wróć do bloga

Najlepsze komedie teatralne. Na maj te spektakle są naj!

Szybko kończące się weekendy sprawiają, że łzy same napływają Ci do oczu? Nie chcemy Cię martwić, ale jest więcej powodów do płaczu… Podczas komedii teatralnych, które obejrzysz w tym miesiącu będziesz płakać ze śmiechu! Najlepsze komedie teatralne pomogą Ci się też zrelaksować i spędzić czas w kwitnącym humorze.

A jakie spektakle komediowe warto obejrzeć w maju? Przede wszystkim takie, które wciągającą fabułą, zabawnymi dialogami i znakomitą grą aktorską dadzą Ci zastrzyk energii i wypełnią wieczory pozytywnymi emocjami.

PS Pamiętasz, że zbliża się 26 maja? Wspólne wyjście z mamą do ulubionego teatru to prawdopodobnie najlepszy prezent, jaki możesz jej podarować. I właśnie dlatego zebraliśmy dla Ciebie najlepsze spektakle, podczas których możecie razem spędzić ten wyjątkowy dzień ➜ Dzień Matki w teatrze.


➜ Komedie teatralne – Warszawa

„Zemsta” Teatr Komedia

Słynna klasyczna XIX-wieczna komedia, arcydzieło literatury polskiej „Zemsta” Fredry odradza się w Teatrze Komedia jako bezkompromisowy konflikt o majątek i wpływy. Choć grana bez skrótów i wierszem zgodnie z zapisem, sztuka doskonale wpasowuje się w dzisiejszą rzeczywistość. 

Znajdziecie tu współczesną historię rozgrywającą się w światłach wielkiego miasta, ale też skomplikowane i żywe postaci, których śmieszność potęguje często tragizm. W bohaterów wcielają się m.in. Maciej Stuhr, Arkadiusz Brykalski, Bartosz Porczyk i Barbara Wysocka.

Opis i bilety na spektakl Zemsta Teatru Komedia znajdziecie na naszym portalu.

Zobacz


„Głowa w piasek” Teatr Polonia

Jak może potoczyć się jedno niepozorne spotkanie trzech kobiet o zupełnie różnych światopoglądach? W tym przypadku wszystko jest możliwe. 

Podczas jednej z najnowszych komedii Teatru Polonia „Głowa w piasek” przeżyjecie prawdziwy emocjonalny roller coaster, pełen zabawnych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i kuriozalnych nieporozumień 

To nie tylko zasługa wspaniałej reżyserii Marii Seweryn, ale też znakomitej gry aktorskiej Weroniki Książkiewicz, Pauliny Holtz, Magdaleny Stużyńskiej. Zresztą chyba nie musimy Was dłużej przekonywać – owacje na stojąco podczas premiery mówią same za siebie.

Opis i bilety na spektakl Głowa w piasek Teatru Polonia znajdziecie na naszym portalu.

Zobacz


„Łóżko pełne cudzoziemców” Teatr Capitol

Jeśli jesteście fanami brytyjskich fars, to podczas spektaklu „Łóżko pełne cudzoziemców” Teatru Capitol, ubawicie się do łez. Podczas wakacji we Francji małżeństwo Stanley i Brenda Parker próbują znaleźć pokój w małej wiosce przy granicy z Niemcami. 

W końcu udaje im się zarezerwować tani pokój w ostatnim dostępnym hotelu. Nie dość, że miejsce jest zaniedbane, kaloryfer cieknie, a rezerwuar się rozpada, to w ich lokum pojawiają się inni osobliwi goście. To będzie szalona noc, podczas której bohaterowie zostaną wciągnięci w serię katastrofalnych i zabawnych wpadek.

Opis i bilety na spektakl Łóżko pełne cudzoziemców Teatru Capitol znajdziecie na naszym portalu.

Zobacz


➜ Komedie teatralne – Kraków

„Słoneczni chłopcy” Teatr KTO

Sztuka Neila Simona pierwszy raz została wystawiona na Broadwayu w 1972 roku. I chociaż minęło już wiele lat, tekst nadal pozostaje aktualny. Komedia podbiła serca publiczności i doczekała się wielu adaptacji filmowych oraz teatralnych na całym świecie. 

A o czym opowiada? Dziś skłóceni, a niegdyś wspólnie występujący na scenie aktorzy, dostają możliwość powrotu do show-biznesu. Co przyniesie spotkanie po latach? Zobaczcie przezabawne, a przy okazji niezwykle trafne studium skomplikowanych ludzkich relacji i słabości.

Opis i bilety na spektakl Słoneczni chłopcy Teatru KTO znajdziecie na naszym portalu.

Zobacz


„Pojedynek” Teatr Współczesny

Co powiecie na thriller z domieszką komedii? My mówimy tak, bo tajemniczy „Pojedynek” Teatru Współczesnego już skradł nasze serca. Z resztą nie tylko nasze, bo sztuka już dawno podbiła też Broadway i West End. 

Z jednej strony mamy Andrew Wyke’a, bogatego i żonatego pisarza kryminałów. Przewagą jego przeciwnika Milo Tindle’a jest przede wszystkim młodość. Do czego posuną się mężczyźni w walce o kobietę? 

