły świadectwo wciąż na nowo aktualizującego się dramatu – pierwotnie utrwalonego na kartach Nowego Testamentu, a potem po wielokroć interpretowanego w literaturze, sztuce i muzyce. Polska Opera Królewska odwołuje się do bogactwa staropolskich obyczajów, a poprzez nowe odczytanie dawnych tekstów oraz utworów muzycznych, wskazuje na uniwersalne przesłanie pasyjnego misterium. Gra o męce i zmartwychwstaniu to historia o niezawinionym cierpieniu i ludzkiej słabości, ale także o nadziei i zwycięstwie dobra oraz prawdy. Ułożony ze staropolskich tekstów scenariusz Patryka Kenckiego wypełniony został najdawniejszymi rodzimymi pieśniami i tańcami w opracowaniu Jacka Urbaniaka. Obok utworów znanych z imienia twórców, jak Cyprian Bazylik, Krzysztof Klabon, Mikołaj Gomółka czy Wacław z Szamotuł, zabrzmią anonimowe kompozycje z renesansowych tabulatur. Wykonane na historycznych instrumentach przywołają atmosferę, koloryt i różnorodność Polski minionych wieków. Spektakl nie stanowi jednak próby rekonstrukcji renesansowego czy barokowego teatru. Biblijna historia jest przedstawiona w oryginalny sposób przy wykorzystaniu nowoczesnych środków, właściwych wrażliwości współczesnego widza. Marta Dziewanowska-Pachowska 🔴 Zasady uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Polską Operę Królewską --> KLIKNIJ TUTAJ 🔴 Informujemy, że od 1 stycznia 2024 r. przestają kursować meleksy dowożące widzów do Teatru Królewskiego. 🔴 Dojście do Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od ul. Agrykola. 🔴 Spóźnieni widzowie mogą nie zostać wpuszczeni na widownię. 🔴 Miejsca na widowni w Teatrze Królewskim są nienumerowane. ________________________________________________________________________________________________________ W razie pytań Biuro Organizacji Widowni Polskiej Opery Królewskiej jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 +48 500 309 424

Czas trwania: 90 minut

Organizator: Polska Opera Królewska

Występują

PROLOGUS / JEZUS / EPILOGUS - ADAM KRUSZEWSKI ZACHARYJASZ / PIOTR - PAWEŁ MICHALCZUK PRIMUS - ANDRZEJ KLEPACKI SECUNDUS - JAKUB A. GRABOWSKI TERTIUS - JAN MACHOWSKI IWAN - PIOTR CHWEDOROWICZ FARYZEUSZ - WOJTEK GIERLACH ANNASZ - MATEUSZ ZAJDEL KAJFASZ - LESZEK ŚWIDZIŃSKI JUDASZ - WITOLD ŻOŁĄDKIEWICZ JAN - ROBERT SZPRĘGIEL MARYJA - ANETA ŁUKASZEWICZ PIŁAT - SYLWESTER SMULCZYŃSKI ANIOŁ - BARBARA ROGALA MARYJA MAGDALENA - GABRIELA KAMIŃSKA MARYJA SALOME - DOROTA LACHOWICZ MARYJA JACOBI - JUSTYNA STĘPIEŃ DIABEŁ - PIOTR KĘDZIORA APOSTOŁ KRZYŻA - MARTA SCHNURA ZESPÓŁ WOKALNY POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ ZESPÓŁ INSTRUMENTÓW DAWNYCH POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ CAPELLA REGIA POLONA

Realizacja

KIEROWNICTWO MUZYCZNE - KRZYSZTOF GARSTKA REŻYSERIA, REŻYSERIA ŚWIATEŁ - JERZY MACHOWSKI SCENARIUSZ - PATRYK KENCKI SCENOGRAFIA I KOSTIUMY - ALEKSANDRA REDA MUZYKA, OPRACOWANIE MUZYCZNE - JACEK URBANIAK PRZYGOTOWANIE ZESPOŁU WOKALNEGO - JAKUB SZAFRAŃSKI ASYSTENCI REŻYSERA - SŁAWOMIR JURCZAK, AGNIESZKA KOZŁOWSKA ASYSTENTKA SCENOGRAFKI - PAULINA ARASZKIEWICZ INSPICJENTKI - AGNIESZKA ORLIKOWSKA, TATIANA HEMPEL-GIERLACH

