CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

W jak przedziwnej krainie znalazł się książę Tamino! Choć przed straszliwym smokiem ratują go trzy tajemnicze Damy, to tę zasługę przypisuje sobie zabawny ptasznik Papageno. Czy spotka go za to kara? Kim jest kipiąca gniewem Królowa Nocy, wyśpiewująca jedną z najsłynniejszych arii w historii opery? Jaką rolę w tym świecie odgrywa czarodziej Sarastro? Czy przy pomocy niezwykłego fletu Tamino zdoła odnaleźć i uwolnić ukochaną piękną Paminę? Czy srebrne dzwoneczki zawiodą Papagena do jego miłości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą podczas wspólnej wędrówki dzielny i rozważny Tamino wraz z niesfornym gadułą Papagenem. Każdy z nich otrzyma na drogę magiczny instrument, a niezwykła moc muzyki z pewnością pomoże im stawić czoła wszelkim próbom i trudnościom. Artyści Polskiej Opery Królewskiej zapraszają najmłodszych melomanów na przygotowaną specjalnie dla nich przez Andrzeja Klimczaka inscenizację Czarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ta baśniowa opowieść jest wspaniałą okazją do pokazania dzieciom niezwykłego świata opery, gdzie genialna muzyka wraz ze śpiewem i tańcem, zapierające dech w piersiach scenografia i kostiumy oraz poruszająca historia stapiają się w jedno spójne dzieło, wobec którego trudno pozostać obojętnym. Marta Dziewanowska-Pachowska 🔴 Zasady uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Polską Operę Królewską --> KLIKNIJ TUTAJ 🔴 Informujemy, że od 1 stycznia 2024 r. przestają kursować meleksy dowożące widzów do Teatru Królewskiego. 🔴 Dojście do Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od ul. Agrykola. 🔴 Spóźnieni widzowie mogą nie zostać wpuszczeni na widownię. 🔴 Miejsca na widowni w Teatrze Królewskim są nienumerowane. ________________________________________________________________________________________________________ W razie pytań Biuro Organizacji Widowni Polskiej Opery Królewskiej jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 +48 500 309 424

Czas trwania: 70 minut

Organizator: Polska Opera Królewska

Występują

SARASTRO - SŁAWOMIR JURCZAK TAMINO - JACEK SZPONARSKI ZAPOWIADACZ / KAPŁAN III - PIOTR CHWEDOROWICZ KAPŁAN I / ZBROJNY II - BOGDAN ŚLIWA KAPŁAN II / ZBROJNY I - JAKUB A. GRABOWSKI KRÓLOWA NOCY - ALEKSANDRA RESZTIK PAMINA - MARTA BOBERSKA DAMA I - GABRYIELA KAMIŃSKA DAMA II - MARTA WYŁOMAŃSKA DAMA III - MONIKA LEDZION - PORCZYŃSKA PAPAGENO - PAWEŁ MICHALCZUK PAPAGENA - ALEKSANDRA KLIMCZAK MONOSTATOS - WOJCIECH PARCHEM GENIUSZ I - JUSTYNA RECZENIEDI GENIUSZ II - MAŁGORZATA RUDNICKA GENIUSZ III - MARTA SCHNURA TANCERZE - SŁAWOMIR GREŚ, JOANNA LICHOROWICZ-GREŚ, KLAUDIA SZMYTKA, MARTA ŻABKA MIM - JERZY KLONOWSKI NARRATOR - MATEUSZ BURDACH ZESPÓŁ WOKALNY POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ ORKIESTRA POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ DYRYGENT - KAROL SZWECH

Realizacja

KIEROWNICTWO MUZYCZNE - KAROL SZWECH SCENARIUSZ, ADAPTACJA I REŻYSERIA - ANDRZEJ KLIMCZAK SCENOGRAFIA I KOSTIUMY - MARLENA SKONECZKO KONSULTACJE CHOREOGRAFICZNE - JOANNA LICHOROWICZ-GREŚ REŻYSERIA ŚWIATEŁ - ANDRZEJ KLIMCZAK PROJEKCJE - MAREK ZAMOJSKI PRZYGOTOWANIE ZESPOŁU WOKALNEGO - JAKUB SZAFRAŃSKI ASYSTENT REŻYSERA - SŁAWOMIR JURCZAK II ASYSTENT REŻYSERA - AGNIESZKA KOZŁOWSKA INSPICJENTKA - AGNIESZKA ORLIKOWSKA (02.06) / WANDA KARPIŃSKA (03.06)

Opinie naszych Widzów

(22)

10/10

Bardzo profesjonalne wydarzenie muzyczne, wnuki 5/6letnie były zachwycone 😁😁❣️❣️

iw.....@gm...il.com | 10.12.2023

10/10

Kiedy wychodziłem po spektaklu, usłyszałem rozmowę dwu dziesięciolatków, którzy też byli na tym spektaklu (jakaś wycieczka ze szkoły, czy coś takiego). Brzmiała ona: "- I jak ci się podobało?" "- Dziesięć na dziesięć!". Łał, nie myślałem, że dziesięciolatkowi może spodobać się w operze!

ka.....@sz...em.pl | 8.12.2023

10/10

Rewelacja

Jo.....@....pl | 7.12.2023

10/10

Bardzo dziekujemy za mozliwosc uczestnictwa w tak wyjatkowym wydarzeniu kulturalnym!

gr.....@....pl | 7.12.2023

10/10

Wspaniałe. Najlepiej o tym świadczy 70 min ciszy na widowni, którą stanowiły dzieciaki w wieku od ok. 4 lat do ok. 10 lat. Gratuluję !!!!!!!

