Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie

Średnia ocena

43 oddanych głosów

8,6 / 10

Miłości Chopina

„Miłości Chopina” to spektakl skomponowany z listów Fryderyka do ukochanych i bliskich mu osób, a także z listów, które od nich otrzymywał.

Chopin był nie tylko wybitnym pianistą – miał również talent literacki. Listy, w których opisuje zdarzenia, myśli, uczucia i tęsknoty, są cennym źródłem wiedzy o jego życiu, niezwykłej wrażliwości i o relacjach z osobami, z którymi korespondował. Nie wszyscy wiedzą, że Fryderyk miał ogromne poczucie humoru i dystans do samego siebie. I właśnie takiego Chopina owe listy nam odkrywają.

Spektakl składa się z fragmentów korespondencji do matki – Justyny Krzyżanowskiej, a także do Marii i Teresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego i George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego do nich uczuciach.

Scenariusz przedstawienia stworzył Andrzej Ferenc, reżyser i dyrektor Teatru Scena. Kilkanaście lat temu sam wcielił się w postać głównego bohatera tego spektaklu, odnosząc sukces na scenach wielu polskich miast i w większości polskich placówek dyplomatycznych w Europie.

W „Miłościach Chopina” – obok zawodowych aktorów: Emilii Korsak, Aleksandry Radwan, Iwony Rulewicz, Anny Szczerbińskiej, Przemysława Wyszyńskiego i Macieja Zuchowicza – występują także młodzi pianiści, absolwenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Przedstawienie jest więc nie tylko koncertem gry aktorskiej, ale również koncertem chopinowskim.

Na scenie występują między innymi Aleksandra Radwan, Iwona Rulewicz, Maciej Zuchowicz, Emilia Korsak, Anna Szczerbińska, Katarzyna Zarychta.

Źródło zdjęcia: fot. Monika Pastuszak

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Marta Kozera i Jana Łończyńska

Występują: Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Polecę z przekonaniem innym.

  ba.....@....pl / 15 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl super. Wspaniała atmosfera również po spektaklu. Dziękuję :)

  ja.....@ho...il.com / 15 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Gra aktorska i pianisty na najwyższym poziomie. Wszystkimi polecam obejrzenie tego spektaklu.

  ka.....@gm...il.com / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Subtelny młody aktor doskonale dobrany do zagrania wielkiego artysty a jednocześnie człowieka pragnącego miłości i borykającego się z problemami codzienności, coraz bardziej chorego i znerwicowanego.

  dr.....@....pl / 11 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl - gra aktorska i wykonanie utworów na najwyższym poziomie. Gorąco polecam każdemu!

  ar.....@....pl / 11 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Perełka

  ba.....@gm...il.com / 03 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Półtorej godziny przedstawienia minęło jak ledwie pół. Skromne dekoracje, kameralna scena i niewielka widownia - dla mnie na plus, zwłaszcza, że siedziałam w pierwszym rzędzie w cenie wejściówki :) Bardzo przekonujący Chopin - dzięki dobrej grze aktora widać, że Fryderyk był nie tylko wrażliwym artystą, ale także dowcipnym i zdystansowanym człowiekiem. Pięknie zagrane (oraz dobrane) utwory - po raz kolejny przekonałam się, że utwory Chopina są niezwykle zmysłowe. I tylko zaczęłam się zastanawiać, czy wolno nam tak bardzo wchodzić w czyjeś prywatne życie - listy nie są przecież wierszami czy powieściami przeznaczonymi dla mas... No, ale taka jest c

  am.....@gm...il.com / 11 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniale!!! Aktorze grali przepięknie! Bardzo zadowolona.

  ul.....@gm...il.com / 11 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl był rewelacyjny!!!

  ma.....@gm...il.com / 13 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Bardzo interesujący spektakl. Wydaje mi się, że muzyka jednak była nieco za głośna jak na tę kameralna salę - chyba można by klapę fortepianą przymknąć do połowy.

  kh.....@gm...il.com / 27 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Doskonała kameralna sala, wspaniała muzyka. Super przedstawienie!

