Quiz

6.94
(17 ocen)
„Sztuka to kłamstwo, które uświadamia nam prawdę” – mówi jeden z bohaterów sztuki „Quiz”, cytując Picassa, ale ta genialnie błyskotliwa sztuka zdaje się wywracać to stwierdzenie do góry nogami, co oczywiście jest celem jej autora – Jamesa Grahama, jak i twórców spektaklu. „Quiz” koncentruje się wokół prawdziwej historii Charlesa Ingrama (który później stał się znany jako „Major Kaszel”) i skandalu związanego właśnie z kaszlem, który towarzyszył jego wygranej w wysokości 1 000 000 funtów w 2001 roku w brytyjskiej wersji popularnego teleturnieju „Milionerzy” /brytyjska nazwa „Kto chce zostać milionerem?„/ i późniejszy z tym związany proces sądowy. Teatr często wykorzystywał słynne procesy sądowe jako tematy sztuk. Jednak James Graham idzie o krok dalej w tej niezwykle zabawnej, ale jednocześnie gorzkiej i błyskotliwie przewrotnej sztuce, wskrzeszając słynną sprawę tria Brytyjczyków skazanych za próbę oszukania twórców „Milionerów” poprzez system podpowiedzi udzielanych kaszlem przez osoby na widowni. Ten niezwykły spektakl w wieloosobowej obsadzie, pełen multimedialnych rozwiązań inscenizacyjnych i interaktywnych sekwencji z udziałem publiczności toczy się w zawrotnym tempie, przypominając często pełen napięcia i zwrotów fabularnych film akcji. Publiczność staje się pełnoprawnym uczestnikiem scenicznych wydarzeń, bierze udział wraz z aktorami w niektórych scenach i na żywo głosuje w sprawie osądzenia głównych bohaterów. „Quiz” to przenikliwie błyskotliwa analiza stanu intelektualnej pauperyzacji społeczeństwa oraz powszechnego upodobania do trywializacji rozrywki ze szczególną skłonnością do ulegania sterowanej przez media masowej histerii na dowolny temat. Teatr Komedia zaprasza na niezwykłe widowisko, w którym staniesz się jednocześnie sędzią i oskarżonym, widzem i aktorem.

Czas trwania: 180 minut

Występują

Katarzyna Zielińska

Anna Oberc

Aldona Orman

Katarzyna Trzcińska

Olga Nowicka

więcej+

Realizacja

Tłumaczenie – Elżbieta Woźniak Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz Scenografia – Wojciech Stefaniak Kostiumy - Aneta Suskiewicz Choreografia - Maria Foryś

Opinie naszych Widzów

(3)

8/10

Sztuka z aktualnym przesłaniem. Początek trudny do zrozumienia. Byłam z Mamą 70latka, ja jestem po 40tce i miałyśmy bardzo podobne wrażenia.

ma.....@in...ia.pl | 27.02.2022

5/10

Obsada i aktorstwo na wysokim poziomie Super

sy.....@....pl | 13.03.2022

3/10

Przedziwna sztuka. Nie była to na pewno komedia. Za dużo się działo, a mimo to było strasznie nudo. 3 godzinny spektakl to za długo.

na.....@....pl | 18.09.2022

Quiz

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!