Małgorzata Iwańska - Droga Pani Kalino.. - zdjęcie

Małgorzata Iwańska - Droga Pani Kalino..

6 lutego o 19:00 z okazji rocznicy urodzin Kaliny Jędrusik zapraszamy na monodram muzyczny, poświęcony Kalinie Jędrusik!

Droga pani Kalino... to kameralne, subtelnie zrealizowane przedstawienie, opowiadające o niezwykłej postaci, jaką niewątpliwie była Kalina Jędrusik.

Nie nazywano jej rajskim ptakiem Peerelu –a była nim niewątpliwie. Żyła szybko, pomiędzy planem filmowym, telewizją i teatrem. Seksowna, uwodzicielska, zabawna, prowokująca, czasem wulgarna i impulsywna.

Jedni wspominają Ją z rozrzewnieniem, inni z lekceważeniem. Ale wszyscy muszą przyznać –jest zjawiskiem niepowtarzalnym w polskiej kulturze. Spektakl opowiada o tej kultowej aktorce poprzez sceny z „Kabaretu Starszych Panów”, wspomnienie ról filmowych (w „Lekarstwie Na Miłość”, „Lalce”, „Ziemi Obiecanej”) i ... życiowych, o których dowiadujemy się z listów otrzymywanych nie tylko od wielbicieli.

Niewątpliwą zaletą przedstawienia są piosenki (m.in. „Bo we mnie jest seks”, „Jesienna dziewczyna”), wykonywane z towarzyszeniem zespołu.

Rolę Kaliny bardzo sugestywnie gra Małgorzata Iwańska, aktorka scen szczecińskich, związana z Teatrem Polskim.

Cytując recenzję R. Małolepszego z przedstawienia, które odbyło się w Londynie (Dziennik Polski z 14.11.2007 r.) „Iwańska ... raz była pełną temperamentu lub bezpretensjonalnie romantyczną interpretatorką (...) piosenek (...), to znów kapryśną gwiazdą rugającą współpracowników językiem, którego nie powstydziłaby się bufetowa z PRL-owskiego baru na dworcu kolejowym”. „Droga pani Kalino” cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności od marca 2006 r.

Premiera miała miejsce w teatrze Piwnica Przy Krypcie, prezentowane było m.in. na scenach Krakowa, Berlina i wspomnianego wyżej Londynu.

Jest w repertuarze Teatru Polskiego w Szczecinie.

Scenariusz i reżyseria: Żywia Karasińska-Fluks

Dekoracje i kostiumy: Daria Friedrich

Występują: Małgorzata Iwańskaw roli Kaliny Jędrusik

Krzysztof Baranowski–fortepian

Maciej Strycharczyk–saksofon/klarnet

Janusz Kanapa Jędrzejewski–kontrabas

Bilety 50 zł

Rezerwacje 887 333 383

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25
Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.