Bitwa o tron. Musicalowy talent show

W "Bitwie o tron" o uznanie widowni zabiega ośmiu polskich królów elekcyjnych, każdy z przebojową piosenką. To show, któremu blisko do konwencji Eurowizji - to widownia wybiera zwycięzcę. "Bitwa o tron. Musicalowy talent show” to autorska produkcja Syreny. Za libretto i reżyserię odpowiada Jacek Mikołajczyk, zastępca dyrektora teatru ds. artystycznych, a kompozytorem musicalu jest kierownik muzyczny Syreny Tomasz Filipczak. Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię. Jurorkami show są cztery cudzoziemki – żony, siostry i kochanki polskich władców, a zmagania królów prowadzą dwaj księża – to nawiązanie do epoki, w której przedstawiciele stanu duchownego byli głównymi komentatorami życia publicznego Rzeczpospolitej. - Zaczęło się od mojej fascynacji dynastią Wazów. Potem w głowie pojawił się pomysł innego spojrzenia na królów: odkurzenia ich, pokazania, że to pełnokrwiste postaci, często kontrowersyjne, zaskakujące i – czego już pewnie nie pamiętamy ze szkoły – bardzo ciekawe! – opowiada Jacek Mikołajczyk. - Temat królów elekcyjnych od razu skojarzył mi się z konwencją talent show. W końcu elekcja to wybory, a więc widowisko, pojedynek, walka o głosy, słowem - wielkie przedstawienie. Stworzyliśmy spektakl, na którym będzie się bawić i dorosła, i młodzieżowa widownia. Znajomość historii nie jest wymagana, przez jej meandry sprawnie prowadzą widzów postaci jurorek. Niebanalna opowieść o historii to jedno z ważniejszych zjawisk współczesnego światowego musicalu. Trend wyznaczyli Amerykanie, którzy o Alexandrze Hamiltonie, jednym z ojców-założycieli USA, opowiadają w musicalu utrzymanym w stylistyce rapu, oraz Brytyjczycy przedstawiający sześć żon Henryka VIII jako diwy muzyki disco.

Czas trwania: 115 minut

Organizator: Teatr Syrena

Występują

Łukasz Szczepanik Anna Terpiłowska/ Agnieszka Tylutki Maciej Dybowski Albert Osik Przemysław Glapiński Michał Konarski Marcin Wortmann Agnieszka Rose Beatrycze Łukaszewska Katarzyna Walczak Magdalena Placek-Boryń/ Karolina Gwóźdź Marta Walesiak-Łabędzka Piotr Siejka Jacek Pluta

Realizacja

Libretto i teksty piosenek: Jacek Mikołajczyk Muzyka: Tomasz Filipczak Reżyseria: Jacek Mikołajczyk Przygotowanie wokalne i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak Scenografia: Jake Smart Kostiumy: Tomasz Jacyków Choreografia: Santi Bello Projekcje: Tomasz Grimm Reżyseria światła: Artur Wytrykus Dźwięk: Julia Papis Charakteryzacja: Aleksandra Tomaszewicz Asystentka reżysera: Aleksandra Ślązak Współpraca choreograficzna: Patryk Gładyś Inspicjentka: Marta Skoczek Suflerka: Małgorzata Zaufal Kierownictwo produkcji: Grzegorz Rychlik Produkcja: Aleksandra Ślązak

Opinie naszych Widzów

(10)

10/10

Świetny spektakl, niebanalny, ironiczny, coś co uwielbiam!! Zaskoczony pozytywnie, na pewno pójdę znowu do Teatru Syreny, gdy znów zawitam do stolicy.

kp.....@gm...il.com | 14.02.2023

10/10

Niesamowici aktorzy, niesamowite głosy! Polecam każdemu :) Fajna możliwość poznania historii, pokazanej w nowoczesny i ciekawy sposób.

so.....@gm...il.com | 13.02.2023

10/10

Spektakl fanatyczny!! bodzie się z mężem bawiliśmy. Godny polecenia. Aktorzy fenomenalni.

a......@gm...il.com | 13.02.2023

10/10

Bardzo fajne wydarzenie - świetnie się bawiłam, choć moje córki - lat 16 i 13 raczej nie doceniły walorów - wnoszę, że to rozrywka raczej dla starszego pokolenia.

ty.....@gm...il.com | 9.05.2022

10/10

swietnie bawiliśmy sie

os.....@....pl | 12.10.2021

10/10

Dwie godziny doskonałej rozrywki. Ogromny kunszt aktorski, ciekawa koncepcja przedstawienia historii Polski w bardzo zabawny sposób, niestroniący od aluzji do aktualnej sytuacji w kraju.

af.....@....pl | 11.07.2021

10/10

super spektakl. humor, widza historyczna podana z zawadiackiej formie. muzycznie bardzo dobre

ak.....@....pl | 5.07.2021

9/10

Nie ma czasu na nudę. Tak dużo się dzieje, że nie zauważa się upływu czasu. Ocenę obniżam ze względu na niezbyt dobrze zrozumiałe wspólne występy wokalne czterech pań, z których każda stara się być głośniejsza od koleżanek, przy czym solo śpiewają zdecydowanie lepiej..

ir.....@....pl | 22.05.2023

9/10

Zdecydowanie polecam, ciekawa muzyka, kostiumy. tematyka. Jesli historia byla uczona w ten sposob, to moze uczniowie wiecej by zapamietywali.

za.....@gm...il.com | 2.10.2022

7/10

I enjoyed the show and in my opinion it was interestingly done regarding elections in Poland . The acting was ok, I have seen better, still it was pleasant enough and I would recommend it especially for young adults for learning history in a fun way

be.....@gm...il.com | 8.05.2022

Zwiastuny

Adres i dojazd

Teatr Syrena,

Litewska 3, Warszawa

Bitwa o tron. Musicalowy talent show

Warszawa, Teatr Syrena

pt., 01.03

19:00

od 130 zł

od 80 zł

ostatnie miejsca

nd., 03.03

18:00

od 130 zł

od 80 zł

ostatnie miejsca

Bilety dostępne do 01.03 godz. 13:00

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 130 zł

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

-38%

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!