Wykład online: Willa wenecka. Traktat w praktyce - wille Barbaro i Emo (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

22 oddanych głosów

9,9 / 10

Wykład online: Willa wenecka. Traktat w praktyce - wille Barbaro i Emo (dr Olaf Kwapis)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Willa wenecka.

Traktat w praktyce - wille Barbaro i Emo

Jak trudno poruszać się praktykom bez podstaw teoretycznych wie każdy, kto podjął kiedykolwiek wysiłek zmaterializowania własnego pomysłu. Intelektualne rygory, wskazujące metodę i określające zasady projektowania, formułowane były w renesansowych traktatach z pamięcią i krytyką rozwiązań proponowanych w antyku przez Witruwiusza. Ten, czytany na nowo inspiruje do twórczego komentarza i reinterpretacji, przynoszących nowe rozwiązania. Inspirujące renesansowe traktaty stanowiły przemyślane i uporządkowane koncepcje organizacji przestrzeni, podziału funkcji oraz sprawnego łączenia tego co intelektualne (humanistyczne) z tym, co materialne (architektoniczne). Dlatego proponowany wykład wprowadzi słuchaczy w zagadnienia formułowane w traktatach Albertiego, Filarete, Serlia, Vignoli, Barbara i Palladia oraz podejmuje próbę zaprezentowania realizacji też traktatowych w praktyce na przykładzie willi Barbaro i Emo.

Cykl wykładów: Spacery UNESCO/ Willa wenecka

Cykl wykładów dra Olafa Kwapisa poświęconych dziełom architektury autorstwa Andrei Palladia oraz innych architektów działających pomiędzy XVI a XVIII stuleciem w Vicenzy regionie Veneto.

W latach 90. minionego stulecia na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO wpisano miasto Vicenza oraz 24 wille w stylu palladiańskim, rozmieszczone w różnych miejscach regionu Veneto. Poddana władztwu weneckiemu, znakomicie prosperująca od XV do XVIII stulecia Vicenza stała się miejscem, w którym Andrea Palladio zrealizował największy, spójny projekt urbanistyczny, oparty na skrupulatnym studium architektury rzymskiej z okresu antyku oraz czasów sobie współczesnych. Wkomponowane w strukturę średniowiecznej zabudowy pałace, a także inne realizacje poza murami miasta do dziś imponują odwagą w reinterpretacji tradycji starożytnej, której konsekwentnie nadane zostały ramy renesansowego humanizmu. Uniwersalny projekt Palladia – architekta i teoretyka – stał się wzorem, chętnie podejmowanym w kolejnych stuleciach, weryfikowanym w różnym czasie i różnym otoczeniu, zawsze pozostając świadectwem geniuszu, którego pierwsze realizacje powstawały właśnie w regionie Veneto.

Wykłady w cyklu Spacery UNESCO/ Willa wenecka odbywają się w terminach: 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia, 28 kwietnia.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry wykład

  ma.....@gm...il.com / 09 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład poprowadzony profesjonalnie i z pasją. Czekam na następne!

  mo.....@on...et.pl / 06 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wykład. Jestem pod wrażeniem wiedzy prowadzącego i przygotowanej prezentacji. Bardzo dziękuję. Prowadzący kilkakrotnie wspominał, że jest zobligowany czasem. Chętnie posłuchałabym dłużej, jeśli to nie problem.

  ag.....@on...et.eu / 30 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Ogromna wiedza prowadzącego, bardzo przystępnie przedstawiony temat,. Bardzo mi się podobało. To już drugi wykład dr Olafa Kwapisa, którego słuchałam i na pewno nie będzie ostatni.

  an.....@gm...il.com / 30 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład, ciekawy, inspirujący. Ogrom wiedzy przekazany w sposób zwięzły, uporządkowany.

  al.....@gm...il.com / 29 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wykład bardzo dobry. Szkoda, że organizatorzy na siłę każą prowadzącemu mieścić się w 1,5h, przez co pomija i skraca całą masę treści.

  bp.....@....pl / 29 kwietnia 2021

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny, wspaniały, rewelacyjny! Nie moge się doczekać nastepnego :)

  an.....@ho...il.com / 29 kwietnia 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.