wróć do bloga

Najlepsze komedie teatralne. Ho, ho, ho do teatru! 

Wymarzona zimowa sceneria to oczywiście taka, w której na horyzoncie widać teatr. A jakie są najlepsze komedie teatralne na mroźne wieczory? 

To oczywiście spektakle, które rozgrzewają wciągającą fabułą, zabawnymi dialogami i znakomitą grą aktorską. Odpocznijcie więc od świątecznej gorączki i pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia podczas komedii na widowniach najlepszych teatrów w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

Psst! Szukasz prezentu dla bliskiej osoby? Niezależnie od tego, czy upominek wkładasz pod choinkę, czy w świąteczną skarpetę – voucher do teatru (lub bilety) zmieszczą się wszędzie. 


➜ Komedie teatralne – Warszawa

„Edukując Ritę” – Teatr 6. piętro w Warszawie

Czy Wy też nie mogliście się doczekać najnowszej premiery Teatru 6. piętro „Edukując Ritę”? Słynną komedię Willy’ego Russella możecie obejrzeć już w tym miesiącu. 

Autor sztuki stworzył zarówno głęboko poruszającą, jak i przezabawną opowieść, a historia młodej fryzjerki Rity, która zapisuje się na wykłady na Uniwersytecie Otwartym, zachwyciła publiczność na całym świecie. 

Zajęcia prowadzi wybitny, choć mający swoje słabości, profesor. Mimo że już na początku znajomości pojawia się między nimi konflikt, to z czasem wykładowcę zaczyna fascynować podejście do życia Rity.

Opis i bilety na spektakl Edukując Ritę Teatru 6. piętro znajdziecie na naszym portalu.

Ho, ho, ho


„VICTORIA / True Woman Show” – Garnizon Sztuki w Warszawie

Pełen humoru komediodramat o trzech różnych kobietach, nie tylko urzeka intrygującymi portretami postaci, ale dodatko pozostawia widzowi przestrzeń na refleksję o kobiecości i społecznych oczekiwaniach wobec kobiet.

Na scenie w rolach głównych występują uwielbiane przez publiczność aktorki – Ewa Konstancja Bułhak, Edyta Olszówka i Anita Sokołowska. Co więcej, na scenie pojawią się też znakomici aktorzy  – Krzysztof Szczepaniak i Zbigniew Zamachowski.

Opis i bilety na spektakl VICTORIA / True Woman Show Garnizonu Sztuki znajdziecie na naszym portalu.

Ho, ho, ho


Och-Teatr „Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja”

Słyszeliście już „Last Christmas”? My tak i uznaliśmy to za znak, że czas na świąteczny spektakl W niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat wprowadzi Was komedia “Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja”.

Przeniesiecie się do londyńskiego szpitala, w którym właśnie trwają przygotowania  do przedstawienia okolicznościowego dla pacjentów. W tym samym czasie odbywa się też zjazd neurologów. 

Jednak prawdziwe zamieszanie zaczyna się wtedy, gdy jeden z lekarzy dowiaduje się, że ma dorosłego syna, który akurat przebywa w szpitalu. 

Opis i bilety na spektakl Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja Och Teatru znajdziesz na naszym portalu.

Ho, ho, ho


➜ Komedie teatralne – Kraków

„O dwóch doktorach i jednej pacjentce” – Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Kraków to intrygujące miasto pełne tajemnic. Jego urok to nie tylko klimatyczne uliczki, budowle i zabytki, ale też niesamowite historie i ciekawi ludzie. Spektakl „O dwóch doktorach i jednej pacjentce” odkrywa przed publicznością imponujące kulisy dawnej stolicy Polski.

Podczas sztuki aktorzy wcielą się w wybitnych mieszkańców Krakowa. Jednym z nich jest Józef Dietl – słynny profesor, lekarz i polityk, który pełnił funkcję prezydenta Krakowa.

Razem ze Stanisławem Kurkiewiczem, seksuologiem, który wprowadził do języka polskiego termin „sexuologia”, spotykają się, aby pomóc pewnej pacjentce – radczyni Helenie Zakroczymskiej.

Opis i bilety na spektakl O dwóch doktorach i jednej pacjentce Teatru im. Juliusza Słowackiego znajdziecie na naszym portalu.

