E-wykład: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii; Pałac Staszica – klasycyzm zredagowany wielokrotnie (Grzegorz Piątek) - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

9,8 / 10

E-wykład: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii; Pałac Staszica – klasycyzm zredagowany wielokrotnie (Grzegorz Piątek)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Cykl wykładów Grzegorza Piątka : Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii

Wykład: Pałac Staszica – klasycyzm zredagowany wielokrotnie

Odbudowa, modernizacja czy konserwacja zabytku jest zawsze wyborem – okazją do wyeksponowania pożądanej warstwy czy wersji budowli, ale i zmiany jej symbolicznego znaczenia czy napisania od nowa kawałka historii miasta.

Grzegorz Piątek, autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim (Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego, 2016) i o Warszawie (Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949, 2020), z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy, w cyklu wykładów przyjrzy się znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawa prezentacja. Mnóstwo informacji wcześniej mało znanych lub wręcz nieznanych. Dziękuję za wspaniale spędzony czas online.

  Zu.....@....pl / 29 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wyśmienity wykład, informacje i ilustracje nie do znalezienia w takiej maie

  pi.....@gm...il.com / 29 września 2021

 • 10,0/ 10

  Dużo informacji ilustrowanych zdjęciami. Wszystko podane w uporządkowany sposób z dużą kulturą osobistą i znajomością rzeczy.

  za.....@....pl / 28 września 2021

 • 10,0/ 10

  Doskonaly

  el.....@gm...il.com / 28 września 2021

 • 10,0/ 10

  Grzegorz Piątek jak zawsze wspaniały. Czekam z utęsknieniem na następne spotkania.

  le.....@gm...il.com / 28 września 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład. Pan Grzegorz Piątek przeprowadził nas przez dwa wieki historii z lekkością i wielkim zainteresowaniem.

  da.....@ya...oo.com / 28 września 2021

 • 9,0/ 10

  Interesujący wykład G.. Piątka przedstawiający historię budowy i przebudowy okolic Pałacu Staszica.. Często w tym Pałacu bywam i uzupełniłam wiadomości o nim Dobrze dobrany materiał ilustracyjny. Dziękuję urszula krzysiak

  ul.....@....pl / 08 października 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.