Opis obyczajów III - zdjęcie Opis obyczajów III - zdjęcie Opis obyczajów III - zdjęcie Opis obyczajów III - zdjęcie Opis obyczajów III - zdjęcie

Opis obyczajów III

W programie do spektaklu „Opisu obyczajów” w Teatrze STU (1990r.) pisałem: "Cykl ten będzie trwał tak długo, aż wyczerpie się interesujący materiał u autora; warto bowiem dzisiejszemu Polakowi przyjrzeć się epoce saskiej, epoce przedrozbiorowej, epoce, w której stanowiliśmy sami o sobie i porównać owe obyczaje z dzisiejszymi."

Słowa napisane początku lat dziewięćdziesiątych, tkwiły we mnie każąc myśleć nad kolejnym „Opisem”, bo materiał autora, do którego od czasu do czasu wracałem, kusił swoją, mądrością, pięknością i śmiesznością. W tym spektaklu postanowiłem zderzyć namiętności Jędrzeja Kitowicza, (wspomagając się trochę Henrykiem Rzewuskim i fragmentami jego „Pamiątek Soplicy”) z relacjami obcokrajowców zwiedzających nasz kraj w czasach stanisławowskich. Te dwa ścierające się punkty widzenia w stosunku do Polski i natury Polaka są kanwą tego spektaklu. Z tego sporu wynika wiele - gorycz, śmiech, przerażenie, ból, czułość, głupota, niedorzeczność, mądrość, tkliwość; bo to wszystko toczy ze sobą nieustanny bój. W Polsce wczoraj i dziś.

Na scenie występują między innymi Iwona Bielska, Elżbieta Bielska, Wojciech Błach, Magdalena Boczarska, Mikołaj Grabowski, Marcin Kalisz.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatr-imka.pl/

Twórcy

Scenariusz i reżyseria:Mikołaj Grabowski

Scenografia: Mikołaj Grabowski

Projekt graficzny: Wojciech Mejor

Zdjęcia: Mateusz Nasternak, Marcin Wegner

Muzyka: Zygmunt Konieczny

Producent: Tomasz Karolak

Koordynacja prac artystycznych: Marzena Wasyluk

Teatr IMKA - Adres i dojazd

ul. Kocjana 3, Warszawa

http://www.teatr-imka.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.