Anna Mikuła - zdjęcie

Anna Mikuła

Pochodzi z Tarnowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. W ramach programu Erasmus + odbyła staż artystyczny w Faido Dance Company w Amsterdamie. Tancerka w spektaklach: Podziemne Słońca , Czytanki Performatywne i Fast Food Foot w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu (reż. i chor. Anna Piotrowska), 43 przypadki szczęścia i Tuż przed (reż. i chor.

Sylwia Hefczyńska – Lewandowska), Kaj Dzias (reż. Jakub Margosiak). Współtworzyła spektakl pt. After glow we współpracy z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie (Izrael), oraz międzynarodowy spektakl pt. Much Ado About

Nothing w reżyserii Briana Michaelsa podczas Folkwang Shakespeare Festival w Essen (Niemcy), Finalistka międzynarodowego konkursu Eurovision Young Dancers organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku. Asystent choreografa oraz tancerka w spektaklu dyplomowym pt. Out Cry w reżyserii i choreografii Edana Gorlickiego. Finalistka w konkursie SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál 2015

w Budapeszcie, podczas którego prezentowała duet pt. Three days of snow w choreografii własnej i Dariusza Nowaka Ta sama praca zdobyła nagrodę pani Joanny Leśnierowskiej i pana Eryka Makohona w ramach konkursu 3…2…1 TANIEC w Krakowskim Centrum Choreograficznym, a

także nagrodę jurorską podczas konkursu Sense Of Move w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Z Maciejem Kuźmińskim współpracowała podczas tworzenia spektaklu pt. Różnica i powtórzenie oraz jako dublerka solistki w spektaklu pt. Room 40 .

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Młoda Polska

Taneczny

Dominika Wiak – Inner Place (Polska)
Choreografia i wykonanie: Dominika Wiak
Muzyka: Georges Bizet – Carmen – "Overture"
Nagrody: Best Solo International Solo/Duo Dance Festival (Budapeszt 2015)
Czas trwania: 11 min
Etiuda "inner place" jest próbą odkrycia wolności oraz zdolności do bycia samej. Wewnętrzna wolność i bijąca z niej siła stała się największym impulsem twórczego działania. Ta krótka wypowiedź jest o chęci poszukiwania i zrywania ze starymi schematami.
------------------------------------------------------------------------------

Anna Mikuła, Dariusz Nowak – Three Days of Snow (Polska)
Choreografia i wykonanie: Anna Mikuła i Darek Nowak
Nagrody: Dwie Nagrody Jury na konkursie 3…2…1…Taniec! 2015 w Krakowie
Wyróżnienie na konkursie Sense of Move 2015 w Tarnowie
Wycinek z podróży – lub raczej przeprawy – pełnej szmerów, odgłosów, mgły i niejasności. Dwie osoby dosłownie złączone lub jedna o różnych obliczach. Wspólny mianownik między damską i męską energią, dwa różne światy lub może tylko jeden.
------------------------------------------------------------------------------

Maciej Kuźmiński, Dominik Więcek – Dominique (Polska)
Choreografia: Maciej Kuźmiński
Taniec: Dominik Więcek
Muzyka: Parov Stelar, All Night
Nagrody: II Nagroda oraz Zaproszenie Scapino Ballet na 30. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym
'16 w Hanowerze
obydwie Nagrody Publiczności na 20. Festiwalu Solo-Tanz-Theatre '16 w Stuttgarcie
II Nagroda oraz Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Solo Dance Contest '15 w Gdańsku
I Nagroda na Warszawskiej Platformie Tańca '15 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie
Wyróżnienie na konkursie Scena Otwarta '15 w Tarnowie
Wyróżnienie na II Koszalińskich Dniach Monodramu
Finalista na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym MASH w Jerozolimie
Esej o kobiecym ciele, rodzaj manifestu feministycznego. Tańczona przez subtelnego, ale silnego Dominika Więcka etiuda, analizuje pojęcia męskości i kobiecości, ich płynność i umowność. Ciało tancerza, ukazane w kontekście społecznym i politycznym, przeistacza się w kobiece ciało – pole walki dla kulturowych pojęć płci. Dominik w „Dominique” poprzez swój kostium – długą, kobieca suknię, przeistacza się w modelkę na wybiegu, muzułmankę w burce, księdza na ambonie, siebie w kobiecym ujęciu.
------------------------------------------------------------------------------

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz – Homogemonia (Polska)
choreografia i taniec: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
muzyka: To Rococo Rot
Nagrody: Nagroda główna w kategorii choreograf początkujący na konkursie Sense of Move 2015 w
Tarnowie
Ciało w przestrzeni opowiada o wszystkim. W kształcie zawiera się wszystko. Przez przepływ wyraża się osobowość. Czy jest tam miejsce na rywalizujące ze sobą fragmenty?
Gdy osobowość budują różne, sprzeczne ze sobą cechy, każda z nich próbuje dominować. Czy zwierzchnictwo jednej z nich jest zawsze dobrowolne?
------------------------------------------------------------------------------

Anna Kamińska, Patryk Durski – 5 dm3 (Polska)
Choreografia i taniec: Anna Kamińska, Patryk Durski
Nagrody: NAGRODY JURY na konkursie 3…2…1…TANIEC! 2015 w Krakowie
Etiuda Anny Kamińskiej i Patryka Durskiego, absolwentów PWST na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.
Punktem wyjścia do pracy nad projektem był temat komunikacji pozawerbalnej i ruchu ciała jako uniwersalnego języka tworzącego relację z drugim człowiekiem. Dynamiczna sieć afektów i cielesnych reakcji pozwala nam nie tyle poznać siebie, co stwarza nas w kontekście każdego pojedynczego spotkania.

Szczegóły