Arena y Esteras - występ cyrku z Peru - zdjęcie Arena y Esteras - występ cyrku z Peru - zdjęcie Arena y Esteras - występ cyrku z Peru - zdjęcie Arena y Esteras - występ cyrku z Peru - zdjęcie

Arena y Esteras - występ cyrku z Peru

Zapraszamy serdecznie na majowy, jedyny w Polsce, występ cyrku z Peru o nazwie „Arena y Esteras", który zaprezentuje swój spektakl "AMARU". Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Lelenfant, który prezentuje dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne z całego świata na wrocławskich scenach.

AMARU to spektakl wykorzystujący bez słów i dialogów artystyczne techniki cyrkowo-teatralne. Odnosi się do legendy o Amarze zaczerpniętej z mitologii Inków i podnosi temat walki o wodę i deszcz, które kreują życie. Spektakl, symbolicznie odnosi się do tematu zmiany klimatu, dlatego stanowi doskonałą lekcję na temat globalnych wyzwań współczesnego świata. Jest też dla wrocławian i wrocławianek unikalną szansą poznania andyjskiej kultury.

"Amaru" jest nie tylko strażnikiem wody, ale także równowagi. Pilnuje, aby "przemoc, która rodzi przemoc" nie zagnieździła się w jego łuskach, ale oddaje głos naturze by mogła przemawiać w swoim imieniu w dzisiejszych, trudnych czasach. Świat maluje naturę - lasy, topniejące lodowce, powietrze, kwiaty, niebo i ziemię.

Członkowie Arena y Esteras - oryginalnego i barwnego kolektywu artystycznego pochodzą z przedmieść Limy. Od początku swojej działalności angażują się w lokalną politykę i dążą do zmian społecznych, kierując się prawami człowieka, tożsamością kulturową i szacunkiem do rdzennej ludności. Hasło przewodnie grupy brzmi: "O prawo do uśmiechu!".

Peruwiańczycy w programie, który prezentują na całym świecie, nie wykorzystują oczywiście zwierząt. Zamiast skupiać się też tylko na klasycznych akrobacjach, stawiają na bardziej teatralne podejście do swoich spektakli. Przedstawienia łączą w sobie wiele elementów sztuki cyrkowej, takich jak akrobacje, kuglarstwo, żonglerka, wrotkarstwo, ale także elementy teatralne, muzyczne i taneczne. W swojej długoletniej działalności członkowie Arena y Esteras uzyskali wiele nagród i wyróżnień, a ich przedstawienia były wielokrotnie doceniane na międzynarodowych festiwalach cyrkowych.

Czas trwania: 45 minut

Występują

Cyrk "Arena y Esteras" z Peru

Twórcy

Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja

Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja - Adres i dojazd

https://faefoundation.wordpress.com/

Kup bilet