Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie

Średnia ocena

46 oddanych głosów

8,6 / 10

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę

MUSICAL o współczesnych Polakach z piosenkami takich wykonawców jak m.in. Czesław Śpiewa, Kabaret Starszych Panów, Zbigniew Wodecki with Mitch &Mitch, Mikromusic feat. Skubas, Coma, Ania Dąbrowska.

A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon - Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop… to samo. Nie ma Googla, nie ma nic. Pomijam światowy chaos i jego konsekwencje, ale co się dzieje z Tobą? Musisz wyjść z domu, zacząć gadać z ludźmi, zero lajków. Musisz pogadać z szefem, szefową, mężem, żoną, chłopakiem. Nie możesz sobie świecić 24 h w twarz niebieskim ekranem, bo tam nic nie ma. Gier też nie ma. Są tylko ludzie i Ty w relacjach z nimi. Z matką, przyjacielem, obcym. Musisz stanąć oko w oko ze sobą i z innymi. Musisz wyjść ze swojej bezpiecznej miejscówki na świat, rozejrzeć się dokoła i… No właśnie. Co byś tam wtedy zobaczył? Jaki pejzaż zastałbyś wokół siebie, w swojej głowie?

Jakie wtedy byłyby Twoje marzenia? Myślałeś kiedyś o tym?

Zapraszamy Was do naszego świata – świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujcie razem z nami rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć... Może się uda, choć trochę.

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem...

Wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie nie potrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia

Czas trwania: 100 minut

Występują

Katarzyna Faszczewska 

Dominika Handzlik 

Adrian Kieroński

Robert Mróz Junior

Twórcy

Na podstawie "Polak sprzeda zmysły" Konrad Oprzędek

REŻYSERIA: Anna Gryszkówna

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Aneta Todorczuk

OPRACOWANIE MUZYCZNE: Tomasz Krezymon

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Aleksandra Grabowska

CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska

Opinie naszych widzów (19)

 • 10,0/ 10

  Świetne, życiowe, a utwory w zupełnie nowej aranżacji idealnie dopasowane do konkretnego momentu w spektaklu 👍

  ma.....@....pl / 10 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  To był jeden z najlepszych spektakli, na jakich byłem. Fantastyczne aranże utwór, Niesamowite głosy aktorów. Super zaskakujący wstęp, by tuż po wejściu na salę od razu być zaczepionym przez aktora i móc prowadzic dialog. SUPER! BARDZO mi sie podobało. jeden jedyny minus to nagłosnienie. Miałem wrażenie, że głośnik jest tuz przede mną. I irytujące było, że aktor śpiewał do mikrofonu a nie było go słychać.

  pa.....@....pl / 31 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Och, koniecznie trzeba zobaczyć, zaskakujący w pozytywnym znaczeniu, bez zbędnego moralizatorstwa, ale nie pozostawia obojętnym, świetne teksty! i świetnie dopasowane piosenki!!!

  ag.....@gm...il.com / 01 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny. Wartka akcja i do tego z fantastyczną oprawą muzyczną. Poruszany temat bardzo jasno naświetla i uświadamia doroslej już części społeczeństwa że zdygitalizowany świat niesie wiele problemów nie tylko starszemu społeczeństwu ale i młodemu pokoleniu. Dla mnie osobiście sztuka dajaca wiele do myślenia i przemyślenia pewnych kwestii. Bardzo polecam i młodszej i starszej widowni

  go.....@ho...il.com / 20 października 2021

 • 10,0/ 10

  Świetne 100 minutowe pranie mózgu zgodnie z założeniami teatralnymi o pokładzie świetnego złączenia w jedną zgrana całość utworów których słuchałem od dziecka

  fi.....@gm...il.com / 09 października 2021

 • 10,0/ 10

  Doskonale przedstawione „życie”, wciąż młodych, ludzi zmagających się z problemami współczesnego Świata... Kto nie widział, musi, koniecznie nadrobić!

  ma.....@....pl / 13 września 2021

 • 10,0/ 10

  Polecam gorąco. Bardzo miło spędzony wieczór. Świetna obsada!

  ha.....@gm...il.com / 13 września 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja super spektakl, polecam

  an.....@pr...il.com / 12 września 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, doskonale zagrany. Zdecydowanie warty polecenia.

  Na.....@od...za.pl / 05 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Super, bardzo pozytywny i życiowy. Dobra gra aktorów, super spędzony czas z przyjaciółkami polecam

  st.....@gm...il.com / 19 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  Szczerze polecam. Spektakl jest taki prawdziwy, mocny. Piosenki bardzo dobrze budują nastrój, poruszają w sposób szczególny- na mnie największe wrażenie zrobiło wykonanie "Zaopiekuj się mną...". Bardzo dobra gra aktorska. Różnorodność w poruszaniu tematów. Piękne momenty wspólnych głosów przy wykonaniach utworów, które budują niepowtarzalny nastrój. Sztuka wzrusza, ze mnie wyciskała łzy, choć było też kilka powodów do szczerego uśmiechu. Prawdziwość przedstawienia współczesnych problemów- to porusza najbardziej. Pokazanie samotności, z jaką zmierzają się ludzie we współczesnym świecie, w różnym położeniu. Samotności, walki, oczekiwań, wreszcie bezradności, poczucia nieważności, pustki...

  di.....@....pl / 19 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  super ! dla mnie ok

  da.....@....pl / 05 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna sztuka i świetna gra aktorów. Jestem im wdzięczna za ten wspólnej czas - szczególnie w okresie pandemii. BRAWO! GRATLUJE! Polecam każdemu kto lubi zastanowić się nad życiem.

  mo.....@ho...il.com / 05 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Genialny! Bawi i wzrusza. Świetna gra aktorska, doskonały wybór utworów i ich wykonanie. Polecam wszystkim bez względu na płeć i wiek :)

  ag.....@gm...il.com / 24 września 2020

 • 9,0/ 10

  Młodzi świetnie zapowiadający się aktorzy. Doskonały wokal aktorów. Sporo śmiechu ale i refleksji.

  mo.....@gm...il.com / 09 października 2021

 • 6,0/ 10

  ciekawe aranżacje muzyczne znanych piosenek

  s_.....@....pl / 06 grudnia 2019

 • 4,0/ 10

  za dużo wulgaryzmów na temat sexu, wiem że jest od 16 lat ale to i tak wypadało słabo. byłam z 14 latkami bo pani przy kasie powiedziała że przeklinają i przecież się nie rozbierają- więc śmiało, a ja myślałam że się zapadnę pod ziemię, pomijam że fajnie śpiewali

  an.....@gm...il.com / 01 grudnia 2021

 • 2,0/ 10

  Zbyt dużo wulgaryzmów jest używanych, można to zamienić na inne słownictwo

  le.....@gm...il.com / 22 października 2021

 • 1,0/ 10

  Sztuka byłaby super, gdyby nie nadmierne epatowanie seksem i atakowanie kościoła. Nie polecam na wyjście rodzinne z dziećmi. Dobrze byłoby gdyby spektakle również były oznaczone dla jakiego widza są polecane.

  zz.....@....pl / 31 grudnia 2019

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Jazdów 2A

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.