wróć do bloga

Na co do teatru? Ślady Mikołaja prowadzą na te spektakle

Na co do teatru wybrać się w grudniu? Opcji jest mnóstwo! 

Nic tak nie sprzyja wyjściom do teatru jak mroźne, grudniowe wieczory. Czekają tam na Was przytulne foyer, wygodne miejsca na widowni, gorąca, zimowa herbata w teatralnej kawiarni i oczywiście wciągający spektakl. 

Najpopularniejsze sztuki teatralne obejrzysz w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Zatem czas na ranking spektakli teatralnych w grudniu 2023. 

Psst! Szukasz prezentu dla bliskiej osoby? Niezależnie od tego, czy upominek wkładasz pod choinkę, czy w świąteczną skarpetę – voucher do teatru (lub bilety) zmieszczą się wszędzie. 


➜ Na co do teatru w Warszawie?

Och-Teatr „Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja”

Słyszeliście już „Last Christmas”? My tak i uznaliśmy to za znak, że czas na świąteczny spektakl W niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat wprowadzi Was komedia “Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja”.

Przeniesiecie się do londyńskiego szpitala, w którym właśnie trwają przygotowania  do przedstawienia okolicznościowego dla pacjentów. W tym samym czasie odbywa się też zjazd neurologów. 

Jednak prawdziwe zamieszanie zaczyna się wtedy, gdy jeden z lekarzy dowiaduje się, że ma dorosłego syna, który akurat przebywa w szpitalu. 

Opis i bilety na spektakl Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja Och Teatru znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


Teatr 6. piętro „Sinatra 100 +”

Już pierwsze nuty utworów Sinatry, takich jak „Fly Me To The Moon”, „Can’t Take My Eyes Of You” i „New York, New York” potrafią przenieść do Nowego Jorku. Jeśli Waszym marzeniem jest odwiedzenie miasta, które nigdy nie śpi, swoje amerykańskie sny możecie spełnić w Teatrze 6. piętro. 

Bo dzięki olśniewającemu widowisku wokalno-wizualnemu „Sinatra 100 +”, macie szansę zobaczyć Amerykę złotej ery Hollywoodu, której symbolem jest oczywiście Frank Sinatra. 

Podczas spektaklu widzowie poznają ekscytującą historię życia, twórczości i talentu tej słynnej i uwielbianej przez tłumy gwiazdy. Pojawią się wątki relacji damsko-męskich, a także barowe i nawet mafijne anegdoty. 

Opis i bilety na spektakl Sinatra 100 + Teatru 6. piętro znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


Teatr Ateneum „Źli Żydzi”

Chcielibyście zobaczyć nietuzinkową sztukę? Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – czarną komedię, w której inteligentny humor doskonale równoważy się z niepowierzchownym przesłaniem. 

Akcja tragikomedii „Źli Żydzi” rozgrywa się w Nowym Jorku. Po śmierci dziadka, któremu podczas Holokaustu udało się ukryć cenną pamiątkę, w rodzinie pojawia się spór, komu się ona należy. Jednak nie tylko to jest kością niezgody, bo zacięta walka toczy się też o kwestie wiary i wierność wobec tradycji.

Opis i bilety na spektakl Źli Żydzi Teatru Ateneum znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


➜ Na co do teatru w Krakowie?

Teatr im. Juliusza Słowackiego „Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć”

Twórcy spektaklu „Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć” przyjrzą się losom założyciela i wieloletniego lidera „Samoobrony”, jego burzliwej działalności politycznej, ale też sytuacji całej reprezentowanej przez niego warstwy społecznej, mocno doświadczonej transformacją lat 90.

Pojawiający się w ostatnich latach zwrot ku perspektywie ludowej każe spojrzeć na temat nieobecności i „nieważności” opowieści ludowej jak na zjawisko towarzyszące nam od stuleci, będące wypadkową quasi-niewolniczego ustroju, jaki panował przez większość dziejów Rzeczypospolitej.

Opis i bilety na spektakl Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć Teatru im. Juliusza Słowackiego znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


sztuka na wynos „Bliżej”

Lubisz wciągające dramaty psychologiczne? W takim razie „Bliżej” w interpretacji teatru sztuka na wynos to strzał w dziesiątkę. Spektakl podąża za czwórką bohaterów. Alice, Larry, Dan i Anna tworzą pary, w których relacje są niezwykle skomplikowane. 

Obraz ich związków wypełnionych kłamstwami, zdradami, pożądaniem i zazdrością to jednocześnie brutalne spojrzenie na współczesną miłość. Sztuka jest też wyjątkowo trafną analizą ludzkich potrzeb, zarówno emocjonalnych, jak i cielesnych. 

Opis i bilety na spektakl Bliżej teatru sztuka na wynos znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


➜ Na co do teatru we Wrocławiu?

Wrocławski Teatr Współczesny „Syrena. Anatomia miłości”

We Wrocławskim Teatrze Współczesnym, w Scenie na Strychu, możecie obejrzeć spektakl, który zachwyca nie tylko bogatą scenografią i charakteryzacją, ale przede wszystkim fabułą.

„Syrena. Anatomia miłości” powstała na podstawie opowiadania singapurskiej pisarki Amandy Lee Koe, znanej z przełamywania społecznego tabu. Bohaterowie dramatu zmierzą się z poczuciem lęku i samotności, bo świat, w którym można kochać, kogo się chce, jest zbyt odległy.

Opis i bilety na spektakl Syrena. Anatomia miłości Wrocławskiego Teatru Współczesnego znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


Wrocławski Teatr Komedia „Nic nie gra”

Amatorski zespół aktorski wystawia sztukę w stylu Agathy Christie. Fabuła rozgrywa się na XX wiecznym dworze angielskim, gdzie dochodzi do morderstwa. 

Podczas spektaklu cała ekipa będzie walczyć z przeciwnościami, wpadkami i pomyłkami, aby dotrwać do ostatniego aktu. Czy kiedykolwiek dowiecie się, kto zamordował Lorda? 

Opis i bilety na spektakl Nic nie gra Wrocławskiego Teatru Komedia znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


➜ Na co do teatru w Poznaniu?

Teatr Capitol na wyjeździe w Poznaniu „Dajcie mi Tenora!”

W Teatrze Capitol zawsze można liczyć na porządną dawkę humoru, świetną scenografię i znakomitą grę aktorską. Spodziewajcie się tego podczas genialnego spektaklu „Dajcie mi Tenora!”.

Akcja dzieje się w przepięknej, paryskiej scenerii lat 30. Niedługo ma się odbyć widowisko stulecia, czyli koncert wybitnego włoskiego tenora – Tito Marelliego. 

Pasmo pomyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawia, że operę prawdopodobnie trzeba będzie odwołać. Jednak byłaby to katastrofa, dlatego bohaterowie starają się zrobić wszystko, żeby koncert się odbył.

Opis i bilety na spektakl Dajcie mi Teanora Teatru Capitol na wyjeździe w Poznaniu znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj


➜ Na co do teatru w Łodzi?

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi „Carmen”

Spektakl na podstawie jednego z najbardziej znanych dzieł na świecie, noweli autorstwa Prospera Mériméego „Carmen” oraz opartej na niej operze Georgesa Bizeta o tym samym tytule, to długo wyczekiwany przez nas tytuł. 

Podczas sztuki twórcy będą eksplorować granice między seksualnością i seksualizacją oraz kobiecą wolność i tożsamość.

Opis i bilety na spektakl Carmen Teatru Nowego w Łodzi znajdziesz na naszym portalu.

Wskakuj