Mały ma dziewczynę - zdjęcie Mały ma dziewczynę - zdjęcie Mały ma dziewczynę - zdjęcie

Średnia ocena

38 oddanych głosów
47 zainteresowanych osób

7,5 / 10

Mały ma dziewczynę

Ma na imię Bianka. Jest z Brazylii. Wychowała się w biednej rodzinie. Miała siedmiu braci i trzy siostry. Jej rodzice umarli, gdy była mała. Całe życie była samotna. Znalazła ogłoszenie o pracy w Niemczech. Postanowiła spróbować. To był błąd, oszukali ją. Bianka nie chce, żebym o tym opowiadał. Bardzo się tego wstydzi. Uciekła. Znalazła pracę jako sprzątaczka. Sprzątała domy bogatych ludzi. Bardzo ciężka praca. U jednej rodziny pilnowała małego dziecka. To dziecko ją lubiło. Bianka ma super podejście do dzieci. Dzieci ją uwielbiają. Cudownie się przy niej czują. Ta niemiecka rodzina miała psa. Pięknego. Był podłużny i gładki… – mówi autystyczny chłopak (w tej roli Paweł Peterman) przedstawiając rodzinie swoją pierwszą dziewczynę.

Bianka w niczym nie przypomina typowej kobiety i zazwyczaj szokuje nowo poznanych ludzi. Z Małym łączy ją wyjątkowe uczucie. Lubią ze sobą spędzać czas, tańczyć i jeździć na rowerze do pobliskiej stacji benzynowej. Ich związek wprowadził wiele zamętu w życie małomiasteczkowej społeczności. Obecność dziewczyny wywołała braterską kłótnie i przywołała gorzkie rodzinne wspomnienia. W miasteczku dochodzi do aktów wandalizmu.

„Mały ma dziewczynę” to reżyserski debiut na warszawskiej scenie Agaty Dyczko, studentki Wydziału Reżyserii na Akademii im. A. Zelwerowicza w Warszawie. To historia trudnej miłości do autystyka i perypetii związanych z życiem pod jednym dachem z taką osobą. Spektakl o konieczności podjęcia ryzyka w relacjach z innymi. O potrzebie bliskości i posiadania czegoś na własność – mówi reżyserka.

Spektakl był prezentowany na 3. Festiwal Debiutantów „Pierwszy Kontakt” w Toruniu w maju 2015, podczas którego wyróżniono reżyserkę Agatę Dyczko i w związku z tym w sezonie 2015/2016 zrealizuje spektakl w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Spektakl dla widzów od 13 roku życia.

Na scenie występuje Ewa Jakubowicz, Wiktor Korzeniewski, Olga Omeljaniec, Paweł Peterman.

Czas trwania: 65 minut

Twórcy

Reżyseria: Agata Dyczko

Scenografia i światło: Tomasz Walesiak

Kostiumy: Julita Goździk

Ruch sceniczny: Iza Szostak

Koordynacja produkcji: Damian Kalita

Producent: Studio Teatralne Koło

Współpraca: Teatr Ochoty

Projekt współfinansuje: m.st Warszawa

Opinie naszych widzów (8)

  • 10,0/ 10

    Świetny spektakl, doskonali aktorzy, bawiłam sie naprawdę doskonale:)

    sy.....@....pl / 12 lutego 2018

  • 10,0/ 10

    Spektaklwyśmienity;) gra aktorska genialna , sztuka piekna i z elementami humorystycznymi. Szczerze polecam!

    ma.....@gm...il.com / 17 grudnia 2017

  • 10,0/ 10

    Nowoczesny, kameralny, świetny

    wl.....@ga...ta.pl / 13 lipca 2016

  • 9,0/ 10

    Swietny wspolczesny spektakl. Polecam do ogladania.

    ok.....@gm...il.com / 08 stycznia 2017

  • 8,0/ 10

    Ciut podobne do filmu Lars i prawdziwa dziewczyna, dobrze zagrane każdy z aktorów stworzył pełnokrwistą postać i to w godzinę! Zdecydowanie warto.

    da.....@....pl / 17 grudnia 2017

  • 8,0/ 10

    DObrey, wspolczesny teatr. Polecam!

    mw.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2017

  • 5,0/ 10

    trwa godzinę raptem, z czego 10 minut czy więcej to walenie dechami przez jednego z aktorów, zagrany jakoś wybitnie też nie jest, zabrakło mi charyzmatyczności postaci. Całą jakością tak naprawdę jest Ewa Jakubowicz, jej wejścia są przekomiczne, do tego najbardziej przykuwa uwagę i gdy pojawia się na scenie od razu jest lepiej. Jej piosenka to moment spektaklu zdecydowanie. Fantastyczna aktorka świetnie odgrywająca swoją postać w słabym spektaklu, czyli reasumując średnio :)

    kr.....@....pl / 21 listopada 2018

  • 3,0/ 10

    Sztuka nowoczesna, ciekawe kreacje aktorskie. Jednak oczekiwałem czegoś innego. Myślałem, że wątek z Bianką będzie ukazany w bardziej humorystyczny sposób. Bez wątpienia szalona sąsiadka była najlepszą kreacją. Zabrakło mi jednak również dialogów, które mogłyby zapaść w pamięć na dużej.

    ro.....@gm...il.com / 22 lipca 2017

Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich - Adres i dojazd

ul. Reja 9, Warszawa

http://teatrochoty.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.