Judasz. Laboratorium Epifanii - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,7 / 10

Judasz. Laboratorium Epifanii

Katarzyna Minkowska, studentka III roku reżyserii Akademii Teatralnej, pokaże w TR Warszawa spektakl będący owocem seminarium dla studentów organizowanego przez Festiwal Nowe Epifanie.

Katarzyna Minkowska zaprosiła do współpracy grupę aktorów, z którymi przyglądała się tekstom ewangelicznym, apokryfom, skostniałemu językowi religijnemu – w tym wszystkim próbowali odnaleźć prawdziwych ludzi, ich emocje, relacje.

Ta laboratoryjna praca stała się podstawą, na której budują opowieść pokazującą, co mogło wydarzyć się w wieczerniku przed śmiercią Jezusa. Apostołowie spotykają się tam po pojmaniu ich Mistrza i próbują odtworzyć Jego słowa, zinterpretować gesty, zrozumieć, co się stało, kto zdradził, dlaczego to zrobił. Chcą ustalić wspólną wersję i zastanowić się, co będzie z nimi dalej. Nie ma w ich gronie tylko dwóch uczniów: Judasza i Jana – ta nieobecność mocno im ciąży.

Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną jako efekt seminarium dla studentów reżyserii, organizowanego przez Festiwal Nowe Epifanie. Partnerem pokazów przedstawienia w ramach Festiwalu jest TR Warszawa.

Zespół badawczy: Mikołaj Chroboczek, Maciej Hanczewski, Aneta Jankowska, Mateusz Korsak, Adrian Koszewski, Jan Kwapisiewicz, Katarzyna Minkowska, Maciej Miszczak, Mateusz Nędza, Nikodem Rozbicki, Modest Ruciński, Kamil Toliński, Paweł Tomaszewski, Agata Tragarz

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: fot. B. Trzeszkowski, Festiwal Nowe Epifanie

Obsada

Zespół badawczy: Mikołaj Chroboczek, Maciej Hanczewski, Aneta Jankowska, Mateusz Korsak, Adrian Koszewski, Jan Kwapisiewicz, Katarzyna Minkowska, Maciej Miszczak, Mateusz Nędza, Nikodem Rozbicki, Modest Ruciński, Kamil Toliński, Paweł Tomaszewski, Agata Tragarz

Realizacja

Reżyseria: Katarzyna Minkowska

Muzyka: Jędrzej Jarocki

Światło: Maciek Kaszyński

Wideo: Agata Rucińska

Kostiumy: Zula Poznańska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bardzo dobry dojrzały i poruszający sumienie spektakl. Monolog Judssza poruszający. Nie postawienie przysłowiowej kropki na i to jedynie słuszna linia prowadzenia każdej tezy tego sperektaklu. . Mam o czym myśleć. BARBARA zKowalik Mikolajjewska

    pi.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2019

  • 6,0/ 10

    Podobala nam sie spowiedz Judzasza otwierajaca na inne widzenie tej postaci.Poza tym ciekawie zarysowani apostolowie bezkrytyczni niedojrzali do roli iczniow i następców Jak bardzo to aktualnie odnosi sie do pogubuenia mlodego pokolenia .

    le.....@po...ta.onet.pl / 13 kwietnia 2019

Festiwal Nowe Epifanie - Adres i dojazd

http://noweepifanie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.