Na co do teatru wybrać się w grudniu ? Opcji jest mnóstwo! 

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić sobie humor z powodu braku słońca, czy zanurzyć się w klimatyczną, zimową atmosferę i obejrzeć wciągający dramat – wszystkie możliwości znajdziesz w teatrze.

Najpopularniejsze sztuki teatralne obejrzysz w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Zatem czas na ranking spektakli teatralnych w grudniu 2022.

Na co do teatru – Warszawa

Lepiej już było…” Teatr Współczesny w Warszawie

Terminy spektakli: 7, 27, 28 grudnia

Spektakl Lepiej już było…” ma wiele zalet, ale głównym powodem, dla którego warto go zobaczyć, jest główna rola przezabawnej Marty Lipińskiej. Jej postać to emerytowana aktorka szekspirowska, którą spotyka pasmo nieszczęśliwych zdarzeń.

Śmierć ukochanego kota i utrata dachu nad głową popycha uroczą babcię do… napadu na bank. Jak dalej potoczą się jej losy? Jedyne, co możemy zdradzić, to że z pewnością będziecie zaskoczeni. Komedia bawi i skłania do refleksji, a pod płaszczykiem humorystycznej historii niesie ze sobą poruszające przesłanie.

Pełny opis spektaklu Lepiej już było… oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Małżeństwo to morderstwoTeatr Capitol w Warszawie

Terminy spektakli: 17, 31 grudnia

Lubicie zanurzać się we wciągającej historii i rozwiązywać kryminalne zagadki? Jeśli tak, to „Małżeństwo to morderstwo” jest idealną propozycją na spędzenie wieczoru w niecodziennej atmosferze.

Wybitni aktorzy – Olaf Lubaszenko i Anna Gornostaj wcielą się w rolę byłego małżeństwa, które w ciemnym i obskurnym mieszkaniu będzie fantazjować o… zbrodni doskonałej. Ale nie ma się co bać – spektakl to jednocześnie prześmiewcza komedia z genialnymi dialogami.

Pełny opis spektaklu Małżeństwo to morderstwo oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„OżenekTeatr 6. piętro w Warszawie

Terminy spektakli: 12, 13 grudnia

Ponadczasowa i przezabawna sztuka „Ożenek” to spektakl, który powinien zobaczyć każdy fan klasyki. W rolach głównych można będzie zobaczyć niesamowitych aktorów i aktorki, m.in. Annę Dereszowską, Michała Żebrowskiego, Cezarego Żaka, Janusza Chabiora i Cezarego Pazurę.

Mimo że komedia została napisana w pierwszej połowie XIX wieku, to nadal pozostaje aktualna. A o czym jest przedstawienie? Spektakl obnaża słabości szlachty i naturę ludzką.

Agafia Tichonowna chce wyjść za mąż, jednak dla kobiety ważniejszy od miłości zdaje się być status społeczny i materialny. Szuka ideału, jednak u każdego potencjalnego męża widzi same wady.

Pełny opis spektaklu Ożenek oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Na co do teatru – Kraków

„Sinto jak ja” Teatr Bez Rzędów w Krakowie

Terminy spektakli: 11 grudnia

Na co do teatru w Krakowie? Wyjątkowo emocjonalny spektakl oparty na faktach, „Sinto jak ja” można zobaczyć tylko w klimatycznym, krakowskim Teatrze Bez Rzędów. To opowieść o Otto Rosenbergu, który ocalał z Holokaustu. Podczas spektaklu będzie śpiewać Florica Ghiocel.

Mężczyzna jest autorem autobiograficznej książki „Palące szkło”, na podstawie której powstał spektakl. Dzięki temu można poznać historię o pomijanej często zagładzie Sinti – pokrewnej Romom grupy etnicznej. A fabuła sztuki jest opowiedziana z perspektywy Sinto, czyli jej członka. 

„Sinto jak ja” to również przypomnienie Johanna „Rukeli” Trollmanna, czyli Sinto i mistrza bokserskiego, który padł ofiarą Porajmos – w języku romskim oznaczającego zagładę Romów i Sinti. 

Pełny opis spektaklu Sinto jak ja oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Postrzał” sztuka na wynos w Krakowie

Terminy spektakli: 14, 15, 16 grudnia

Spektakl z niezwykle trafnymi spostrzeżeniami to dynamiczny „Postrzał”, który możecie obejrzeć w wyjątkowym, krakowskim teatrze sztuka na wynos. Kilku pracowników biurowych czeka przed gabinetem szefa. Czy są gotowi do wizyty w jaskini lwa?

W farsie pełnej napięcia, pracownicy marzą, aby wywrzeć na pracodawcy jak najlepsze wrażenie. Może uda się awansować. Oczekiwanie wypełnia strach, a kiedy bierze nad nimi górę, następuje szereg absurdalnych zdarzeń. Być może warto by było się zbuntować, zyskać wolność i spokój. Jednak wtedy konieczne będzie zdjęcie maski i ujawnienie swoich pragnień.    

