wróć do bloga

Najlepsze komedie teatralne. Odczaruj jesienną aurę!

Najlepsze komedie teatralne są jak lekarstwo. Bo kiedy pogoda nie rozpieszcza, a dni stają się coraz krótsze, nie ma nic bardziej przyjemnego niż obejrzenie zabawnego spektaklu w dobrym towarzystwie. Jednym słowem: jesień nie jest taka straszna, gdy masz bilety na dobrą komedię w teatrze. 

A które spektakle warto obejrzeć w tym miesiącu? O tym już za chwilę.

Poczujcie się komfortowo i przytulnie, oglądając przezabawne sztuki na widowniach najlepszych teatrów w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

A jeśli w jesień masz ochotę na naprawdę klimatyczne i mroczne opowieści, zobacz też naszą listę horrorów, kryminałów, dramatów z nutą grozy i komedii z dreszczykiem – Straszne spektakle na Halloween 2023.


 

➜ Komedie teatralne – Warszawa

„40-LATEK” – Teatr Rampa

Komedia teatralna w formie musicalu? Proszę bardzo. W Teatrze Rampa możecie obejrzeć spektakl oparty na kultowej postaci „40-LATKA”. 

Losy warszawskiej rodziny inżyniera Stefana Karwowskiego zbierały przed telewizorami miliony widzów. Tym razem publiczność może obejrzeć słynną komedię z widowni teatru. 

Rzeczywistość lat 70. w musicalowym wydaniu to powrót do dawnych czasów i ponowne spotkanie z ulubionymi postaciami Polaków, Czterdziestolatkiem, Maliniakiem i oczywiście Kobietą Pracującą.

Opis i bilety na spektakl 40-LATEK w Teatrze Rampa znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


„Imię” – Scena Relax 

Wystarczy, że pojawi się jedno pytanie: „czy macie już jakiś pomysł na imię?”, a kolacja w gronie najbliższych przeradza się w prawdziwą batalię. Jednak sprzeczka o imię dziecka jest dla bohaterów tylko pretekstem do powiedzenia sobie, co naprawdę leży im na sercu. 

Doskonałą komedię „Imię” można wziąć trochę na poważnie. Jej słodko-gorzki wydźwięk skłania do refleksji i w humorystyczny sposób odkrywa prawdy o naturze ludzkiej. 

Opis i bilety na spektakl Imię w Scenie Relax znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


„Lumbago” – Teatr Capitol 

Komedie teatralne, które możesz obejrzeć jako jeden z pierwszych widzów, ekscytują jeszcze bardziej. Jedną z nich jest „Lumbago”, którego premiera odbędzie się już 20 i 23 października.

A o czym jest spektakl? Kiedy kochanek Sally nagle doznaje bólu kręgosłupa, nie mogąc nawet wyjść z wanny, mąż kobiety niespodziewanie pojawia się w domu. 

Sally próbuje nie dopuścić do spotkania mężczyzn, plącze się w kłamstwach, a sytuacji nie pomaga fakt, że w domu zjawiają się kolejni goście. 

Opis i bilety na spektakl Lumbago w Teatrze Capitol znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


➜ Komedie teatralne – Kraków

„Pojedynek” – Teatr Współczesny 

Co powiecie na thriller z domieszką komedii? My mówimy tak, bo tajemniczy „Pojedynek” Teatru Współczesnego już skradł nasze serca. Z resztą nie tylko nasze, bo sztuka już dawno podbiła też Broadway i West End

Z jednej strony mamy Andrew Wyke’a, bogatego i żonatego pisarza kryminałów. Przewagą jego przeciwnika Milo Tindle’a jest przede wszystkim młodość. Do czego posuną się mężczyźni w walce o kobietę? 

Spodziewajcie się misternie utkanej intrygi, która rozpocznie łańcuch nieprzewidywalnych zdarzeń i zwrotów akcji, ostatecznie zamieniając się w niebezpieczną grę o władzę. 

Opis i bilety na spektakl Pojedynek w Teatrze Współczesnym znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


„Kolacja dla głupca” – Teatr Ludowy

Wyobrażacie sobie kolację, na której urządzacie ze znajomymi konkurs polegający na tym, kto przyprowadzi ze sobą największą ofermę? Taką rozrywkę organizują sobie pewni paryżanie z wyższych sfer. Kolejną ofiarą żartów ma się stać niezbyt rozgarnięty księgowy, czyli tytułowy Głupiec. 

