2 spektakle: SWAN LAKE SOLO | Olga Dukhovnaya + ODBICIA | Anna Steller | Festiwal C/U - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,3 / 10

2 spektakle: SWAN LAKE SOLO | Olga Dukhovnaya + ODBICIA | Anna Steller | Festiwal C/U

2 spektakle:

SWAN LAKE SOLO, g. 18.00, 35 min. + ODBICIA, g. 18.40, 30 min.

***

SWAN LAKE SOLO | Premiera polska

Olga Dukhovnaya (UA/FR) | Po raz pierwszy w Polsce

Dostępność: osoby na wózku, dysfunkcja słuchu. Daj nam znać, z czego chcesz skorzystać na bow@cialoumysl.pl

Po spektaklu spotkanie z artystami, rozmowa w j. ang.

W Swan Lake Solo nie ma ani łabędzi, ani książąt. To nie jest solo księżniczki Odetty, nie jest to też współczesna wersja baletu Czajkowskiego – to spektakl tańca, komentujący aktualną rzeczywistość. Ukraińska artystka Olga Dukhovnaya odkryje przed nami prawdziwe znaczenie słynnego baletu Jezioro łabędzie dla Rosji.

Olga Dukhovnaya (1984) – tancerka i choreografka pochodząca z Ukrainy. Obecnie mieszka w Rennes (Francja). Ukończyła Wydział Choreografii w Kijowie (2003) i P.A.R.T.S. w Brukseli (2006), w 2013 uzyskała tytuł magistra choreografii w CNDC Angers (we współpracy z Uniwersytetem Paris 8). Jako tancerka współpracowała przez ostatnie dziesięć lat głównie z Borisem Charmatzem. Jej spektakl Korowod (2013), oparty na tradycyjnych tańcach rosyjskich, otrzymał trzecią nagrodę w konkursie „Danse élargie”.

***

ODBICIA | Premiera warszawska

Anna Steller (PL)

Pomysł, wykonanie, wybór utworów muzycznych: Anna Steller

Premiera: 08.04.2022

Odbicia to konceptualny performans Anny Steller, odnoszący się do sytuacji wojny w Ukrainie. Prosty gest skakania staje się wyrazem nieustającego wsparcia dla walczących, będąc jednocześnie wyczerpującym artystkę i publiczność ćwiczeniem z przetrwania. W spektaklu wykorzystano utwory ukraińskich raperek.

Anna Steller (1979), performerka, tancerka i choreografka, matka trójki dzieci. Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 roku związana z Teatrem Dada von Bzdülöw. Od wielu lat tworzy spektakle taneczne, akcje performatywne oraz performanse site specific. Jako performerka koncentruje się głównie na przejrzystości i szczerości przekazu oraz na radykalnych rozwiązaniach artystycznych. Interdyscyplinarność tańca i performansu to obszar, który bada od lat, próbując zrozumieć i przekazać publiczności ważne dla niej treści i koncepcje. Swoje prace prezentowała m.in. w CSW Łaźnia w Gdańsku, Arts Station Foundation w Poznaniu, Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, Maat Festiwal w Lublinie, Malta Festival w Poznaniu, Miami Performance International Festival (USA), L1 Contemporary Dance Festival w Budapeszcie, Festival of Naked Form w Pradze, a także na Festiwalu Ciało/Umysł.

***

Każdy uczestnik, biorący udział w Festiwalu Ciało/Umysł (C/U) organizowanym przez Fundację Ciało/Umysł w Warszawie / wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji i archiwizacji C/U, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami) W przypadku braku takiej zgody prosimy uczestnika o kontakt z Biurem Obsługi Widza C/U przed rozpoczęciem wydarzenia, w którym dobrowolnie uczestniczy.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: Swan Lake Solo_fot. Doriane_Rio + Odbicia_fot_Adam_Bogdan

Zwiastuny

Realizacja

SWAN LAKE SOLO

Choreografia: Olga Dukhovnaya

Na podstawie swobodnej interpretacji baletu Piotra Czajkowskiego

Partytura choreograficzna: Olga Dukhovnaya, Alexis Hedouin

Dźwięk: Anton Svetlichny

Oświetlenie i kostiumy: Guillaume Jouin i Marion Regnier

Konsultacja: François Maurisse

Kierownictwo sceny: François Aubry, Felix Löhmann

Kierowniczka produkcji: Amélie-Anne Chapelain

Zdjęcia: Doriane Rio

Produkcja: C.A.M.P.

Koprodukcja: Le Quartz – Scène Nationale de Brest; Au bout du plongeoir & la Coopération Nantes-Rennes-Brest-Rouen – Itinéraires d’artiste(s). Przy wsparciu Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis oraz DRAC Bretagne.

Pokaz spektaklu w ramach Festiwalu Ciało/Umysł jest możliwy dzięki wsparciu Instytutu Francuskiego w Warszawie.

Premiera: 08.07.2022

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.