Warto pamiętać, kiedy obchodzimy Dzień Kobiet w 2022 r. Coroczne święto poświęcone jest pamięci nad politycznymi, społecznymi i gospodarczymi osiągnięciami płci pięknej. Świętuje się je na całym świecie, dlatego pełną nazwą wydarzenia jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. 

Kiedy obchodzimy Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet obchodzi się tradycyjnie 8 marca, a w tym roku jest to wtorek. Święto celebrowane jest już od ponad 100 lat. I chociaż dzisiaj głównie kojarzy się z wręczaniem kobietom kwiatów i innych upominków, jego pierwotnym celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy dotykające kobiet, takie jak przemoc i dyskryminacja. 

Niemniej jednak jest to doskonała okazja, żeby sprawić przyjemność partnerce, mamie, siostrze lub przyjaciółce. Natomiast dla samych kobiet to znakomita okazja do zrobienia dla siebie czegoś miłego.

Jaki prezent kupić na Dzień Kobiet?

Oczywiście o tym, jaki prezent na Dzień Kobiet kupić, powinno zadecydować to, czy upominek uszczęśliwi obdarowywaną. Warto więc postawić na coś wyjątkowego i zgodnego z pasjami kobiety. 

Na szczęście 8 marca 2022 r. teatry szykują na ten dzień znakomity repertuar. Dlatego jeśli zależy Wam na prezencie, który zagwarantuje niezwykle przyjemnie spędzony wieczór w niesamowitym stylu i atmosferze, postawcie na wyjście do teatru.

W związku z tym, że w tym roku 8 marca 2022 r. wypada we wtorek, dla niektórych wyjście do teatru może być niemożliwe. Jednak nic straconego! Bilet można zakupić na spektakl odbywający się dowolnego dnia, a podarować go w Dzień Kobiet.

Co więcej, kto powiedział, że prezentu nie może zrobić sobie sama kobieta? Dzień Kobiet to fantastyczny pomysł na wyjście z przyjaciółkami i zafundowanie sobie chwili odpoczynku i rozrywki.

Co grają w teatrze na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet spędzony w teatrze to marzenie niejednej kobiety. Każda jest jednak inna, dlatego nie ma jednego polecanego spektaklu, na który warto się wybrać w Dzień Kobiet. W zależności od upodobań można wybierać spośród dramatów, komedii i musicali.

Dzień Kobiet – Warszawa

Szczególnie szeroka gama spektakli jest w Warszawie. Dla pań przygotowano znakomite sztuki. W ofercie znajduje się spektakularne wydarzenie teatralne w klimacie bogatego Hollywoodu. Teatr 6. piętro zaprasza na spektakl, SINATRA 100 + z elementami koncertu. Kolejna propozycja, Bieguni w Teatrze Powszechnym, to sztuka na podstawie książki inspirującej kobiety, zdobywczyni wielu nagród, m.in. Nagrody Nobla i Nagrody Nike, Olgi Tokarczuk.

Dla romantyczek znajdzie się też wzruszająca sztuka o miłości w Teatrze Współczesnym, Gdybym cię nie poznał. Rewelacyjna komedia, opowieść o małżeństwie A mi to rybka! w Teatrze Capitol to świetna opcja dla tych, którzy chcieliby się pośmiać. Nieco inną propozycją jest 8 kobiet w Och-Teatrze. To kryminalna historia w stylu powieści Agaty Christie o ośmiu kobietach, które są podejrzane o zabójstwo. 

Dzień Kobiet – Kraków

Jakie spektakle warto zobaczyć 8 marca w innych miastach? Do Krakowa w Dzień Kobiet warto przyjechać nawet z drugiego końca Polski! Spektakl o wybitnej malarce, „Frida w Teatrze Współczesnym, zachwyca i inspiruje. Dodatkowo stroje i scenografia to prawdziwa uczta dla oczu! W mieście smoka, Teatr Bakałarz oferuje wysoko ocenianą przez widzów komedię o przyjaźni dwóch kobiet, Wydmuszka.

Dzień Kobiet – Łódź, Poznań

Natomiast w Łodzi, w Teatrze Kamila Maćkowiaka można obejrzeć nieprawdopodobnie wciągający i emocjonalny dramat Śmierć i dziewczyna. Jeśli jednak mielibyście ochotę na zabawną komedię o kobietach i mężczyznach, polecamyRandkę w ciemno w niezwykle klimatycznym Moim Teatrze w Poznaniu.