wróć do bloga

Dzień Kobiet w teatrze 2024. Spektakle lepsze niż tulipany

Jak świętować Dzień Kobiet w teatrze 2024 w niebanalny sposób? Prawdopodobnie jedną z najbardziej przyjemnych rzeczy jest spędzenie wieczoru w teatrze – ze znajomymi, drugą połówką lub we własnym towarzystwie.

Dlatego jeśli kochasz teatr, odpowiedź jest prosta. Wybierz spektakl, który wprawi Cię w dobry nastrój. W repertuarach teatrów w Warszawie, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu, 8 marca 2024 znajdziecie różnorodne propozycje – idealne zarówno dla fanek komedii, spektakli muzycznych, dramatów, impro jak i kryminałów.

Zobacz pełny repertuar na Dzień Kobiet


➜ Spektakle na Dzień Kobiet w Warszawie

Potem-o-tem „Believe me, there will be NO PORN”

Co powiecie na Dzień Kobiet w teatrze podczas musicalu? „Believe me, there will be NO PORN” to widowiskowy i bezpruderyjny spektakl o… erotyczno-społecznych komplikacjach, podczas którego poznacie historie piątki bohaterów, którzy zmierzą się z osobistymi problemami. Twórcy podejmą też próbę przełamania tabu związanego z seksem. To wszystko w typowej dla teatru konwencji – z nawiązaniami do współczesnego świata i błyskotliwym humorem. 

Idę tam 🌷


Teatr IMKA „Niespodziewany powrót”

Oglądając Niespodziewany powrót”, można doświadczyć pełnego wachlarza emocji. Scenariusz został zainspirowany życiem autora sztuki, Serge’a Kribusa i jego relacją z własnym ojcem. Życie głównego bohatera, w rolę którego wciela się wybitny Daniel Olbrychski, jest pełne skomplikowanych relacji, a spektakl pozwala zagłębić się w wielowymiarową naturę ludzkich więzi.

Idę tam 🌷


Teatr Capitol „Prezent urodzinowy”

Dwa sąsiadujące ze sobą apartamenty w luksusowym hotelu w centrum miasta. Jeden jest lustrzanym odbiciem drugiego, jednak w każdym pomieszczeniu znajdują się zupełnie różni, choć ekscentryczni bohaterowie. Co może się stać, kiedy drzwi łączące dwa pokoje zostaną omyłkowo otwarte? Tak powstaje przepis na wieczór chaotycznych zdarzeń i nieprawdopodobnych związków, które mogą doprowadzić do katastrofy.

Idę tam 🌷


Garnizon Sztuki „GRA”

Znany dziennikarz polityczny wbrew swojej woli musi przeprowadzić wywiad z popularną, młodą gwiazdą filmów i seriali. Jednak spotkanie całkowicie wymknie się spod kontroli. Rozmowa przerodzi się w dynamiczną walkę, która obnaży prawdziwe twarze postaci. Kto ją wygra Podczas spektaklu możecie spodziewać się całej palety emocji. Bo konfrontacja bohaterów z dwóch różnych światów, sprawi, że na jaw wyjdą ich najmroczniejsze sekrety.

Idę tam 🌷


Och-Teatr „Biała bluzka

Spektakl „Biała bluzka” nie powstałby, gdyby nie opowiadanie Agnieszki Osieckiej o tym samym tytule. Na kanwie uwielbianej przez czytelników opowieści Krystyna Janda razem z Magdą Umer stworzyły monodram, który przeszedł do historii. Po premierze spektaklu w 1987 roku posypały się słowa uznania zarówno od widzów, jak i od krytyków teatralnych. Zorganizowano tournee po kraju, podczas którego teatralne widownie wypełnione były po same brzegi. Krążą nawet plotki, że za Krystyną Jandą z miasta do miasta jeździły fanki, które za wszelką cenę próbowały dostać się na spektakl.

Idę tam 🌷


Mała Warszawa „Wyjątkowy prezent

Eric kończy 50 lat a jego żona, Sabine przygotowała kameralną kolację, na którą zaprosiła najlepszego przyjaciela i wspólnika, Gillesa. Co podarować przyjacielowi, który już ma wszystko i znacie się ponad 30 lat? Nieśmiertelne skarpetki, krawat a może czas na bardziej wyszukany i przemyślany prezent? Tym bardziej, że jubilat kończy 50 lat. Niestety nieudany prezent może nie tylko zniszczyć imprezę, ale stać się pretekstem do wygłaszania skrywanych opinii, frustracji a nawet tajemnic.

Idę tam 🌷


TR Warszawa Moja walka

Sztuka na podstawie światowego bestsellera „Moja walka” norweskiego pisarza Karla Ove Knausgårda to autobiograficzna i klimatyczna powieść, która nie tylko zyskała uznanie wśród widzów i krytyków, ale też wywołała mnóstwo kontrowersji. Autor opowiadając historię swojego życia pragnie znaleźć odpowiedzi na fundamentalne pytania.

Idę tam 🌷


Teatr Rampa „Miłość jako jednostka chorobowa

Do gabinetu psychoterapii dla małżeństw i par trafiają rozmaite osoby. Jednak lekarka Anna dla wszystkich pacjentów ma jedną receptę – rozstanie. Nic dziwnego – idea miłosnych uczuć, czy romantycznych uniesień jest dla niej bardzo odległa. Psychoterapeutka nie wierzy w sens ratowania związków w przeciwieństwie do jej asystentki, która za wszelką cenę będzie się starać udowodnić szefowej, że idealna miłość istnieje.