Opinie naszych Widzów

(10)

10/10

Wszystko pięknie sie udało :) jedyna rzecz do poprawy to niezwykle niewygodne fotele

mc.....@in...ia.pl | 9.04.2024

10/10

Jak zawsze w Polskiej Operze Królewskiej, wszystko perfekcyjnie - inscenizacja, scenografia, wykonie!

tp.....@gm...il.com | 8.04.2024

10/10

Przejmujący, wzruszający spektakl. Polecam wszystkim, którzy dbają o ducha i nie są im obojętne doznania estetyczne.

KZ.....@....PL | 8.04.2024

10/10

Dzieło wyjątkowe. Klasyczne starodawne teksty, doskonała gra aktorska oraz głosy artystów okraszone wspaniałą scenografią oraz choreografią. Byłam pod ogromnym wrażeniem i szczerze polecam.

ag.....@gm...il.com | 8.04.2024

10/10

Niezwykła oprawa artystyczna: głosy, scenografia,kostiumy- mistrzostwo. Dziękuję za mądrą treść, dzisiaj tak trudno o przedstawienia, koncerty, w których nie ma propagandy polityczno-społecznej. Wielkie brawa i prosimy o więcej takich przedsięwzięć.

J......@....pl | 7.04.2024

9/10

Przejmujący spektakl o czymś ważnym, świetne głosy, gra aktorska, Ciekawe zastosowanie symboli, wciągający narrator. Na długo zapamiętam, dziękuję.

KZ.....@....PL | 17.04.2024

9/10

Fajny Piłat. I fajny szatan. Judasz też był super🤙

se.....@gm...il.com | 8.04.2024

8/10

Męka Pańska przedstawiona w ciekawym świetle.

pi.....@....pl | 9.04.2024

7/10

"Gra o męce i zmartwychwstaniu" wywiera ogromnie pozytywne wrażenie na odbiorcy, czemu służy profesjonalne wykonania i kunszt aktorski wykonawców, czemu należy oddać uznanie. Zarówno tematyka jak i przekaz płynący ze sztuki oraz urokliwy język staropolski pozostawia odbiorcę z uczuciem satysfakcji i przemyśleniami. Uważam, że znacznie adekwatniejsze do sztuki byłoby zadbanie o wiarygodność strojów, adekwatnych do realiów historycznych, choć w podstawowym stopniu, a także zadbanie o szczegóły (przykładowo jednego z Apostołów grała kobieta). Na szczególną uwagę zasługuje fenomenalne wykonanie utworów w melodię pieśni kościelnych, stanowiące ciekawe nawiązania.

sz.....@gm...il.com | 9.04.2024

3/10

Warstwa wokalna i muzyczna na wysokim poziomie. Warstwa wizualna pozostawia sporo do życzenia zwłaszcza w oczach osoby rozmiłowanej w pięknej i szlachetnej formie sztuki dawnej i obyczajów staropolskich/ sarmatyzmu.. W sensie merytorycznym przedstawienie pełne aluzji, podtekstów i nawiązań do konkretnego miejsca, konkretnych osób i wydarzeń. Całość można odczytać raczej jako skandalizujący subiektywny komentarz reżysera pewnej rzeczywistości aniżeli artystyczną, wrażliwą interpretację wydarzeń historycznych i przeżyć religijnych.

jo.....@gm...il.com | 7.04.2024

Adres i dojazd

Muzeum Łazienki Królewskie, Teatr Królewski w Starej Oranżerii

ul. Agrykola 1, Warszawa

GRA O MĘCE I ZMARTWYCHWSTANIU

Warszawa, Muzeum Łazienki Królewskie

sb., 06.04

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!