li.....@....pl | 7.12.2023

10/10

wspaniałe przedstawienie, miejsce i atmosfera :)

m......@ne...ki.edu.pl | 24.10.2023

10/10

Piękna opera, kostiumy i scenografia. Niesamowite wrażenia dla dzieci i dorosłych. Piękne wnętrze opery.

ma.....@up...ss.com | 14.10.2023

10/10

Super przedstawienie bardzo kolorowe kostiumy, dostępna dla dzieci narracja.

jo.....@gm...il.com | 12.06.2023

10/10

Rewelacyjnie zrobione przedstawienie. wycięcie pewnych fragmentów w żaden sposób nie uszkodziło dzieła. rozmiar wspaniale dostosowany do wytrzymałości małych słuchaczy. a koncepcja programu mnie powaliła. Jestem zachwycona. GRATULACJE dla twórców i wykonawców.

sz.....@gm...il.com | 5.06.2023

10/10

Świętna scenografia i wykonanie utworów, Narrator spełnił swoje zadanie i przystępnie wprowadził dzieci w świat opery. Cudowne, przyjazne miejsce! Niezwykłe przeżycie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Polecam!

bp.....@....pl | 5.06.2023

10/10

Świetny i lekki sposób edukacji muzycznej dla dzieci

da.....@....pl | 4.06.2023

10/10

Cudowna atmosfera... piękna opowieść... niesamowita muzyka i śpiew... w skrócie: wieczór pełen fantastycznych wrażeń 🥰🥰🥰

ka.....@gm...il.com | 4.06.2023

10/10

Przedstawienie fantastyczne! Świetnie, gdyby było ich więcej w wykonaniu Opery Narodowej:) Brak meleksów, które powinny być w użyciu w dni, kiedy to odbywają się takie wydarzenia sprawił duży kłopot z byciem na czas, niepotrzebny bieg ba czas przez park i stres dla dzieci, ze nie zostaną wpuszczone na spektakl.

ol.....@gm...il.com | 4.06.2023

10/10

Wspaniałe

mo.....@....pl | 4.06.2023

10/10

Fantastyczne przedstawienie, doskonali artyści, muzycy i kostiumy.Prosta forma, wspaniałe wrażenia.

do.....@po...ta.onet.pl | 3.06.2023

10/10

Sztuka wyższa dla dzieciaków w świetnie okrojonej wersji. Uczta dla oczu i uszu.

ag.....@gm...il.com | 3.06.2023

10/10

Byłam z 4 dziewczynkami - od 7 do 14 lat. Pierwszy raz w operze- zachwycone, bardzo im się podobało, twierdzą,że jeszcze pójdą. Moim zdaniem - spektakl znakomity, zrobiony ze szczególną dbałością o młodego widza

kp.....@....pl | 3.06.2023

10/10

Fantastyczna realizacja - doskonałe żeby pokazać dziecku operę a jednocześnie nie zanudzić 😁 Fajna interakcja narratora z widownią,

ba.....@on...il.com | 3.06.2023

9/10

Super dla dzieci, szczególnie w wieku szkolnym, bo jest łumaczenie arii operowych z języka niemieckiego na język polski. Warto, żeby dziecko czytało samodzielnie, bo czytająca "szeptem" babcia wnukom w tylnim rzędzie nie wpływa konfortowo dla pozostałej widowni. Poszczególne akty są przedzielone wprowadzeniem narratora. Piękna oprawa baletowa i scenografia.

d......@....pl | 16.10.2023

8/10

Genialny Mozart, wspaniałe wykonanie, piękne miejsce, zdecydowanie polecam

gi.....@....pl | 3.06.2023

7/10

Słabe prawie beznadziejne przygotowanie spektaklu dla dzieci. Kazać przedszkolakom czytać tekst. To chała

ar.....@gm...il.com | 4.06.2023

5/10

Fajna próba przedstawienia klasyki dla dzieci. Wokal i muzyka profesjonalna. Gorzej z aktorstwem i przede wszystkim - kompletny brak dekoracji na scenie. Czarodziejski flet daje tak wielkie możliwości scenograficzne, a tu - pusta, czarna przestrzeń! Jedynie wyświetlone niebo w czasie arii Królowej Nocy i jej wygląd były jako takie. Narrator powinien być ciekawiej ubrany i występować na jakimś ciekawym tle oraz trochę sprawniej mówić. Szkoda też, że dzieciom nie zaprezentowano jakoś bardziej instrumentów, nie zwrócono uwagi na muzyków. Jeśli chodzi o scenariusz natomiast, to za dużo było Papagena z Papageną (takie pójście na łatwiznę dla dzieciaków - niech postaci komiczne zrobią robotę) a za mało pracy nad spójnością historii i zrównoważeniem wątków. Ponadto fajnie by było zmienić krzesła w lożach na wygodniejsze, otworzyć oba skrzydła drzwi do teatru i - zwłaszcza że było to w okolicy Dnia Dziecka - można by zadbać o jakiś ciekawszy nastrój w foyer - jakieś czekoladki, napoje itp.. Być może wszystkie opisane braki wynikają z niskiego budżetu, nie wiem.

lu.....@ya...oo.com | 5.06.2023

Adres i dojazd

Muzeum Łazienki Królewskie,

ul. Agrykola 1, Warszawa

CZARODZIEJSKI FLET. PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

Warszawa, Muzeum Łazienki Królewskie

cz., 29.02

12:00

-,-

sprzedaż zakończona

cz., 29.02

19:00

-,-

sprzedaż zakończona

pt., 01.03

12:00

-,-

sprzedaż zakończona

cz., 18.04

19:00

od 40 zł

dostępne miejsca

pt., 19.04

12:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!