CAFÉ MÜLLER | Dominik Więcek |Premiera warszawska | Festiwal C/U - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

10,0 / 10

CAFÉ MÜLLER | Dominik Więcek |Premiera warszawska | Festiwal C/U

Dostępność: dysfunkcja słuchu. Daj nam znać, z czego chcesz skorzystać na bow@cialoumysl.pl

Po spektaklu spotkanie z artystami

***

W procesie kształtowania swojej dzisiejszej tożsamości twórca stawia na równi swoją matkę i słynną matkę Tanztheater, Pinę Bausch. Jego solo nawiązuje do kultowego spektaklu Café Müller, którego premiera odbyła się 20 maja 1978 roku.

Dominik Więcek (1992) – tancerz, choreograf, performer, fotograf mody i stylista. Absolwent PWST w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Folkwang Universität der Kunste w Essen.

Współpracował m.in. z Jackiem Łumińskim, Jerzym Stuhrem, Giorgią Maddammą, Idanem Cohenem, Jeansem van Daelem, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, Erykiem Makohonem, Karoliną Kroczak, Tomaszem Wygodą, Mariuszem Trelińskim i niemiecka grupą Bodytalk (Yoshiko Wakki, Rolf Baum). W latach 2016-2019 tancerz-artysta Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Stworzył lub współtworzył spektakle takie jak Bromance, Musica Posthumana, SVcky Fingers Club czy Café Müller. Jego prace charakteryzuje lekkość formy, balansowanie na przecięciu sztuk i gatunków teatralnych oraz zabawa z własnym wizerunkiem.

***

Każdy uczestnik, biorący udział w Festiwalu Ciało/Umysł (C/U) organizowanym przez Fundację Ciało/Umysł w Warszawie / wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji i archiwizacji C/U, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami) W przypadku braku takiej zgody prosimy uczestnika o kontakt z Biurem Obsługi Widza C/U przed rozpoczęciem wydarzenia, w którym dobrowolnie uczestniczy.

Czas trwania: 40 minut

Zwiastuny

Obsada

Dominik Więcek

Realizacja

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Dominik Więcek

Muzyka: Przemek Degórski

Reżyseria oświetlenia: Klaudia Kasperska u

Projekt kostiumu:Nikola Fedak

Wykonanie kostium: System mody / Serafin Andrzejak

Konsultacje językowe: Joanna Pędzisz

Konsultacje w zakresie sztuk walki: Patryk Kołodziejski

Zdjęcia: Maciej Nowak

Producent: Centrum Kultury w Lublinie w ramach Projektu Przestrzenie Sztuki

Wsparcie prac badawczych: Tanzrecherche NRW, Theater im Pumpenhaus, Tanzfaktur Köln, Folkwang Universität der Künste, Lubelski Teatr Tańca

Premiera: 11.11.2021

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny, ciekawy spektakl. Zupełnie inne niż w których bywam. Wrażenia zrobiły na mnie kamizelki wibracyjne dla osób niesłyszących.

  iw.....@gm...il.com / 25 października 2022

 • 10,0/ 10

  ŚWIETNY, PRZEJRZYSTY, PROFESJONALNIE WYKONANY, PORUSZAJĄCY, MĄDRY

  ko.....@po...st.pl / 25 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry, wielowymiarowy, pełny spektakl. Zarówno dla znawców tańca czy teatru, którzy docenią aluzje i odniesienia do historii gatunku, jak i dla osób, które zechcą się wsłuchać w osobistą, szczerą historię bohatera. Trochę humoru, trochę nostalgii, fantastyczna osobowość tancerza/choreografa. Warto po spektaklu porozmawiać z autorem, jest super ciepłą, otwartą osobą, która chętnie dopowie historię "behind the scenes". A jest o czym opowiadać! Na Festiwalu Ciało/Umysł właśnie te rozmowy pospektaklowe są wyśmienitą okazją do odkrywania warstw znaczeniowych i do dzielenia się wrażeniami. Szkoda, że ten Festiwal jest tak rzadko!

  or.....@gm...il.com / 25 października 2022

 • 10,0/ 10

  Piękny, poruszający.

  ed.....@gm...il.com / 15 października 2022

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.