Adaptacja sceniczna tetralogii neapolitańskiej Elleny Ferrante podejmuje najważniejsze problemy i wątki powieści. Realizatorzy spektaklu przeprowadzają główną bohaterkę, Elenę Greco, przez proces dojrzewania i świadomego formowania własnej tożsamości. To, co kształtuje bohaterkę, to relacje z innymi ludźmi, aspiracje społeczne i edukacyjne, to marzenie, by wyrwać się z nizin społecznych, rozwijać się, zostać pisarką i odnieść sukces. To opowieść o tym, jak mocno o naszym życiu decyduje rodzina, pochodzenie i presja społeczna, ale też o odwadze bycia tym, kim chce się być. Spektakl rekomendowany od lat 16.

Czas trwania: 110 minut

Organizator: Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich (więcej wydarzeń organizatora)

Występują

Realizacja

reżyseria: Weronika Szczawińska dramaturgia: Piotr Wawer jr scenografia i kostiumy: Karol Radziszewski muzyka: Krzysztof Kaliski projektowanie dźwięku: Łukasz Maciej Szymborski światło: Jan Sławkowski inspicjentka: Justyna Bartman-Jaskuła asystentka reżysera: Lina Wosik

Opinie naszych Widzów

(3)

10/10

Tak dluga opowiesc trudno jest pokazac na scenie. Wybrano ksztaltujace charakter i zycie fragmenty. Znam ksiazkei cytaty byly doslowne. Doskonala forma.

Ch.....@gm...il.com | 29.10.2021

9/10

ok

co.....@to...bo.eu | 20.01.2020

4/10

Moim skromnym zdaniem pomysł na spektakl jest fajny: tekst książki stał się osobnym bohaterem przedstawienia. To z jaką precyzyjnością i delikatnością do tekstu podchodzi reżyser zasługuje na pochwałę. Gra aktorów jest na dobrym poziomie, świetne kostiumy, ciekawy niebanalny dobór muzyki. Natomiast w całości przedstawienie robi słabe wrażenie, zostawia po sobie niesmak. W tak delikatnych sferach jest zawsze cienka granica pomiędzy sztuką a wulgarnością. Niestety twórcom spektaklu nie udało się tej granicy nie przekroczyć. Tylko dobre wychowanie nie pozwoliło mi opuścić przedstawienie przed zakończeniem. Aktorzy niepotrzebnie się przebierali na scenie, imitacja stosunku w tak bezpośredni sposób nie służy fabule, tylko pokazuje, że reżyser traktuje widza jako małe dziecko, które nie jest w stanie odczytać aluzję i odniesienia do pewnych wątków i tematów. Jest to troche upokarzające, bardzo proszę następnym razem zaufać widzowi i jego inteligencji. Zabrakło mi też rozwoju bohaterów: charaktery, zachowania, sposoby wyrażenia emocji są narzucone i statyczne. Nie polecam także wybrania się na przedstawienie bez znajomości tekstu, będzie niełatwo się odnaleźć w przedstawieniu, iż jest nielinearne.

an.....@gm...il.com | 30.11.2024

Multimedia

Adres i dojazd

Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich, Scena na Strychu

ul. Rzeźnicza 12

Genialna przyjaciółka

Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich

pt., 28.02

19:00

od 54 zł

ostatnie miejsca

sb., 01.03

19:00

od 54 zł

ostatnie miejsca

nd., 02.03

18:00

od 54 zł

ostatnie miejsca

wt., 04.03

19:00

od 54 zł

ostatnie miejsca

Bilety dostępne do 28.02 godz. 18:00

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (przy wykupieniu opcji biletu flex)

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!

Polecane wydarzenia

Odkryj też