Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
73 zainteresowanych osób

7,5 / 10

Mistrz i Małgorzata

Młody duchem i ciałem Michał Konarski – autor adaptacji i reżyserii proponuje dość osobistą interpretację arcydzieła Bułhakowa. Niczego jednak nam nie narzuca, a raczej dzieli się tym, co go w powieści, którą analizował przez wiele lat, urzekło i zahipnotyzowało.

Efekt to ciekawie skondensowana fabuła i bogactwo symbolicznych scen, pozostających do interpretacji Widza. Nowatorska inscenizacja "Mistrza i Małgorzaty" początkowo nie przypadła do gustu bardziej rygorystycznym krytykom a bardzo pozytywnie została odebrana przez młodych widzów, którzy dali temu wyraz w mediach społecznościowych.

Często pisali, że po obejrzeniu naszej interpretacji postanowili sięgnąć po dzieło osobiście, a ci którzy już znali „Mistrza i Małgorzatę”, przyznali, jak wiele groteskowych scen i symbolicznych znaczeń uszło ich uwadze i po spektaklu wracają do lektury. Wielu starszych widzów przyznało, iż zręcznie wplecione w spektakl piosenki Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych "Wołga, Wołga" i "Świat się śmieje" znakomicie uwydatniły liczne absurdy Rosji lat 30-tych.

Na scenie występują między innymi Robert Kowalski jako Mistrz, Dominika Łakomska jako Małgorzata, Marek Frąckowiak jako Woland, Michał Konarski jako Woland, Piotr Furman jako Korowiow, Andrzej Niemirski jako Azazello.

Czas trwania: 150 minut

Występują

Piotr Furman - zdjęcie

Piotr Furman
Korowiow

Agnieszka Fajlhauer - zdjęcie

Agnieszka Fajlhauer
Hella / Frieda

Julian Mere - zdjęcie

Julian Mere
Michał Aleksandrowicz Berlioz / Piłat

Michał Konarski - zdjęcie

Michał Konarski
Michał Aleksandrowicz Berlioz / Piłat

Konrad Marszałek - zdjęcie

Konrad Marszałek
Iwan Nikołajewicz / Jeszua

Robert Tondera - zdjęcie

Robert Tondera
Iwan Sawielewicz Warionucha

Leszek Abrahamowicz - zdjęcie

Leszek Abrahamowicz
Stiepan Lichodiejew

Katarzyna Kozak - zdjęcie

Katarzyna Kozak
Żona Rimskiego / Pisarka

Brygida Turowska - zdjęcie

Brygida Turowska
Żona Rimskiego / Pisarka

Joanna Górniak - zdjęcie

Joanna Górniak
Tamara Połumiesac

Kamila Boruta - zdjęcie

Kamila Boruta
Adelfina Buzdiak

Krzysztof Broda-Żurawski - zdjęcie

Krzysztof Broda-Żurawski
Kelner Długoruki

Jacek Zawada - zdjęcie

Jacek Zawada
Kelner Długoruki

Maciej Gąsiorek - zdjęcie

Maciej Gąsiorek
Kucharz Bezzubow

Realizacja

Adaptacja, Reżyseria, Scenografia: Michał Konarski

Na Podstawie Przekładu: Ireny Lewandowskiej I Witolda Dąbrowskiego

Choreografia: Inga Pilchowska

Muzyka: Fabian Włodarek/ Jakub Orłowski

Opinie naszych widzów (3)

  • 8,0/ 10

    Spektakl bardzo dobry, tylko czasami aktorów nie było dobrze słychać.

    da.....@gm...il.com / 11 lutego 2017

  • 6,0/ 10

    Dobra gra aktorska, ale scenarzysta i reżyser mogli sie bardziej postarać " oddać" książkę.

    ma.....@gm...il.com / 11 lutego 2017

  • 3,0/ 10

    Lekki plus za organizacje (miejsca siedzące dla wejściówek) , efekty dźwiekowe i swietlne. Minus za praktyczny BRAK kluczowych wątków, jak sprawa Ha Nocri i Piłata przedstawiona na szybko i przez aktorów odgrywająch inne role .... słaba scenografia, totalnie beznadziejny Wolland (w książce dało się odczuć jego mądrość i nadprzyrodzoną enigmatyczną siłe) , wreszcie postać Behemota czyli dusza tej książki w ogóle prawie pominięta, zastąpiona przez jakas dziewczyne cholera wie o co chodzi.... komedia i groteska zrobiona ,a nie Mistrz i Małgorzata

    na.....@....pl / 10 lutego 2017

Recenzje krytyków (1)

  • Reżyser Michał Konarski stworzył spektakl niebanalny, na miarę oryginału i również nie pozostawił miejsca na obojętność. Było wystarczająco dużo Bułhakowa w tym teatralnym wykonaniu. Był autor literacki lecz byli i oni: wyraźni, czytelni, wrażliwi, wiedzący co robią. Dziękuję aktorom za zmierzenie się z tematem, o którym każdy z nas ma inne wyobrażenie. To ogromna odwaga z nieuchronnym ryzykiem narażenia się na druzgocącą krytykę kogoś, kto widzi to wykonanie jedynie tak, jak to sobie poukładał w swojej wyobraźni. Zmierzyli się z gigantem i bez wątpienia dali radę.
    Każdy ma prawo odbierać to dzieło inaczej; mnie przekaz spektaklu Teatru Rampa jest bardzo bliski, a i to, co miałem w głowie po przeczytaniu książki – szczęśliwie ocalało. Obecność obowiązkowa? Po prostu warto spędzić z tym teatralnym towarzystwem kilka wspaniałych godzin. Naprawdę warto.

    Waldemar Kraśnicki - Interia 360 Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20, Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.