Chociaż nie grzeszy inteligencją, jest niezwykle dobroduszny. Zostaje zaproszony przez Pierre’a Brochanta, który tuż przed wyjściem doznaje kontuzji uniemożliwiającej mu wyjście. 

W ten sposób zostaje z Głupcem we własnym domu i jest skazany na jego towarzystwo. Do czego doprowadzi ta wybuchowa mieszanka osobowości? Sprawdźcie to w Teatrze Ludowym.

Opis i bilety na spektakl Kolacja dla głupca w Teatrze Ludowym znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


➜ Komedie teatralne – Wrocław

„Trąbka do słuchania” – Wrocławski Teatr Współczesny

Naszym zdaniem Leonora Carrington, znana głównie jako surrealistyczna malarka i meksykańska ikona feminizmu, to jedna z najbardziej fascynujących postaci ze świata sztuki. Dlatego kiedy na afiszu Wrocławskiego Teatru Współczesnego pojawił się spektakl na podstawie jej książki „Trąbka do słuchania”, od razu wiedzieliśmy, że to będzie coś ekstra.

Prawie stuletnia, niedosłysząca Marion, zostaje uwikłana w absurdalną sytuację. Zamiast wyjechać z przyjaciółką na wymarzoną wycieczkę do Laponii, jej rodzina postanawia umieścić ją w osobliwym domu spokojnej starości.

Bystra staruszka poznaje prawdę o swoim losie dzięki tytułowej trąbce do słuchania, którą dostaje w prezencie od przyjaciółki. Kobiety wcale nie mają ochoty usuwać się w cień. Dlatego uwaga – nadchodzi rewolucja!

Opis i bilety na spektakl Trąbka do słuchania we Wrocławskim Teatrze Współczesnym znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


„Pomoc domowa” – Wrocławski Teatr Komedia 

Francuska sztuka „Pomoc domowa” Marca Camolettiego to jedna z najśmieszniejszych fars na świecie. Na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia można podziwiać doskonałą obsadę, m.in. Wojciecha Dąbrowskiego i Dorotę Wierzbicką-Matarrelli.

Maks i Jola to małżeństwo. Obydwoje marzą o życiu pełnym przygód. Wierzą, że właśnie przechytrzyli drugą połówkę i będą mogli bez konsekwencji spotkać się ze swoimi kochankami. Jednak okazuje się, że wpadli na ten sam pomysł w tym samym czasie…

Główną bohaterką jest pomoc domowa, Nadia. Tego wieczoru znajdzie się w oku cyklonu, starając się zapanować nad chaosem. 

Opis i bilety na spektakl Pomoc domowa we Wrocławskim Teatrze Komedia znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


➜ Komedie teatralne – Poznań

„Prezent urodzinowy” – Teatr Capitol na wyjeździe

Dwa sąsiadujące ze sobą apartamenty w luksusowym hotelu w centrum miasta. Jeden jest lustrzanym odbiciem drugiego, jednak w każdym pomieszczeniu znajdują się zupełnie różni, choć ekscentryczni bohaterowie.

Co może się stać, kiedy drzwi łączące dwa pokoje zostaną omyłkowo otwarte? Tak powstaje przepis na wieczór chaotycznych zdarzeń i nieprawdopodobnych związków, które mogą doprowadzić do katastrofy.

Pobyt w hotelu to prezent urodzinowy dla urzędnika państwowego, który ma pogodzić go z żoną. Jednak seria nieporozumień sprawia, że plany przybierają zupełnie nieoczekiwany i skandaliczny obrót.

Opis i bilety na spektakl Prezent urodzinowy w Teatrze Capitol na wyjeździe w Poznaniu znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj


„Hamlet we wsi Głucha Dolna” – Teatr Nowy

Sztuka „Hamlet we wsi Głucha Dolna” jest najsłynniejszym dziełem chorwackiego dramaturga Ivo Brešana. Chociaż ta groteskowa tragikomedia, która krytykuje chciwość i mentalny prymitywizm została napisana w 1965 roku, tekst jest wyjątkowo aktualny.

Reżyser spektaklu Robert Talarczyk przenosi akcję do współczesności. We Głuchej Dolnej trwają przygotowania do powitania premiera, który niedługo ma odwiedzić wieś. 

Lokalna społeczność mierzy wysoko i postanawia wystawić przed nim jedno z najważniejszych dzieł w historii teatru, szekspirowskiego „Hamleta”. Jednak z każdym dniem udowadniają, że przedsięwzięcie może skończyć się porażką. 

Opis i bilety na spektakl Hamlet we wsi Głucha Dolna w Teatrze Nowym znajdziesz na naszym portalu.

Buszuj