Jesień 2021 na razie zapowiada się wspaniale! Teatry rozpoczęły nowy sezon bez dodatkowych obostrzeń, wszystkie miejsca na widowni mogą być zajęte, a aktorzy już czekają za kulisami. Na horyzoncie widać nadchodzące premiery teatralne oraz spektakle, których widzowie nie mogą się doczekać od bardzo dawna. Tak więc – kurtyna w górę!

Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych spektakli, w tym nowości, które możecie zobaczyć już we wrześniu. Ten wybór wcale nie był prosty, ale jesteśmy pewni, że każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie.

 

Teatr Rampa “Miłość jako jednostka chorobowa”

Terminy spektakli: 7, 9, 11 i 12 września

Rozśpiewana komedia w Teatrze Rampa to znakomita propozycja dla każdego. W gabinecie terapeutycznym dla małżeństw i par rozegra się spór o istnienie prawdziwej miłości. Swoje uczucia wyśpiewają barwne postacie, a będą to przeboje takie jak “Lepszy model”, “Gdzie ci mężczyźni…” czy “Byłaś serca biciem”.

Pełny opis spektaklu Miłość jako jednostka chorobowaoraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

Potem-o-tem “#Na_Dorosłego”

Terminy spektakli: 8-10 września

Spektakl odbywa się w tajnej lokalizacji, gdzie na co dzień wstęp nie jest dozwolony. Po zakupie biletów widzowie muszą skontaktować się mailowo, by poznać adres wydarzenia. Brzmi intrygująco? Zespół młodych aktorów podchodzi do teatru w sposób rewolucyjny, a jednocześnie zabawny i skłaniający do refleksji. “#Na_Dorosłego” będzie pełnym emocjonalnych zawiłości portretem pokolenia, które zadaje sobie pytanie, czym dorosłość w ogóle jest.

Pełny opis spektaklu #Na_Dorosłegooraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

PREMIERA Garnizon Sztuki “Victoria / True Woman Show”

Prapremiera: 10 września

Premiera: 11 września

Pozostałe spektakle: 12 i 14 września

Jaka jest współczesna superwoman? Szczupła, uśmiechnięta, ambitna i z udaną karierą, a przy tym dobra matka, żona i czuła kochanka. Najnowszy komediodramat opowie o tym, jak ciężar oczekiwań może wpłynąć na ludzi i jak sobie z nim poradzić. W bohaterki wcieli się znakomite trio: Ewa Konstancja Bułhak, Edyta Olszówka i Anita Sokołowska!

Pełny opis spektaklu Victoria / True Woman Showoraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

PREMIERA Teatr Ochoty “Tramwaj zwany pożądaniem”

Premiera: 11 września

Pozostałe spektakle: 12, 13, 17, 18 i 19 września

Spektakl na podstawie kultowego filmu opowiadać będzie o rytuałach codzienności, ucieczce od ról narzucanych przez społeczeństwo, możliwości porzucenia schematów przemocowo-seksistowskiego myślenia. Stosunkowo szczęśliwe małżeństwo odwiedzi siostra żony, co wywoła lawinę ukrywanych pretensji, niezaspokojonych ambicji i pragnień. Choć film powstał w latach 70., studium rzeczywistości okazuje się być wciąż aktualne.

Pełny opis spektaklu Tramwaj zwany pożądaniemoraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

PREMIERA Teatr Ateneum “Ława przysięgłych”

Premiera: 11 września

Pozostałe spektakle: 12, 14 i 15 września

Najnowsza tragikomedia w Teatrze Ateneum zachęca nie tylko znakomitą obsadą (Marian Opania, Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz), ale też niebanalną fabułą. O tym, czy obywatel zamordował swoją narzeczoną, ma zadecydować ława przysięgłych złożona ze zwykłych ludzi. I choć sprawa wydaje się prosta, sąd zdaje się nie uznawać wyroku ławy. Sprawa zaczyna się coraz bardziej wikłać, a absurd demaskuje współczesne problemy sądownictwa.

Pełny opis spektaklu Ława przysięgłychoraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

PREMIERA Spektaklove “Inteligenci”

Premiera: 17 września

Pozostałe spektakle: 18, 19, 24, 25 i 26 września

Antymoraliet o wojnie polsko-polskiej rozegra się w domu małżeństwa wykształconego, tolerancyjnego i postępowego. Gdy wyjdzie na jaw, że starszy syn może mieć coś wspólnego z pobiciem czarnoskórego kolegi, zaczną ujawniać się skrywane urazy i sekrety. Jak łatwo sprowadzić bliską osobę do “prawaka”, “lewaka” lub “wojującej feministki”? I czy można zachować własną polityczną tożsamość bez ciągłych wojen w domu? Na scenie pojawi się m.in. Agata Kulesza, Iza Kuna i Wojciech Malajkat!

Pełny opis spektaklu Inteligencioraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

Teatr 6. piętro “Niezwyciężony”

Terminy spektakli: 17-19 września

Komedia o małżeństwie, które w wyniku trudnej sytuacji finansowej jest zmuszone przeprowadzić się do biednej dzielnicy prowincjonalnego miasteczka. W ramach zapoznania z nowymi sąsiadami zapraszają na kolację małżeństwo, co prowadzi do zderzenia czterech niebanalnych charakterów. Wcielą się w nie Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Szymon Bobrowski oraz Agnieszka Grochowska.

Pełny opis spektaklu Niezwyciężonyoraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

TR Warszawa “Stream”

Terminy spektakli: 23-26 września

Dramat inspirowany grecką mitologią jest połączeniem antycznej spuścizny i współczesnych tropów. Kore i jej matka Demeter uciekają w świat streamingów, wirtualnych relacji i fantazji. Nie dajcie się jednak zmylić tą pozornie zabawną formą – będzie to spektakl o stracie, tragedii i pamięci o zmarłych oraz jak do tych kwestii podchodzi człowiek współczesny.

Pełny opis spektaklu Stream” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

Teatr Polonia “Słoneczna linia”

Terminy spektakli: 25-26 września

Jest to jeden z tych spektakli, na które widownia wraca wielokrotnie i zapełnia salę po brzegi. Tragikomedia dotyczy budowania komunikacji, szukania głębokiego zrozumienia z drugim człowiekiem, a to wszystko przezwyciężając rutynę życia codziennego. W małżeństwo wcielą się znakomici aktorzy, czyli Magdalena Boczarska oraz Borys Szyc!

Pełny opis spektaklu Słoneczna liniaoraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

Och-Teatr “Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

Terminy spektakli: 27-29 września

Spektakl o męskiej szkole z internatem na podstawie kultowego filmu stał się prawdziwym teatralnym hitem. W roli głównej występuje tu Maciej Musiałowski/Maciej Musiał, a w charyzmatycznego nauczyciela wciela się znakomity Wojciech Malajkat. Polecamy zarówno fanom filmu, jak i tym, którzy jeszcze go nie widzieli.

Pełny opis spektaklu Stowarzyszenie Umarłych Poetóworaz bilety znajdziecie na naszym portalu.

 

***

Repertuary pękają w szwach, więc jest to tylko wycinek aktualnych teatralnych propozycji. Mamy nadzieję, że przynajmniej jeden z tych spektakli idealnie trafił w Wasz gust. Do zobaczenia na widowni!