Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,8 / 10

Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz

9,8/ 10

"Nazywam się Esmeralda Kreutz, mam osiemnaście lat i dwa miesiące, 1‘67m wzrostu, włosy kasztanowe, oczy piwne, bez nałogów, panna, jestem w połowie Żydówką, w połowie Niemką, a w trzeciej połowie Polką i nią się czuję.

Lubię słodycze, głównie batony marcepanowe, z owoców to pomarańcze, śmietankowe lody na patyku, a z warzyw najbardziej marchew. Lubię historię, matematykę, morze i las. I to wszystko co musicie o mnie wiedzieć. A, no i przede wszystkim – mam „złą urodę”. Po mamie."

Rok 1942. Osiemnastoletnia Esmeralda Kreutz wraz z rodziną trafia do obozu Majdanek, gdzie osadzona zostaje na niesławnym kobiecym polu 5. Poddana terrorowi i nieludzkim prawom rządzącym tym miejscem, rozpoczyna opowieść o nadziei, obłędzie i tryumfie woli. I tajemnicy, która sprawi że jej przypadek będzie zupełnie inny niż miliony innych mu podobnych.

Osadzone w realiach Holocaustu intymne świadectwo pamięci młodej dziewczyny, w którym nic nie jest takim jakim się pierwotnie zdaje; wyprawa w nieznane, w której fikcja miesza się z prawdą, a realne życie z istniejącą tuż obok magią.

Prapremierowy monodram Teatru 38 w wykonaniu aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Julii Latosińskiej, zbudowany wokół zagadnień dojrzewania, pamięci i transcendencji- czy pamięć istnieje tylko w głowie pamiętającego? Jaki mamy wpływ na jej kształtowanie? Czy można prawdziwie w niej przetrwać?

Na scenie występuje Julia Latosińska.

Czas trwania: 75 minut

Realizacja

tekst i reżyseria: Paweł Szarek

w roli tytułowej: Julia Latosińska

muzyka: Szarek/Szumny

sola skrzypcowe: Stanisław Słowiński

światło: Magdalena Łyko

kostiumy: Klaudia Dziurawiec

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Spektakl cudowny. Wybitna kreacja aktorki

  cz.....@gm...il.com / 26 października 2022

 • 10,0/ 10

  Intensywna, zmienna w nastrojach, przekonująca i głęboko poruszająca gra aktorska.

  as.....@po...ta.fm / 14 października 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny tekst i doskonałe wykonanie!

  ba.....@ya...oo.de / 10 października 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny spektakl, świetna gra aktorska.

  kl.....@gm...il.com / 01 października 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska oraz temat, obok którego nie można przejść obojętnie. Szczerze polecam, jeden z lepszych krakowskich spektakli w ostatnim czasie.

  ma.....@....pl / 02 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Piękny monodram, świetna gra aktorska i dobry wartościowy tekst. Osobiste przeżycie młodej dziewczyny w warunkach Holocaustu, ucieczka przed traumą, magiczne świadectwo w poruszającym wykonaniu młodej aktorki. Ponad godzinny monodram zabiera widza w mistyczne przestrzenie. Polecam miłośnikom sztuki teatralnej

  ml.....@po...ta.onet.pl / 27 lipca 2022

Teatr 38 - Adres i dojazd

Teatr 38, Rynek Główny 8, Kraków

https://www.facebook.com/teatr38

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.