Pełny opis spektaklu Postrzał oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

„Seks po krakosku” Teatr Współczesny w Krakowie

Terminy spektakli: 10, 11, 30, 31 grudnia

Podczas „Seksu po krakosku” publiczność przeniesie się do Krakowa z początku XX wieku. Pojawią się nie tylko dawne kostiumy, znakomita scenografia, ale również motywy twórczości Wyspiańskiego i Malczewskiego

Co więcej, jednym z bohaterów spektaklu będzie sam Tadeusz Boy-Żeleński. Jednak kluczową postacią jest Stanisław Kurkiewicz, czyli pierwszy polski seksuolog

Niepowtarzalnego klimatu dodaje fakt, że adres Teatru Współczesnego to jednocześnie miejsce, w którym lata temu znajdował się gabinet Kurkiewicza. Sztuka w zabawny sposób przypomni wybitną postać seksuologa, ukazując perypetie trójki przyjaciół.

Pełny opis spektaklu Seks po krakosku oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Na co do teatru – Wrocław

„Rubinowe gody” Wrocławski Teatr Komedia

Terminy spektakli: 30, 31 grudnia

Grażyna i Marian to dosyć typowe małżeństwo z wieloletnim stażem. Ona jest energiczna, chce odkrywać i pragnie doświadczać nowych przeżyć. On za to woli obejrzeć telewizję i wypić piwo. Czy po czterdziestu latach wspólnego życia są w stanie zaskoczyć siebie nawzajem? Ich tajemnice i skrywane pragnienia mogą wyjść na jaw, kiedy otrzymają niesamowity prezent z okazji rubinowych godów.

A jest to weekend w luksusowym, pełnym technologicznych nowinek hotelu. Jednak dla nich okazuje się to problematyczne, bo nie wiedzą nawet, jak włączyć światło. A to tylko mały procent ich przezabawnych przygód, które obejrzycie podczas „Rubinowych godów” we Wrocławskim Teatrze Komedia.

Pełny opis spektaklu Rubinowe gody oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

IMPROKRACJA – Vertigo Jazz Club & Restaurant we Wrocławiu 

Terminy spektakli: 6, 13, 20 grudnia

Macie ochotę na porządną dawkę humoru? Wpadnijcie do Vertigo Jazz Club & Restaurant zobaczyć improwizację teatru IMPROKRACJA. W tym miesiącu możecie wybrać się na 3 przedstawienia, a większość z nich jest w świątecznym wydaniu.

A są to „Krótkie formy: Santa edition”, „IMPROKRACJA feat. Piotr Bartyś z radia RAM” oraz „Byle do pierwszej gwiazdki – świąteczna komedia”. Co je łączy? To oczywiście rozbrajające poczucie humoru i nieprzewidywalne sytuacje.

Pełne opisy wydarzeń teatru IMPROKRACJA oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Na co do teatru – Poznań

„Pan ma problem z kobietami” Mój Teatr w Poznaniu

Terminy spektakli: 16, 17 grudnia

Czy mężczyzna jest w stanie zrozumieć kobietę? A kobieta mężczyznę? Na pewno wiele osób potrzebowałoby pomocy, żeby uświadomić sobie kwestie, które dla płci przeciwnej wydają się oczywiste. Niemniej jednak podczas spektaklu będziecie mogli wziąć udział w sesji terapeutycznej i poznać zarówno damskie, jak i męskie punkty widzenia.

Niewątpliwie temat jest skomplikowany i jego rozpracowanie wymagałoby całej serii sesji z terapeutą. Mimo tego sztuka zapewni Wam godzinę doskonałej zabawy i w humorystyczny sposób pozwoli spojrzeć na świat z przymrużeniem oka.

Pełny opis spektaklu Pan ma problem z kobietami oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

Na co do teatru – Łódź

„50 słów” Teatr Kamila Maćkowiaka w Łodzi

Terminy spektakli: 16, 17, 30 grudnia

Spektakl „50 słów” w Teatrze Kamila Maćkowiaka to opowieść o toksycznym związku, małżeństwie, które opiera się na wzajemnych oskarżeniach, kłótniach i frustracji.

Adam i Lena mają dziewięcioletniego syna, który tej nocy zostaje u kolegi. Para, pierwszy raz od dłuższego czasu, ma okazję, żeby spędzić romantyczny wieczór tylko we dwojeZaczynają od kolacji, jednak szybko pojawiają się emocjonalne zwroty akcji, które sprawią, że ta noc na zawsze zmieni małżeństwo Adama i Leny.

Pełny opis spektaklu 50 słów oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.