Jak ocalić świat na małej scenie?

8.10
(10 ocen)
Osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki są kanwą przedstawienia o nadciągającej katastrofie ekologicznej, głodzie i przyszłości planety. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była opowieść o ojcu reżysera, docencie Janie Łysaku, twórcy utopijnej metody zbioru zboża w fazie dojrzewającego, zielonego ziarna, a także losy Alexandra Voronova, górnika z Donbasu oraz Demby Bâ, mechanika pokładowego z Senegalu. Ich działalność pozostaje śladem planów podboju i męskich fantazji ocalenia świata. Jaką rzeczywistość pozostawili po sobie nasi ojcowie? Co możemy zrobić, żeby nie popełniać ich błędów? Jakie szanse na rozwój zostawimy następnym pokoleniom?

Występują

Mamadou Góo Bâ

Anna Ilczuk

Andrzej Kłak

Artem Manuilov

Kazimierz Wysota

Realizacja

Reżyseria: Paweł Łysak Dramaturgia: Paweł Sztarbowski Scenografia: Janek Simon Reżyseria światła: Piotr Pieczyński Inspicjentka: Barbara Sadowska

Opinie naszych Widzów

(4)

10/10

Super spektakl! Daje dużo do namysłu. Zwłaszcza polecam osobom z Ukrainy i Rosji, jest gra świetny aktor Ukrainiec

ni.....@gm...il.com | 25.01.2020

10/10

Od północy do w pół do drugiej, aktorzy w świetnej formie, publiczność lekko senna - przez co mała aktywność w inspiracjach, ciekawa scenka "zakopcie go gdzie indziej" o wieczorze kawalerskim gości z Łomży, świetna gestykularnie interpretacja handlu znaczkami pocztowymi w toalecie, a słowotwórczo o krzywych nogach. Krótkie pomysłowe scenki, dobra zabawa, mimo późnej pory.

an.....@po...ta.wp.pl | 5.02.2019

8/10

Ciekawy temat, zestawienie aktorów, pomysł. Spektakl wart obejrzenia, trochę czasami niekonwencjonalny, co duży plus. małe minusiki, to dla mnie nie do końca dopięte niektóre sceny, czasami brakuje rytmu całości przedstawienia, ale może za dużo wymagam. Jak napisałem warto zobaczyć, dla mnie dość "świeże" przedstawienie.

ma.....@gm...il.com | 17.03.2019

7/10

ogladalam "Jak ocalić świat na małej scenie?" z synem i z ulga przyjelam akceptacje dziecka ze "dalo sie ogladac". ów spektakl o patriarchach ogladany przez feministke wzbudzil jednak troche wspolczucia dla tych biednych mezczyzn ktorzy chcieli dobrze ale nie mogli. jak skomentowac nadchodzaca apokalipse? nijak. mozemy tylko wejsc w trans i wspolnie odleciec. zestawienie europy, azji i afryki w osobistym wymiarze synowskich opowiesci mocne. kobiecy do nich komentarz trafny.

a......@on...et.pl | 15.01.2020

Jak ocalić świat na małej scenie?

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!