Spodziewajcie się misternie utkanej intrygi, która rozpocznie łańcuch nieprzewidywalnych zdarzeń i zwrotów akcji, ostatecznie zamieniając się w niebezpieczną grę o władzę. 

Opis i bilety na spektakl Pojedynek w Teatrze Współczesnym znajdziesz na naszym portalu.

Zobacz


➜ Komedie teatralne – Wrocław

„Edukacja Rity” Wrocławski Teatr Komedia 

Najlepszy spektakl na poprawę humoru, który jednocześnie skłania do refleksji to bez dwóch zdań „Edukacja Rity”. To słynna komedia Willy’ego Russella, któremu udało się stworzyć głęboko poruszającą, ale także przezabawną sztukę. 

Akcja rozgrywa się na uniwersytecie. Młoda fryzjerka Rita próbuje zmienić swoją sytuację społeczną, odkryć siebie i nadać swojemu życiu sens. Kobieta zapisuje się na Wolną Wszechnicę, którą prowadzi wybitny, jednak nadużywający alkoholu, profesor. 

Chociaż już na początku znajomości pojawia się między nimi konflikt, to z czasem wykładowcę zaczyna fascynować podejście do życia Rity.

Opis i bilety na spektakl Edukacja Rity Wrocławskiego Teatru Komedia znajdziesz na naszym portalu.

Zobacz


„Kasta la vista” Teatr Polski 

Jacek to jeden z wielu klientów banku. Pewnego dnia przychodzi do budynku, aby wypłacić gotówkę i… zostaje tam uwięziony. Okazuje się, że placówka została przejęta przez indyjski bank, a bohater zostaje oskarżony o wzbogacenie się. 

Oznacza to, że złamał indyjskie prawo. Jego konto zostaje zablokowane, a nowi pracownicy nie pozwalają mu opuścić placówki. W komedii „Kasta la vista” znajdziecie nie tylko absurdalne sytuacje, ale też tematy o stanie sprawiedliwości, równości i wolności.

Opis i bilety na spektakl Kasta la vista Teatru Polskiego znajdziesz na naszym portalu.

Zobacz


➜ Komedie teatralne – Łódź

„Seks dla opornych” Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka

Uzbrojeni w poradnik, który ma odświeżyć ich małżeństwo, Alice i Henry wybierają się do ekskluzywnego hotelu. Czy będą potrafili zrealizować wszystkie szalone sugestie z porad przedstawionych w książce?

Para pięćdziesięcioparolatków dzieli się swoimi erotycznymi fantazjami, wzajemnie się oskarża, a także wyznaje szczegóły ze swojego życia. Ich oczekiwania zdają się być zupełnie różne. 

Komedia jest więc zarówno zabawna, jak i przejmująca. Partnerzy odkryją się nie tylko przed widzami, ale również przed sobą. Pojawia się pytanie, czy uda im się wskrzesić dawne uczucia? 

Opis i bilety na spektakl Seks dla opornych Teatru Nowego znajdziesz na naszym portalu.

Zobacz


„Cudowna terapia” Teatr Kamila Maćkowiaka

Joanna i Wiktor są przedstawicielami klasy średniej, za chwilę skończą czterdziestkę i mają dwoje prawie dorosłych dzieci. Od czasu kiedy się poznali, minęło wiele lat, a dziś ich małżeństwo można nazwać wypalonym. 

Chociaż kiedyś byli w sobie bezgranicznie zakochani, obecnie ich związek składa się z wzajemnych wyrzutów, oskarżeń i kłótni. Ratunkiem dla relacji Joanny i Wiktora ma być cudowna terapia. 

Podczas sesji dalej ze sobą walczą, co doprowadza terapeutę do granic wytrzymałości. A ten w pewnym momencie dostaje wiadomość, która całkowicie odmienia bieg sesji terapeutycznej… 

Opis i bilety na spektakl Cudowna terapia Teatru Kamila Maćkowiaka znajdziesz na naszym portalu.

Zobacz


➜ Komedie teatralne – Poznań

„Prezent urodzinowy” Teatr Capitol na wyjeździe w Kinie Apollo

Dwa sąsiadujące ze sobą apartamenty w luksusowym hotelu w centrum miasta. Jeden jest lustrzanym odbiciem drugiego, jednak w każdym pomieszczeniu znajdują się zupełnie różni, choć ekscentryczni bohaterowie.

Co może się stać, kiedy drzwi łączące dwa pokoje zostaną omyłkowo otwarte? Tak powstaje przepis na wieczór chaotycznych zdarzeń i nieprawdopodobnych związków, które mogą doprowadzić do katastrofy.

Pobyt w hotelu to prezent urodzinowy dla urzędnika państwowego, który ma pogodzić go z żoną. Jednak seria nieporozumień sprawia, że plany przybierają zupełnie nieoczekiwany i skandaliczny obrót.

Opis i bilety na spektakl Prezent urodzinowy Teatru Capitol na wyjeździe w Kinie Apollo znajdziesz na naszym portalu.

Zobacz