Piotruś Pan - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Piotruś Pan

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się...

To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.

Mieszkają tam zgubione dzieci. Takie, które wypadły z wózków albo o których istnieniu dorośli zapomnieli w natłoku codziennych obowiązków.

Dzieci nie potrzebują mapy, by tu trafić. Co innego rodzice. Oni zawsze muszą mieć wszystko uporządkowane. Zaznaczają więc zdumiewające barwy i pirackie okręty, odludne legowiska zwierząt, czarownice, statki kosmiczne, potwory i dinozaury…Nie byłaby to trudna mapa, gdyby to było już wszystko.

Ale jest jeszcze: pierwszy dzień w szkole, religia, ojcowie, nieregularne czasowniki, tort czekoladowy, wiązanie sznurowadeł, powiedz: „Chrząszcz brzmi w trzcinie.”, dziesięć złotych za to, że sam wyrwiesz sobie ząb…

Na scenie występują między innymi Joanna Niemirska, Magdalena Popławska, Piotr Polak, Piotr Trojan, Michał Bieliński, Radomir Rospondek.

Twórcy

Reżyseria: Łukasz Kos

Dramaturgia: Patrycja Dołowy

Scenografia: Olga Mokrzycka-Grospierre, Mikołaj Grospierre

Muzyka: Adam Świtała

Choreografia: Anna Nowicka

Kostiumy: Paula Grocholska

Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bajecznie, pomysłowo, dowcipnie, magicznie...

    ra.....@gm...il.com / 06 czerwca 2016

  • 8,0/ 10

    Spektakl bardzo ciekawy i inspirujący dla dzieci starszych. Byłam z 6- i 7-latkiem dla, nich był za długi.

    jo.....@gm...il.com / 05 czerwca 2016

Nowy Teatr - Adres i dojazd

ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa
22 379 33 33

http://www.nowyteatr.org/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.