Małgorzata Szeptycka
873 oddanych głosów
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Rubinowe gody
„Rubinowe gody" Krzysztofa Kędziory to opowieść o małżeństwie, o miłości, o zmieniającym się świecie… Grażyna i Marian obchodzą czterdziestą rocznicę małżeństwa, czyli rubinowe gody właśnie. Córka w prezencie funduje im weekend w luksusowym hotelu. A oni w tych luksusach nie są w stanie zorientować się w superrozwiniętej technologii – nie wiedzą, jak włączyć światło, otworzyć drzwi... Problemy z technologią para ma, ale poza tym są pogodnymi, dobrymi ludźmi, choć nieco różnymi. Ona jest pełna werwy, pełna chęci zbadania owego niezwykłego dla rubinowej pary świata, on to przeciętny Polak, który woli gazetę, piwko, telewizornię, ale oboje gdzieś w środku pełni uczuć, oddania, miłości. I pokazują nam, że miłość się nie starzeje…
Ale nie tylko o miłość w sztuce chodzi - Rubinowe gody to także kpiąca opowieść o polityce i politykach. Przedstawiciel tej klasy (czy kasty?) objawia się nagle… Bardzo nagle i bardzo dziwnie. Jego pojawienie to otwarcie kolejnej opowieści – o wartościach, jakie na co dzień spotykamy. Nie tylko w teatrze i nie w teatrze przede wszystkim. Obie te opowieści – o miłości i o polityce – spaja Danny, boy hotelowy. Ale czy Danny to tylko boy?
więcej
SzczegółyMayday 2
„Mayday 2" to sequel teatralnego hitu Raya Cooneya Mayday. Oto John Smith, londyński taksówkarz – bigamista. Publiczność o tym, że John to bigamista wie, ale jego jego dwie rodziny nie mają o tym zielonego pojęcia! Nie budzące żadnych podejrzeń podróżowanie między Wimbledonem a Streatham, gdzie mieszkają jego dwie rodziny, umożliwia Johnowi-bigamiście jego praca, a obie kobiety jego życia i matki jego dzieci - bardzo się od siebie nastawieniem do świata różniące - narzekają jedynie na to, że mąż i ojciec tak niewiele czasu rodzinom poświęca... Ale do gry wkracza Internet i rzecz się bardzo komplikuje - syn taksówkarza i jego córka poznają się w sieci. Coś zaiskrzyło... Postanawiają się spotkać. Ich pierwsza randka to dla Johna katastrofa. Bigamia tak, kazirodztwo – nie! John zaczyna szaleńczą jazdę pomiędzy domami, by randkowej katastrofie zapobiec. W tym zapobieganiu pomaga mu jego sublokator i przyjaciel Stanley, który głównie biega po mieszkaniu Johna, zamykając dzieci i żony na klucz, aby nie doszło do spotkania. Afera goni aferę. Absurd pogania absurd. Jednym słowem – dzieje się bardzo intensywnie! I bardzo zabawnie...
więcej
SzczegółyZemsta
„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby!” i równie słynne: „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba…” i jeszcze „Wdzięczność ludzi, wielkość świata - Każdy siebie ma na względzie, A drugiego za narzędzie, Póki dobre – cacko, złoto; jak zepsute, ruszaj w błoto”. Cytaty, które weszły do języka codziennego, doskonale opisując doskonałości i niedoskonałości również współczesnego świata… Również, bowiem pochodzą z powstałej w latach trzydziestych XIX wieku Zemsty Aleksandra Fredry – genialnego pochyleniem się nad ludzkimi wadami… Jak toczą się losy Cześnika, Rejenta, Podstoliny, Papkina, Wacława i pięknej Klary – wie to każdy z nas. Wiemy też, że wszystkie komplikacje dobrze się kończą. I to, co wiemy, pozwala z tym głębszym wtopieniem się w dzieło Fredry cieszyć się Zemstą. Jej wielogatunkowym komizmem, niezwykle różnorodnymi bohaterami, majątkowo-miłosnym skomplikowaniem wreszcie… A także klasycznym, tradycyjnym podejściem do przeniesienia dzieła Fredry na scenę. – Duch Aleksandra Fredry unosił się nad nami przez cały czas powstawania naszego przedstawienia – mówią reżyserujący Zemstę Paweł Okoński.
I to na scenie widać.
więcej
SzczegółyZ twoją córką? Nigdy!
Małżeństwo – mur, o który jakże często wspiera się nasze życie. Ale to nie jest prosta sprawa – czas robi swoje i najbardziej nawet kochająca się para odbywszy dłuższy małżeński staż staje w obliczu kryzysu… Co z tego może wyniknąć? Zobaczmy: oto dwie zaprzyjaźnione pary - Szimandlowie i Kouklikowie, bohaterowie „Z Twoją corką? Nigdy!” Antona Prochazki. Koulikowie stanęli właśnie w obliczu kryzysu małżeńskiego - dogadać się trudno, racje drugiej strony zrozumieć jeszcze trudniej… Co robić? Trzeba o małżeństwo zawalczyć! A i rady przyjaciół warto posłuchać, co Kouklikowie czynią, za namową państwa Szimandlów wyjeżdżając w drugą podróż poślubną w Rudawy.
W domu zostaje córka Kouklików, nastoletnia Sandra. Opiekę nad nią pod nieobecność rodziców sprawować mają Szimandlowie. Obiecali to i dotrzymują słowa: pewnego dnia do domu Kouklików, gdzie została Sandra, wpada kontrola Szimandlów I rozpętuje się… szalona komedia pomyłek. Przede wszystkim emocjonalno-uczuciowych i sytuacyjnych. Trzaskają drzwi, brzmią niezwykle dowcipne dialogi...
A w tle – piosenki złotego głosu Pragi, Karela Gotta.
więcej
SzczegółyMayday Bigamistka
Mayday i Mayday 2 Raya Cooneya to klasyka znakomitej komedii…
Dołącza do nich Mayday Bigamistka, tegoż Cooneya opowieść będąca odbiciem pierwszego Maydaya – coś podobnego, ale jakże jednak różnego! Bohaterem Mayday Bigamistki jest owszem, kierowca taksówki, ale dziś powiedzielibyśmy – kierowczyni… Taksówkarka, po prostu. Ale w atmosferze lat 70., gdy Mayday nowy się dzieje, owe podziały damsko-męskie dopiero się powolutku rodzą. Więc Jackie Smith jest londyńskim taksówkarzem i – kobiecie też wolno! - jak bohater obu Maydayów, ma dwa domy. Dwa domy i dwóch mężów – jeden to łagodny fajtłapa, drugi – płonący seksem supermen. Jackie była już żoną numeru jeden, gdy do jej taksówki wsiadł numer dwa… I się zaczęło! Najpierw rozmowa, potem coś bardziej ognistego, a potem – ślub... Dwaj mężowie, wzajemnie się uzupełniający - panowie oczywiście o sobie nie wiedzą - dwa domy, w dwóch bliskich dzielnicach Idealny układ, ale cudów nie ma, coś się musi popsuć… Wypadek! Wkracza policja. Śledztwo. Czy tajemnica przestanie być tajemnicą? Sprawa się wyjaśnia i nie wyjaśnia… Absurd goni absurd, splątanie plącze splątanie…
Czy wszystko się posypie? To się okaże, nim opadnie kurtyna...
więcej
Szczegóły