Scena Mistrzów: Artur Andrus - Recital kabaretowy - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

10,0 / 10

Scena Mistrzów: Artur Andrus - Recital kabaretowy

Nowy cykl organizowany przez Teatr Groteska zachwyci nie tylko treścią, ale przede wszystkim obsadą i formą. Scena Mistrzów to niewielkie formy teatralne i sceniczne w wykonaniu Mistrzów swojego gatunku. Na krakowskiej scenie spotkamy najwybitniejszych twórców związanych z szeroko pojętą kulturą wysoką. Nie zabraknie spektakli teatralnych, jak również recitali i koncertów. Wśród artystów zobaczymy takie osobowości jak Anna Sokołowska, Anna Seniuk, Marek Piekarczyk, Artur Andrus, Włodzimierz Press czy Janusz Gajos.

W czerwcu serdecznie zapraszamy Państwa na recital kabaretowy w wykonaniu Artura Andrusa - znakomitego dziennikarza, artysty kabaretowego, poety, autora tekstów piosenek, pisarza, piosenkarza, laureata konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”. Andrus to znany i lubiany konferansjer, komentator „Szkła kontaktowego”. W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa.

Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty. W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach.

Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie.

Na scenie występuje Artur Andrus.

Źródło zdjęcia: fot. Honorata Karapuda

Występują

Realizacja

Wojciech Stec – fortepian, gitara

Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Artur Andrus - rewelacja , natomiast duży problem dla mnie stanowiło oświetlenie sali teatru Groteska w Krakowie gdzie podczas całego spektaklu oślepiały widownię skierowane wprost na widzów mocne lampy ( reflektory ) ledowe w kolorze żółtym - miejsca miałem w rzędzie nr 9 i być może w tej lokalizacji było to bardzo uciążliwe

  wj.....@po...ta.onet.pl / 12 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  "super widowisko"," rewelacja" i cała masa podobnych określeń wyraża moją opinię"

  ad.....@....krakow.pl / 10 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Artur Andrus jest rewelacyjny !!!! Szkoda, że tak rzadko można oglądać go w Krakowie, bowiem zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie !

  ew.....@in...ia.pl / 10 czerwca 2018

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet