Seks nocy letniej - zdjęcie Seks nocy letniej - zdjęcie Seks nocy letniej - zdjęcie

Średnia ocena

39 oddanych głosów
469 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Seks nocy letniej

Wyobraźmy sobie bohaterów Snu nocy letniej Szekspira po latach. Kiedy już sobie żyją „długo i szczęśliwie”, w związkach zawartych po burzliwej nocy przeżytej w podateńskim lesie, kiedy zaklęcia i eliksiry Puka zwietrzały, opary dusznej woni opadły, a poezja ulotniła się w codziennej rutynie.

Po czym przenieśmy te trzy pary w pierwsze lata XX wieku, kiedy to Zygmunt Freud zaczynał swoją pracę nad odczarowaniem miłosnych zaklęć, postęp cywilizacyjny dopiero nabierał rozpędu, a ludziom zdawało się, że lada moment wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, a wszelkie tajemnice przeniknięte.

Taką właśnie rzeczywistość stworzył Woody Allen w filmie Seks nocy letniej (A Midsummer Night's Sex Comedy) z 1982 roku, który szybko stał się kanwą sztuki o tym samym tytule. Skomplikowane namiętności i wspomnienie pewnej nocy pojawiają się na scenie, by w klimacie beztroskiej amerykańskiej prowincji sprzed ponad stu lat trzy pary na nowo mogły ułożyć swoje emocjonalne i erotyczne relacje. Woody Allen przedstawia to wszystko w typowy dla siebie sposób – z humorem, ironią i dystansem, demaskując miłosne mistyfikacje i kpiąc z metafizyki płci, a nawet metafizyki w ogóle.

Lubelski Seks nocy letniej zrealizował Paweł Aigner – twórca bardzo dobrze przyjętego w poprzednim sezonie spektaklu Książę i żebrak według powieści Marka Twaina. Wspólnie ze scenografem i autorem kostiumów Pavlem Hubičką i kompozytorem Piotrem Klimkiem wykreował na scenie przy Narutowicza świat, w którym nie ma ważniejszej rzeczy niż miłość i seks. A że czasem w życiu bohaterów Allena tego brakuje, jeden z nich wymyśla i testuje kolejne wynalazki, w tym maszyny latające. Wszystko to dzieje się w rytmie nowoorleańskiego jazzu, w bogatej, choć niebanalnej scenografii i tworzy coś, co w dawnych dobrych czasach, gdy kobiety nosiły gorsety, a panowie słomkowe kapelusze, nazywano komedią z pieprzykiem.

Na scenie występują między innymi Marta Ledwoń jako Adrian, Halszka Lehman jako Dulcy, Janusz Łagodziński jako Leopold, Przemysław Gąsiorowicz jako Andrew, Lidia Olszak jako Ariel, Krzysztof Olchawa jako Maxwell.

Czas trwania: 140 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Piotr Klimek

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Jedna z ciekawszych sztuk jakie widziałem, ciekawa, z morałem, zabawna, ale nie śmiałem się skrajnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

  me.....@gm...il.com / 19 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Polecam Super aktorzy👌🥰

  el.....@....pl / 30 października 2019

 • 10,0/ 10

  Sztuka z olbrzymim pokładem dobrego humoru. Świetna scenografia i gra aktorów. Naprawdę polecam!

  pa.....@....pl / 29 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Mistrzostwo Świata:)

  ra.....@gm...il.com / 05 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  bardzo udany spontaniczny wypad :)

  Ma.....@in...ia.pl / 05 lutego 2017

 • 10,0/ 10

  Świetna inscenizacja! Doskonale oddany klimat W. Alena. Niezwykle interesująco zagospodarowana gra w przestrzeni. ( Wrażenie robią pojawiające się machiny latające!) Muzyka,! Kostiumy! Gra Aktorów! Polecam...!!!

  te.....@tl...en.pl / 09 grudnia 2016

 • 10,0/ 10

  Kocham Leopolda

  en.....@gm...il.com / 16 października 2016

 • 10,0/ 10

  Spektakl z doborową obsadą, ponad czasowy, pełen humoru, zapewniający dobrą rozrywkę.

  mo.....@....pl / 27 marca 2015

 • 10,0/ 10

  wspaniała gra p. Marty Ledwoń wspaniała scenografia i kostiumy:)

  bo.....@....pl / 15 lutego 2015

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska, szczególnie postać pielęgniarki i lekarza:) Fantastyczna scenografia.

  as.....@....pl / 21 marca 2016

 • 8,0/ 10

  Sposób na bardzo przyjemny wieczór.

  ga.....@ga...ta.pl / 19 marca 2016

Teatr im. Juliusza Osterwy - Adres i dojazd

http://www.teatrosterwy.pl/

Kup bilet