Wyjeżdżamy - zdjęcie Wyjeżdżamy - zdjęcie Wyjeżdżamy - zdjęcie Wyjeżdżamy - zdjęcie

Wyjeżdżamy

Po 13 latach od premiery Kruma Krzysztof Warlikowski powraca do twórczości Hanocha Levina. Krum wracał do ojczyzny po nieudanej wyprawie za granicę, wciąż pełen nadziei na spełnienie. Teraz wszyscy chcą gdzieś wyjechać.

Wielka światowa wędrówka w tekście Levina znajduje swoje lokalne oblicze i lokalną skalę, w której odzwierciedlają się wszystkie niepokoje i ruchy w skali makro. Szykuje się rebelia, bunt dojrzałości przeciwko zawłaszczaniu terytorium wolności i wtłaczaniu naszego życia w tryby spokoju, oferowanego w zamian za uległość. W komedii na osiem pogrzebów kierunek podróży najczęściej prowadzi na tamten świat. Mimo biletu w jedną stronę, ochota na wyjazd nie maleje. Czy naprawdę jednak życie jest gdzie indziej? Czy nie lepiej i mądrzej skoncentrować się na budowie wspólnoty? Czy teraz jest czas romantycznych gestów, czy pozytywistycznej pracy dla wspólnego dobra?

Premiera: 14.06.2018

Na scenie występują między innymi Bartosz Gelner, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Magdalena Popławska.

Czas trwania: 210 minut
Źródło zdjęcia: Nowy Teatr

Realizacja

Reżyseria: Krzysztof Warlikowski

Na podstawie: Pakujemy manatki (Orzej mizwadot) Hanocha Levina

Tłumaczenie: Jacek Poniedziałek

Opracowanie tekstu: Krzysztof Warlikowski, Piotr Gruszczyński

Scenografia, kostiumy: Małgorzata Szczęśniak

Muzyka: Paweł Mykietyn

Reżyseria światła: Felice Ross

Ruch: Claude Bardouil

Animacja i wideo: Kamil Polak

Dramaturgia: Piotr Gruszczyński

Współpraca dramaturgiczna: Adam Radecki

Charakteryzacja i fryzury: Monika Kaleta

Tłumaczenie na język angielski: Artur Zapałowski

Tłumaczenie na język francuski: Margot Carlier

Koprodukcja: Théâtre National de Chaillot (Paryż), Comédie de Clermont-Ferrand, CULTURESCAPES Switzerland, Greek Festival (Ateny), Théâtre de Liège, Bonlieu Scène Nationale (Annecy)

Prawa autorskie do utworów Hanocha Levina na świecie reprezentuje The Hanoch Levin Institute of Israeli Drama, a w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Nowy Teatr - Adres i dojazd

ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa
22 379 33 33

http://www.nowyteatr.org/

Kup bilet