VOJTO MONTEUR - zdjęcie

VOJTO MONTEUR

Jak przełożyć uczucia na dźwięk i brzmienie?

Muzyka elektroniczna i łączenie jej z akustycznymi instrumentami były od zawsze podłożem muzycznych działań gitarzysty i producenta Vojto Monteur. W początkowych latach muzycznej kariery kojarzony był jako MC i współkompozytor drum’n’bassowej formacji Miloopa z którą zdobywał pierwsze doświadczenia na arenie międzynarodowej nawiązując w tym czasie współpracę z wieloma wspaniałymi artystami (Mc blu rum, Jojo Mayer Nerve, Dj First Rate)

Obecnie Vojto Monteur jest dobrze znany fanom jazzu jako gitarzysta formacji EABS a ostatnio dołączył do dwóch międzynarodowych składów : PADEREWSKI ORCHESTRA i SYMPHONOSPHERE Leszka Możdzera, oraz Piotr Rachoń Quartet z ich albumem „Amazonia” (2020)

Jego muzyczne eksperymenty (także muzyka filmowa i teatralna) pozwoliły Vojto Monteurowi na nowoczesne podejście do gitary. Instrument poddawany odpowiednim modulacjom brzmi bardzo przestrzennie a niekiedy zupełnie nie jak gitara. W wyniku studiowania niezliczonych możliwości przetwarzania jej dźwięku powstają nowe struktury brzmieniowe. Ambientowe pejzaże , tajemnicze przydźwięki i elektroakustyczne eksperymenty to elementy charakterystyczne muzyki Vojto Monteur. Właśnie taki krajobraz został przedstawiony płycie pt. „glow / ambient works”. Jak sugeruje sam tytuł płyty - Vojto Monteur zaprasza słuchacza na nieco ponad 20 minut muzycznej medytacji i rozmyślań na temat wibracji serca i polączenia jego rytmu i uczuciowości z naturą. Utwory są czystymi improwizacjami, zarejestrowanymi podczas sesji nagraniowych latem i jesienią 2018 roku. Spośród materiału zapisanego w trakcie sesji artysta wyselekcjonował te które prezentują według niego najbardziej osobiste historie. Na płycie znajdziemy 9 muzycznych miniatur łączących się nieprzerwanie w jedną większą całość. Artysta dodaje że kluczem do tworzenia systematycznych improwizacja były obserwacje cyklu biogicznego natury, przemijanie pór roku i zmieniające się w raz z nimi światło które tak wyrażnie wpływa na nasze samopoczucie. Jak wibracje światła można przedstawić w muzyce? Jak muzyka elektroniczna może nas przyblizyć do natury? Na te pytania próbuje za pomocą nowej muzyki odpowiedzieć artysta.

FILMY :

https://youtu.be/GxkEsnGRJ8A

https://youtu.be/lJEgrEjrvRI

https://youtu.be/vllgdcNBlnA

https://youtu.be/9iPiKGxab2w

Czas trwania: 120 minut

dACH! Dominikańska - Adres i dojazd

dACH! Dominikańska, plac Dominikański 3, Wrocław

https://galeria-dominikanska.pl/dach-dominikanska/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.