Idę tam 🌷


➜ Jak świętować Dzień Kobiet w Krakowie?

Teatr Szczęście „#Osiecka”

Jeśli lubicie twórczość Agnieszki Osieckiej i ciekawi Was jej niezwykły życiorys, polecamy wybrać się do Teatru Szczęście, w którym spektakl „#Osiecka” zabierze Was w emocjonalną podróż po świecie artystki. Na scenariusz spektaklu składają się piosenki, fragmenty dramatów i prozy artystki.

Idę tam 🌷


Teatr Praska 52Łysa Śpiewaczka

„Łysa śpiewaczka”, wbrew pozorom, nie opowiada tragicznej historii o piosenkarce, która nagle wyłysiała. Cóż… o niej wiemy tylko tyle, że wciąż tak samo się czesze. W takim razie czym jest pierwsza sztuka napisana przez Eugène’a Ionesco? I czy podręcznik do nauki języka angielskiego może zainspirować do napisania utworu dramatycznego? Z całą pewnością! Sztuka jest nieoczywistym spojrzeniem na relacje międzyludzkie. Teatr Eugène’a Ionesco wprowadza postaci, zamieszkujące świat, w którym nie istnieją racjonalność i czasoprzestrzeń.

Idę tam 🌷


Teatr Współczesny „Pojedynek”  

Jeśli macie ochotę obejrzeć thriller z domieszką komedii, polecamy spędzić Dzień Kobiet w Teatrze Współczesnym. Tajemniczy „Pojedynek” skradł nasze serca już jakiś czas temu. Z resztą nie tylko nasze, bo sztuka dawno temu podbiła też Broadway i West End. A o czym jest spektakl? Z jednej strony mamy Andrew Wyke’a, bogatego i żonatego pisarza kryminałów. Z drugiej Milo Tindle’a, którego przewagą jest przede wszystkim młodość. Do czego posuną się mężczyźni w walce o kobietę?

Idę tam 🌷


Teatr Szczęście „#Przybora”

Podczas muzycznego spektaklu przed widzami zostaną odkryte dzieła znane i nieznane. Na scenie Ona, On i zespół muzyczny. On jest artystą, który udaje się do domu pracy twórczej, aby pisać. Czy jednak którakolwiek z siedmiu napotkanych kobiet uświadomi mu, że nie można tworzyć sztuki, jeżeli się nie kocha? Ile odblasków uczuć może się pojawić między dwójką osób, które w natłoku słów i gestów próbuję ukryć to, co naprawdę czują?

Idę tam 🌷


➜ Teatr we Wrocławiu na Dzień Kobiet

Wrocławski Teatr Komedia „Damski Biznes”

„Damski biznes” Marcii Kash i Douga Hughesa to historia dwóch bizneswomenek, które postanowiły spełnić marzenie życia, projektując superbieliznę. Jednak ten świat staje się zbyt podejrzany dla ich mężów, którzy zaczynają podejrzewać żony o zdradę. I chociaż kobiety starają się ukrywać projekt przed mężczyznami, wszystko wychodzi na jaw.

Idę tam 🌷


Wrocławski Teatr Współczesny „Dramat rodzaju męskiego”

„Dramat rodzaju męskiego” w reż. Marcina Libera powstał na podstawie sztuki Jakuba Tabaczka pt. „Stulejka”, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Jej autora, Jakuba Tabaczka, zastanawiało, czym jest męskość, jak się ją definiuje i czym ewentualnie męskość nie jest. Podczas spektaklu twórcy w ironiczny sposób opowiadają o problemach z męskością, ale pokazują też jej pozytywne aspekty. Realizatorzy bawią się maskulinistyczną konwencją, cytując Marlona Brando i amerykański stereotyp facetów w jeansowych, odrobinę kowbojskich uniformach.

Idę tam 🌷


Co robić w Łodzi w Dzień Kobiet?

Teatr Nowy Goździk i rajstopy – improwizowana komedia na Dzień Kobiet

To spektakl pełen niewiadomych – to Wy w tworzycie jego scenariusz, wymyślacie role aktorom, proponujecie miejsca akcji, narzucacie styl i sposób gry. Twórcy zrealizują te wszystkie, nawet najbardziej zwariowane pomysły. Będą dowcipy, żarty, krotochwile, anegdoty – krótko i na temat: Goździk i rajstopy.

Idę tam 🌷


Teatr Komedii Impro w Łodzi „IMPRO Swing!, czyli para na parze DZIEŃ KOBIET”

Dzień Kobiet w teatrze improwizowanym to doskonała propozycja dla tych, którzy jednocześnie uwielbiają komedie i niekonwencjonalne formy spektakli. Jak kobiety widzą swoich partnerów, co im doskwiera, za czym tęsknią i co cenią, a czego nie potrafią znieść? Jak mężczyźni po latach oceniają swoje związki i samych siebie? Na te pytania twórcy postarają się odpowiedzieć w „IMPRO Swing!, czyli para na parze”.

Idę tam 🌷