CZARNE ANIOŁY - koncert Natalii Sikory

„CZARNE ANIOŁY …wyprowadzę z rzeczy cienie…” WIERSZE WOJENNE (fragmenty) „Niebo złote ci otworzę W którym ciszy biała nić Jak ogromny dźwięków orzech Który pęknie, aby żyć Zielonymi listeczkami Śpiewem jezior Zmierzchu graniem Aż ukaże jądro mleczne ptasi świst (...) Jeno wyjmij mi z tych oczu Szkło bolesne – obraz dni Które czaszki białe toczy Przez płonące łąki krwi Jeno odmień czas kaleki Zakryj groby płaszczem rzeki Zetrzyj z włosów pył bitewny Tych lat gniewnych Czarny pył”. Krzysztof Kamil Baczyński „Czarne Anioły”, które snują swoje szepty w Piosenkach śpiewanych przez Ewę Demarczyk w mojej Interpretacji staną się Aniołami Światła. Całą koncentrację tej Interpretacji transformuję w uwolnienie Demonów od przeszłości, mroku, klątw i chłodu, który przez lata izolował je przed każdym, kto próbował się zbliżyć. Podejmuję Ryzyko zbliżenia się do nich i ogrzania ich Współczuciem. Samotna i porzucona Miłość odnajdzie swoich nowych Kochanków i zatańczy dla nas Tango, które zagra Zespół Tango Attack w Aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego. Cienie czyli Dusze będą dla nas przewodnikami wśród wielu niteczek w pajęczynach myśli i uczuć bo „wyprowadzę z rzeczy cienie”. Niech ten Materiał przemówi do nas na nowo: pięknymi Melodiami, Rytmami i tym wszystkim czego tak skrycie pragniemy, gdy niechcący nastaje cisza w naszych przebodźcowanych umysłach. Wciąż aktualne i żywe Poezje staną się dla nas na nowo Obrazami świata, który się nie zmienił, który wciąż możemy uratować tylko my - Ludzie. Czy ciarki, które teraz czuję, są Uśmiechem Twojej Duszy, Ewo? Dziękuję Sercem Teatrowi Polonia, który stanie się domem tego Wyzwania. Zapraszam. Natalia Sikora

Organizator: Teatr Polonia

Realizacja

Natalia Sikora – wokal Tango Attack w składzie: Grzegorz Bożewicz – bandoneon, Mario Jeka – klarnety, duduk, Piotr Malicki – gitary, oud, Hadrian Filip Tabęcki – instrumenty klawiszowe, cajon.

Opinie naszych Widzów

(7)

10/10

Koncert rewelacyjny. Natalia Sikora świetna. Mieliśmy z żoną łzy w oczach.

ti.....@....pl | 13.02.2024

10/10

bardzo dobre wykonanie znanych mi utworów

bo.....@gm...il.com | 7.05.2023

10/10

Fenomenalny!

wg.....@gm...il.com | 13.01.2023

10/10

Wspaniały koncert,wart wielkich owacji po zakończeniu przedstawienia. Jestem wielbicielką Wielkiej Ewy Demarczyk,a teraz też Natalii Sikory. Brawo !!!

ir.....@gm...il.com | 13.01.2023

10/10

uczta dla duszy i ucha

An.....@se...jm.gov.pl | 12.01.2023

10/10

Absolutnie genialny nowa aranżacja bezbłędna gratulacjewi

gr.....@gm...il.com | 11.01.2023

4/10

Kocham piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk. Cale szczeście że mieliśmy Ewę Demarczyk bo p. Sikora nie wprowadziłaby części tych wspaniałych utworów do Panteonu polskiej poezji śpiewanej. Były niezłe momenty ale głównie dramatyczne, z tym że wokalistka mocno przeszarżowała z krzykiem, żeby nie powiedzieć gorzej. Liryka została właściwie zamordowana, nie ten głos, nie ta wrażliwość… Natomiast muzycy super! Dobra aranżacja i świetne. wykonanie!

rs.....@gm...il.com | 26.04.2023

Adres i dojazd

Teatr Polonia, Duża Scena

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

CZARNE ANIOŁY - koncert Natalii Sikory

Warszawa, Teatr Polonia

nd., 11.02

17:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!