W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.
Willa wenecka.
Traktat w praktyce - wille Barbaro i Emo
Jak trudno poruszać się praktykom bez podstaw teoretycznych wie każdy, kto podjął kiedykolwiek wysiłek zmaterializowania własnego pomysłu. Intelektualne rygory, wskazujące metodę i określające zasady projektowania, formułowane były w renesansowych traktatach z pamięcią i krytyką rozwiązań proponowanych w antyku przez Witruwiusza. Ten, czytany na nowo inspiruje do twórczego komentarza i reinterpretacji, przynoszących nowe rozwiązania. Inspirujące renesansowe traktaty stanowiły przemyślane i uporządkowane koncepcje organizacji przestrzeni, podziału funkcji oraz sprawnego łączenia tego co intelektualne (humanistyczne) z tym, co materialne (architektoniczne). Dlatego proponowany wykład wprowadzi słuchaczy w zagadnienia formułowane w traktatach Albertiego, Filarete, Serlia, Vignoli, Barbara i Palladia oraz podejmuje próbę zaprezentowania realizacji też traktatowych w praktyce na przykładzie willi Barbaro i Emo.
Cykl wykładów: Spacery UNESCO/ Willa wenecka
Cykl wykładów dra Olafa Kwapisa poświęconych dziełom architektury autorstwa Andrei Palladia oraz innych architektów działających pomiędzy XVI a XVIII stuleciem w Vicenzy regionie Veneto.
W latach 90. minionego stulecia na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO wpisano miasto Vicenza oraz 24 wille w stylu palladiańskim, rozmieszczone w różnych miejscach regionu Veneto. Poddana władztwu weneckiemu, znakomicie prosperująca od XV do XVIII stulecia Vicenza stała się miejscem, w którym Andrea Palladio zrealizował największy, spójny projekt urbanistyczny, oparty na skrupulatnym studium architektury rzymskiej z okresu antyku oraz czasów sobie współczesnych. Wkomponowane w strukturę średniowiecznej zabudowy pałace, a także inne realizacje poza murami miasta do dziś imponują odwagą w reinterpretacji tradycji starożytnej, której konsekwentnie nadane zostały ramy renesansowego humanizmu. Uniwersalny projekt Palladia – architekta i teoretyka – stał się wzorem, chętnie podejmowanym w kolejnych stuleciach, weryfikowanym w różnym czasie i różnym otoczeniu, zawsze pozostając świadectwem geniuszu, którego pierwsze realizacje powstawały właśnie w regionie Veneto.
Wykłady w cyklu Spacery UNESCO/ Willa wenecka odbywają się w terminach: 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia, 28 kwietnia.
Czas trwania: 90 minut
Opinie naszych widzów (7)
10,0/ 10
Bardzo dobry wykład
ma.....@gm...il.com / 09 maja 2021
10,0/ 10
Wykład poprowadzony profesjonalnie i z pasją. Czekam na następne!
mo.....@on...et.pl / 06 maja 2021
10,0/ 10
Wspaniały wykład. Jestem pod wrażeniem wiedzy prowadzącego i przygotowanej prezentacji. Bardzo dziękuję. Prowadzący kilkakrotnie wspominał, że jest zobligowany czasem. Chętnie posłuchałabym dłużej, jeśli to nie problem.
ag.....@on...et.eu / 30 kwietnia 2021
10,0/ 10
Ogromna wiedza prowadzącego, bardzo przystępnie przedstawiony temat,. Bardzo mi się podobało. To już drugi wykład dr Olafa Kwapisa, którego słuchałam i na pewno nie będzie ostatni.
an.....@gm...il.com / 30 kwietnia 2021
10,0/ 10
Wykład, ciekawy, inspirujący. Ogrom wiedzy przekazany w sposób zwięzły, uporządkowany.
al.....@gm...il.com / 29 kwietnia 2021
10,0/ 10
Wykład bardzo dobry. Szkoda, że organizatorzy na siłę każą prowadzącemu mieścić się w 1,5h, przez co pomija i skraca całą masę treści.
bp.....@....pl / 29 kwietnia 2021
10,0/ 10
Fantastyczny, wspaniały, rewelacyjny! Nie moge się doczekać nastepnego :)
an.....@ho...il.com / 29 kwietnia 2021
Muzeum Warszawy - Adres i dojazd
Rynek Starego Miasta 28-42 Warszawa
http://muzeumwarszawy.pl
Wybierz termin
Wykład online: Willa wenecka. Traktat w praktyce - wille Barbaro i Emo (dr Olaf Kwapis)
W tym momencie wyszukujemy najbliższe Ciebie miasto w którym prowadzimy sprzedaż wejściówek i
biletów. W
celu zwiększenia dokładności zaakceptuj prosbę o udostępnienie lokalizacji w Twojej
przeglądarce.