  an.....@po...ta.onet.pl / 12 lutego 2018

 • 9,0/ 10

  Na sztukę udałam się z moją 13-letnią córką, której tak jak i mnie bardzo się spodobało. Przed rozpoczęciem spektaklu kilka słów powiedział scenarzysta, bardzo miły pan. Sala kameralna, "z duszą", tak jak i cała kamienica, w której się mieści. W teatrze jest winda, co dla nas jest bardzo istotne gdyż córka porusza się na wózku inwalidzkim. Co prawda, był mały problem z szerokością drzwi wejściowych i dwoma schodkami w holu. Ale dzięki uprzejmości obecnych tam panów poradziliśmy sobie.

  wo.....@tl...en.pl / 28 stycznia 2018

 • 8,0/ 10

  Kameralna sala i kameralny spektakl. Wyśmienite kreacje aktorów zwłaszcza Chopina i George Sand. Muzyka gra na żywo dodaje całości niezwykły klimat. Warto zobaczyć.

  mk.....@gm...il.com / 15 lipca 2019

 • 8,0/ 10

  W ogole za pomysl stawiam 11 - jedenastkę. Brakowalo mi wstepu, narratora, ktory by w 5 minut opowiedzial w skrocie zyciorys. Wowczas spektakl by mial dodatkowy walor edukacyjny. Widz bez przygotowania przef przyjsciem do teatru ginie w domyslach i niezrozumieniu sensu listow. I sztuka o Chopinie bez gry Chopina - kuleje. Nawet z plyty gdyby muzyka byla i Chopin by zagral byloby lepiej. Przeciez mozna bylo przy ciemnym swietle drugiego Chopina muzyla zainstalowac:))) albo z plyty puscic gre Chopina a aktor by to zagral imitujac gre. Sand super, Chopin super, Matka Chopina, jesli byla osoba niezrozumiala to zagrala swietnie. Siostra zbyt wspolczesna, ale OK. Krzesla skrzypia a z ulicy muzyka rozprasza. Mimo eszystko bardzo dobrze, ze dzialacie.

  a......@gm...il.com / 29 maja 2019

 • 8,0/ 10

  Piękny język . piękne gra aktorów, piękna muzyka

  an.....@....pl / 25 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Gra młodych aktorów na niezadowalającym poziomie.Miałam bilety w 3-cim rzędzie. nie słyszałam wielu kwestii.Mówią cicho, niewyraźnie, nie do widowni. To duży mankament.

  wb.....@gm...il.com / 25 marca 2019

 • 8,0/ 10

  sam pomysl bardzo mi sie podobal, aktorzy tez na plus, jakby nie chaotycznosc i malo geogrge sand byloby 10/10

  wi.....@gm...il.com / 22 grudnia 2018

 • 8,0/ 10

  Interpretacja listów to świetna forma!

  ag.....@....pl / 05 marca 2018

 • 5,0/ 10

  krótko mówiąc nie był to spektakl ani zły ani b.dobry, młodzi aktorzy , zagrali dobrze. Nie chce nikogo obrażać ale miałam wrażenie że jestem w teatrze prowincjonalnym., nie mogę za wiele oczekiwać w końcu bilety były tanie.

  km.....@....pl / 11 listopada 2019

 • 5,0/ 10

  W wersji dla anglojęzycznych oceniam na bardzo ciekawe doświadczenie, jednakże było wiele niedociągnięć, ktoś się pomylił, ktoś źle zaczął, ogólnie widać, że aktorzy nie czują się swobodnie w roli. Akcent niestety każdy miał kompletnie inny, jeden aktor silił się na brytyjski, jeden pseudo amerykański. Pokłon dla pianistki, która też miała kilka potknięc, ale bardziej ze stresu, niż z braku umiejętności, bo widać, że dziewczyna bardzo utalentowana. Główny aktor wzrusza, w minutę potrafi wywołać emocje w widzu. Nastrój bardzo klimatyczny. Szkoda, że podczas spektaklu ktoś zaczął robić sobie wyścigi motocykli pod kolumna Zygmunta i nie było zbyt wiele słychać z widowni przez kolejne 5-7min spektaklu, przeszkadzało to zarówno aktorom, jak i widowni, na co niestety nie mieliśmy wpływu. Sala była prawie pusta na widowni, polecam na przyszłość lepsza reklamę, ponieważ spektakl jest wart pokazania go światu.

  zu.....@....pl / 12 października 2017

Teatr Scena - Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.