Lawrence z Arabii - zdjęcie Lawrence z Arabii - zdjęcie Lawrence z Arabii - zdjęcie Lawrence z Arabii - zdjęcie Lawrence z Arabii - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

7,0 / 10

Lawrence z Arabii

„Lawrence z Arabii” to teatralny „głuchy telefon”, mnoży nieporozumienia i zapośredniczenia, weryfikuje popularne przekonania. To farsa o tożsamości, powstająca dzięki interakcji kilku grup: realizatorów, obcokrajowców zamieszkujących w Polsce oraz aktorów Teatru Powszechnego. To wreszcie próba wejścia w nieswoje buty, zerknięcia na to, co swojskie, z zewnątrz oraz fantazja o teatrze tworzonym na zamówienie społeczeństwa różnych tradycji i języków. A także gra z oczekiwaniami - bo co właściwie wiesz o Sudanie? kiedy Polska była republiką bananową? dlaczego Zorro nosi burkę? czy bardziej odległym krajem jest Wenezuela, czy też magazyn Amazona?

Twórcy, nie chcąc wytwarzać fantomowego obrazu „innego”, postanowili zaprosić do współpracy osoby nowoprzybyłe, niezakorzenione w Polsce, zmuszone do opuszczenia swoich krajów macierzystych. Oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością, wyobrażenia zweryfikowały w nieoczekiwany sposób, a spektakl sam zdefiniował swój komediowy charakter. Komedia traktowana jest tu jednak zupełnie poważnie - jako konkretna broń przeciwko tożsamościowym uogólnieniom i fantazjom.

Na scenie występują między innymi Piotr Wawer Jr, Mamadou Góo Bâ, Karina Seweryn, Wiktor Loga-Skarczewski, Maria Robaszkiewicz, Natalia Łągiewczyk.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Realizacja

Reżyseria: Weronika Szczawińska

Dramaturgia: Piotr Wawer jr

Scenariusz: Piotr Wawer Jr, Weronika Szczawińska, Eileen Gricuk, Jose Luis Sosa Estanga, Imru’ al-Qais, Amin Omer, Vira Popowa

Scenografia: Daniel Malone

Ruch: Agata Maszkiewicz

Asystentka produkcji: Aleksandra Matlingiewicz

Inspicjentka: Barbara Sadowska

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Na początku trochę wolno rozkręca się akcja, tak jak na pierwszej randce gdy rozmowa się nie klei. Ale w drugiej części tempo zdecydowanie nabiera tempa.

    za.....@gm...il.com / 24 czerwca 2018

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.