Jak świętować Dzień Kobiet 2023 w niebanalny sposób? Prawdopodobnie jedną z najbardziej przyjemnych rzeczy jest spędzenie wieczoru w teatrze – ze znajomymi, drugą połówką lub we własnym towarzystwie.

Dlatego jeśli kochasz teatr, odpowiedź jest prosta. Wybierz spektakl, który wprawi Cię w dobry nastrój. A w repertuarach teatrów w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i we Wrocławiu, znajdziecie różnorodne propozycje – idealne zarówno dla fanek komedii, spektakli muzycznych, dramatów, impro jak i kryminałów. 

➜ A jeśli intrygują Cię spektakle o wyjątkowych kobietach, przeczytaj nasz artykuł Gwiazdy, artystki i naukowczynie. 6 spektakli o inspirujących kobietach.

Dzień Kobiet – Warszawa

Och-Teatr „Osiem kobiet”

Dla tych co lubią dreszczyk emocji, też coś mamy. Spektakl „Osiem kobiet” to kryminalna historia w stylu powieści Agaty Christie o ośmiu kobietach, które są podejrzane o zabójstwo.

Teatr Capitol Akt równoległy

Kultowa komedia pełna miłosnych zawirowań to doskonała propozycja na spędzenie Dnia Kobiet. Bo podczas „Aktu równoległego” będzie się działo. Potajemne randki, sekrety kochanków i akcja pełna napięcia sprawią, że publiczność będzie miała prawdziwy ubaw.

PROM Kultury Saska Kępa „Czerwone sukienki” 

Jeśli masz ochotę obejrzeć przezabawną komedię z czarnym humorem, postaw na „Czerwone sukienki”, które Teatr PARABUCH zagra w PROMIE Kultury Saska Kępa. To zwariowana opowieść o czterech przyjaciółkach i sile ich przyjaźni. 

Klub Komediowy „Ten koleś to redflag – czyli chłopak, przed którym ostrzegała cię psiapsi”

Spodziewamy się, że i najnowsza improwizacja Klubu Komediowego rozbawi publiczność do łez. Spektakl “Ten koleś to redflag – czyli chłopak, przed którym ostrzegała cię psiapsi” skupi się na niezbyt przyjemnych historiach z eksami, partnerami i randkami z Tindera w roli głównej. 

Teatr Polonia „Seks dla opornych”

Kultowa komedia „Seks dla opornych” jest nie tylko pełna humoru, ale też skłania do refleksji. Bohaterowie odkryją się przed sobą i przed widzami, próbując ożywić dawne uczucia. 

TEATR XL im. Artystów Zaangażowanych „Randka w TEATRZE – interaktywny spektakl z kolacją na scenie teatralnej”

Przenieś się do przestrzeni inspirowanej latami 20. poprzedniego stulecia i weź udział w wyjątkowym wydarzeniu. Obejrzysz interaktywny spektakl, jednocześnie rozkoszując się doskonałą kuchnią. 

Teatr Capitol „Alibi od zaraz”

Zobacz szalony spektakl, podczas którego będziesz świadkiem niecnego podstępu. Michel korzysta z okazji i zaprasza do domu młodą, piękną kochankę. Jednak wieczór zdecydowanie nie pójdzie po jego myśli…

Garnizon Sztuki „Pozytywni”

Jeśli masz ochotę na świetny spektakl w doskonałej obsadzie aktorskiej, postaw na „Pozytywnych”. Akcja sztuki dzieje się w gabinecie terapeutycznym, a w niezwykłe postacie wcielą się Grażyna Wolszczak, Hanna Konarowska-Nowińska, Janusz Chabior i Łukasz Simlat.

Teatr Sabat „Gentelmeni Rewii – za zdrowie Pań!”

Jedna z najbardziej spektakularnych propozycji na spędzenie czasu w teatrze to wieczór w Teatrze Sabat podczas rewii „Gentelmeni Rewii – za zdrowie Pań!”. Wspaniała muzyka m.in. Elvisa Presleya, Andrei Bocellego, Ricky’ego Martina, Franka Sinatry w połączeniu z baletem zachwyca i hipnotyzuje.

Kalinowe Serce „Wojciech Myrczek – Solo”

Znakomity muzyk Wojciech Myrczek oczaruje publiczność po raz kolejny. Tym razem wystąpi solo i przy pomocy głosu, fortepianu i loopera, wprowadzi słuchaczy w klimatyczną atmosferę. Podczas koncertu usłyszycie utwory m.in. Johna Lennona, Jamesa Taylora czy Andrzeja Zauchy.