Ho, ho, ho


„Pojedynek” – Teatr Współczesny w Krakowie

Co powiecie na thriller z domieszką komedii? My mówimy tak, bo tajemniczy „Pojedynek” Teatru Współczesnego już skradł nasze serca. Z resztą nie tylko nasze, bo sztuka już dawno podbiła też Broadway i West End

Z jednej strony mamy Andrew Wyke’a, bogatego i żonatego pisarza kryminałów. Przewagą jego przeciwnika Milo Tindle’a jest przede wszystkim młodość. Do czego posuną się mężczyźni w walce o kobietę? 

Spodziewajcie się misternie utkanej intrygi, która rozpocznie łańcuch nieprzewidywalnych zdarzeń i zwrotów akcji, ostatecznie zamieniając się w niebezpieczną grę o władzę. 

Opis i bilety na spektakl Pojedynek w Teatrze Współczesnym znajdziesz na naszym portalu.

Ho, ho, ho


➜ Komedie teatralne – Wrocław

Wrocławski Teatr Komedia „Psychoterapia czyli sex w życiu człowieka” 

Trwa wykład psychoterapeuty, który chcąc zobrazować swoją teorię, wybiera sobie pacjenta spośród zgromadzonych na sali. Zdaje się jednak, że wykładowca sam wymaga pomocy. 

Rozchwiany emocjonalnie zagłębia się w tematy libido, podświadomości pacjenta i próbuje nakłonić go do zwierzeń. W końcu scenariusz wykładu zaczyna przybierać kierunek, którego nikt by się nie spodziewał. 

Jednak kiedy podstawą dla damsko-męskiej problematyki stają się stereotypowe schematy myślenia i działania, trudno o inny efekt. 

Opis i bilety na spektakl Psychoterapia czyli sex w życiu człowieka znajdziecie na naszym portalu.

Ho, ho, ho


„Komedia odlotowa, czyli lumbago” Teatr Capitol na wyjeździe

Kiedy pogoda nie rozpieszcza, a dni stają się coraz krótsze, nie ma nic bardziej przyjemnego niż obejrzenie zabawnej komedii w dobrym towarzystwie. Tym razem polecamy wybrać się na najnowszy spektakl Teatru Capitol „Komedia odlotowa, czyli lumbago”. 

Kiedy kochanek Sally nagle doznaje bólu kręgosłupa, nie mogąc nawet wyjść z wanny, mąż kobiety niespodziewanie pojawia się w domu. Sally próbuje nie dopuścić do spotkania mężczyzn, plącze się w kłamstwach, a sytuacji nie pomaga fakt, że w domu zjawiają się kolejni goście. 

Opis i bilety na spektakl Komedia odlotowa, czyli lumbago w Teatrze Muzycznym Capitol znajdziesz na naszym portalu.

Ho, ho, ho


➜ Komedie teatralne – Poznań

„Dajcie mi Teanora” Teatr Capitol na wyjeździe w Poznaniu

Podczas spektaklu „Dajcie mi Teanora” możecie liczyć na porządną dawkę humoru, świetną scenografię i znakomitą grę aktorską. 

Akcja dzieje się w przepięknej, paryskiej scenerii lat 30. Niedługo ma się odbyć widowisko stulecia, czyli koncert wybitnego włoskiego tenora – Tito Marelliego. 

Pasmo pomyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawia, że operę prawdopodobnie trzeba będzie odwołać. Jednak byłaby to katastrofa, dlatego bohaterowie starają się zrobić wszystko, żeby koncert się odbył.

Opis i bilety na spektakl Dajcie mi Tenora Teatru Capitol na wyjeździe w Poznaniu znajdziecie na naszym portalu.

Ho, ho, ho


➜ Komedie teatralne – Łódź

„Ślubu nie będzie” – Teatr Nowy w Łodzi  

Timothy Westerby jest przepracowanym właścicielem agencji reklamowej. Co więcej, jego córka Judy już niedługo ma wyjść za mąż, a ceremonia zdaje się wisieć na włosku. 

Niespodziewanie ojciec panny młodej uderza się w głowę, co wywołuje u niego… halucynacje. Jest przekonany, że poznaje piękną i młodą Polly – dziewczynę z lat 20., której trudno mu się oprzeć. 

Komplikacje się piętrzą, a wraz z nimi pojawia się coraz więcej przezabawnych dialogów, zwrotów akcji i zdarzeń, które przeplatają się z ponadczasowymi aranżacjami przebojów z lat 20. i 30. XX wieku. 

Opis i bilety na spektakl Ślubu nie będzie Teatru Nowego znajdziecie na naszym portalu.

Ho, ho, ho