Gdy przyjdzie sen - zdjęcie Gdy przyjdzie sen - zdjęcie Gdy przyjdzie sen - zdjęcie Gdy przyjdzie sen - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

8,9 / 10

Gdy przyjdzie sen

"Gdy przyjdzie sen..." to opowieść o miłości jak mówią twórcy "źle poczętej, niepoprawnie ujawnionej i absurdalnie przerwanej". Ta miłość zdarzyła się we wsi Borówka, a to "trudna wieś" . "Wiosną zalewa ją woda, zimą śnieg zasypuje, latem gorące powietrze dusi, jesienią pięknie jest.” "... i jest tu jeden kościół, jedna świetlico-remiza, dużo błota i przystanek autobusowy skąd można pojechać za górę, do miasta. A tam w mieście wszystko jest lepsze i łatwiej się oddycha i uśmiechać się można...". W tej balladzie - moralitecie o sile marzenia, by wyrwać się do lepszego życia, lepszego świata rozpacz miesza się z pożądaniem, zawiść z miłością. A wszystko to opowiedziane jest ze sporą dawką komizmu.

Na scenie występują między innymi Wojciech Lato, Ryszard Starosta, Weronika Kowalska, Cezary Kołacz, Jan Nosal, Beata Schimscheiner.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Klaudyna Schubert

Realizacja

Reżyseria - Małgorzata Bogajewska

Scenografia - Joanna Jaśko - Sroka

Reżyseria Światła - Dariusz Pawelec

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska w niepospolitym scenariuszu który jednocześnie jest bardzo realny i zrozumiały dla każdego kto miał/ma do czynienia z codziennym życiem na polskiej głębokiej prowincji. Może nieco za dużo wulgaryzmów i podtekstów erotycznych dlatego spektakl raczej dla osób dorosłych.

  8m.....@gm...il.com / 21 września 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Postacie pierwszoplanowe nie są czarno-białe. Można je jednocześnie lubić i potępiać. Spektakl trzyma w napięciu. Serdecznie polecam!

  me.....@gm...il.com / 09 września 2021

 • 10,0/ 10

  Ciężki temat zagrany rewelacyjnie! Czapki z głów!

  ti.....@....pl / 08 września 2021

 • 10,0/ 10

  Dla mnie bomba. Wyrazy najwyższego uznania za kunszt aktorski odtwórców ról Baśki i Jaśka. (no, Baśka genialna) Inscenizacja bazuje na wyobraźni widza jednak jest tak dobrze zrealizowana, że każdy i w każdej chwili wie co dzieje się na scenie. (piszę to ponieważ nie znałem sztuki a oglądałem już przedstawienia, w których stwierdzenie "nikt nic nie wie" było prawdziwe wobec wszystkich, którzy nie znali wcześniej fabuły). Wielkie brawa dla Twórców i Zespołu Aktorskiego.

  j.....@....pl / 08 września 2021

 • 10,0/ 10

  Temat trudny !! Wstrząsający !! "A to Polska właśnie " polskie piekiełko w całej okazałości

  ek.....@....pl / 22 grudnia 2018

 • 8,0/ 10

  Zaskakujący finał, świetna gra przestrzenią i niemalże grecki "chór" - bardzo mi się podobało. Obraz relacji międzyludzkich znany wydaje się każdemu, ale podany w niekonwencjonalny sposób.

  to.....@gm...il.com / 18 stycznia 2020

 • 6,0/ 10

  Na scenie niepotrzebnie cały czas przebywają aktorzy nie grający w danej chwili.

  z......@up...ta.pl / 06 lipca 2021

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

ul. Osiedle Teatralne 34, Kraków

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.