Dzień Kobiet – Kraków

Klub Komediowy Charlie „#Osiecka”

Jeśli lubicie twórczość Agnieszki Osieckiej i ciekawi Was jej niezwykły życiorys, polecamy wybrać się do Klubu Komediowego Charlie, w którym spektakl „#Osiecka” zabierze Was w emocjonalną podróż po świecie artystki.

Teatr Cabaret w Krakowie „Dzień Kobiet – program specjalny”

Jak zawsze w Teatrze Cabaret możecie spędzić wyjątkowy wieczór, podczas którego obejrzycie niesamowity spektakl muzyczny. Jednak to nie koniec atrakcji. W tej niepowtarzalnej atmosferze możecie zjeść wyjątkową kolację, a do wyboru są aż 4 propozycje menu.

Teatr im. Juliusza Słowackiego „Znachor”

Spektakl „Znachor” to sztuka pełna cudownych zdarzeń. Kiedy znachor Antoni Kosiba pojawia się na prowincji, udowadnia, że potrafi czynić cuda. Większość mieszkańców wierzy w jego umiejętności uzdrawiania, jednak są też tacy, którzy dopatrują się w tym podstępu. 

Teatr im. Juliusza Słowackiego „Simona K. wołająca na puszczy”

Prawdopodobnie spektakl „Simona K. wołająca na puszczy” to jedna z najbardziej inspirujących propozycji na Dzień Kobiet. To opowieść o wyjątkowej naukowczyni, która z wielkim poświęceniem troszczyła się o zwierzęta i przyrodę.

Teatr Improwizacji Pokój „Randka w ciemno! Improwizowana Komedia Romantyczna”

Spektakle Teatru Improwizacji Pokój to gwarancja udanej zabawy. Tym razem aktorzy zabiorą publiczność do szalonych lat 90., a dokładniej do studia kultowego programu, podczas którego to Wy zdecydujecie, która kandydatka wygra.

Dzień Kobiet – Wrocław

Wrocławski Teatr Komedia „Rubinowe gody” 

Masz ochotę na komedię? Przezabawne przygody pary z czterdziestoletnim stażem małżeńskim, która spędza weekend w luksusowym hotelu, obejrzycie podczas „Rubinowych godów” we Wrocławskim Teatrze Komedia.

Teatr Polski we Wrocławiu „Kasta la vista” 

Jacek to jeden z wielu klientów banku. Pewnego dnia przychodzi do budynku, aby wypłacić gotówkę i… zostaje tam uwięziony. Podczas komedii „Kasta la vista” możesz liczyć nie tylko na humorystyczne i absurdalne sytuacje, ale też tematy o stanie sprawiedliwości, równości i wolności.

Wrocławski Teatr Współczesny „Wyskubki”

Podczas performansu „Wyskubki” zanurzysz się w twórczości Różewicza. Będzie to też niezwykle emocjonujące przeżycie, złożone ze śpiewu, tańca, poezji, tradycyjnych pieśni i gawęd.

Dzień Kobiet – Poznań

Teatr Nowy „Matka”

Groteskowy dramat psychologiczny „Matka” Witkacego to studium gier w relacjach rodzinnych. Podczas spektaklu zagłębisz się w niepokojącym świecie Janiny i jej syna Leona.

Mój Teatr „DZIEŃ KOBIET W MOIM TEATRZE” 

Mój Teatr w Poznaniu przygotował niezwykłą propozycję na wieczór z okazji Dnia Kobiet. Bo 8 marca odbędą się aż 2 niezwykłe wydarzenia. Będzie to komediowy spektakl muzyczny „Sam sobie zrób kanapkę” oraz recital piosenki aktorskiej „Cztery strony kobiety”.

Dzień Kobiet – Łódź

Teatr Komedii Impro w Łodzi „Dzień kobiet – komedia romantyczna”

Nie ma dwóch takich samych historii miłosnych i nie ma też dwóch takich samych spektakli impro! Podobnie jest podczas spektaklu „Komedia romantyczna”, podczas którego to publiczność będzie miała wpływ na to, jak potoczą się losy bohaterów.

Teatr Kamila Maćkowiaka „Diva Show”

Co powiesz na wieczór spędzony w doskonałym towarzystwie z Divą, w którą wcieli się Kamil Maćkowiak? Gwarantujemy, że będzie to wyjątkowo emocjonalne przeżycie. Bo spektakl w konwencji stand-upu nie tylko bawi, ale też wzrusza. 

Dzień Kobiet – Toruń

Teatr Muzyczny w Toruniu Dzień Kobiet na Broadwayu”

Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował na Dzień Kobiet coś naprawdę wyjątkowego. Podczas wydarzenia publiczność wsłucha się w znakomite wykonania najbardziej popularnych utworów musicalowych, m.in. „Grease”, „Moulin Rouge” i „West side story”.