„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby!” i równie słynne: „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba…” i jeszcze „Wdzięczność ludzi, wielkość świata - Każdy siebie ma na względzie, A drugiego za narzędzie, Póki dobre – cacko, złoto; jak zepsute, ruszaj w błoto”. Cytaty, które weszły do języka codziennego, doskonale opisując doskonałości i niedoskonałości również współczesnego świata… Również, bowiem pochodzą z powstałej w latach trzydziestych XIX wieku Zemsty Aleksandra Fredry – genialnego pochyleniem się nad ludzkimi wadami… Jak toczą się losy Cześnika, Rejenta, Podstoliny, Papkina, Wacława i pięknej Klary – wie to każdy z nas. Wiemy też, że wszystkie komplikacje dobrze się kończą. I to, co wiemy, pozwala z tym głębszym wtopieniem się w dzieło Fredry cieszyć się Zemstą. Jej wielogatunkowym komizmem, niezwykle różnorodnymi bohaterami, majątkowo-miłosnym skomplikowaniem wreszcie… A także klasycznym, tradycyjnym podejściem do przeniesienia dzieła Fredry na scenę. – Duch Aleksandra Fredry unosił się nad nami przez cały czas powstawania naszego przedstawienia – mówią reżyserujący Zemstę Paweł Okoński. I to na scenie widać.

Występują

Martyna Czarnecka

Klara

Beata Rakowska

Podstolina

Małgorzata Szeptycka

Podstolina

Filip Kempiński

Wacław

Marian Czerski

Rejent Milczek

więcej+

Realizacja

Autor: Aleksander hr. Fredro Reżyseria: Wojciech Dąbrowski / Paweł Okoński Scenografia: Wojciech Stefaniak Kostiumy: Bajka Tworek Opracowanie muzyczne: Paweł Okoński Producent wykonawczy: Wojciech Dąbrowski

Opinie naszych Widzów

(31)

10/10

Bardzo dobry pomysł z prezentacją na temat Fredry i genezy dzieła

ka.....@....pl | 5.12.2023

10/10

Mojej klasie przedstawienie bardzo się podobało. Niektórzy śmiali się na głos lub recytowali wraz z aktorami powiedzonka Cześnika i Rejenta. Najbardziej podobała im się gra aktorów wcielających się w postacie Papkina i Cześnika. Najsłabiej ocenili Klarę-po namyśle jednak stwierdzili, że "była słodka". Zwrócili też uwagę na Podstolinę i Dyndalskiego. I - znaczenie scenografii, nawet kształt okien :) Omówiliśmy też muzykę-koncert fortepianowy Chopina. Pozdrawiamy

j......@....pl | 7.11.2023

10/10

Bardzo dobra gra aktorów, szczególnie podobały się dzieciom kreacje Papkina i Cześnika. Na pochwałę zasługuje wierne trzymanie się tekstu oraz stroje.

re.....@po...st.pl | 17.10.2023

10/10

Wspaniała prelekcja Pana Grzegorza Polaka o genezie "Zemsty".

ma.....@sp...ce.pl | 17.10.2023

10/10

Dawno nie uczestniczyłam w tak dopracowanej pod każdym względem imprezie kulturalnej. Młodzież jak urzeczona dała się porwać magii spektaklu, po zakończeniu dopytywała, kiedy znowu wybierzemy się do teatru. Wielkie słowa uznania:)

k......@sz...ek.pl | 17.10.2023

Zwiastuny

Adres i dojazd

Wrocławski Teatr Komedia,

Plac Teatralny 4, Wrocław

Zemsta

Wrocław, Wrocławski Teatr Komedia

pn., 11.12

11:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona. Skontaktuj się z organizatorem

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane spektakle i wydarzenia kulturalne