Pijani - zdjęcie Pijani - zdjęcie Pijani - zdjęcie Pijani - zdjęcie

Średnia ocena

54 oddanych głosów

7,7 / 10

Pijani

Słoń jest miłością. Bóg kocha wegetarian, a mięsożerców wysyła do piekła. Brat księdza katolickiego może udzielić ślubu, choćby ten nie miał brata. Jeśli kot zabił czyjąś matkę astmą alergiczną, to kot staje się przestępcą. Oraz trudno nie kłamać, skoro całe życie pracowało się w bankowości. Możesz to zrozumieć, nawet kiedy jesteś pijany. Mimo że jesteś pijany. Właśnie dlatego, że jesteś pijany. I choć bardziej niż wirującego derwisza przypominasz kawałek gazety unoszonej przez wiatr, pamiętaj: „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”. Może dziś będziesz to właśnie Ty?

PIJANI u Iwana Wyrypajewa to nie tyle co upojeni, ale pozbawieni hamulców, znajdujący się w znaczącym momencie swojego życia. Jego najnowsza komedia przynosi nam więcej niż tylko śmiech, bo między jednym czknięciem a drugim, między prawą a lewą stroną krawężnika możemy usłyszeć „szept Boga”.

Na scenie występują między innymi Agata Różycka jako Martha, Maciej Wyczański jako Mark, Martyna Kowalik jako Laura, Agata Góral jako Magda, Robert Majewski jako Laurenz, Łukasz Lewandowski jako Gustav.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Realizacja

Reżyseria: Wojciech Urbański

Asystentka reżysera: Karolina Szczypek

Scenografia i kostiumy: Anna Tomczyńska

Choreografia: Aneta Jankowska

Opracowanie muzyczne: Natalia Czekała

Reżyseria światła: Karolina Gębska

Projekcje: Adrian Cognac

Opinie naszych widzów (24)

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, kostiumy. 2-ga część "wbiła" mnie w fotel, to nie jest komedia, to głęboka "rzecz" do przemyślenia. Polecam

  b......@on...et.pl / 23 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl wspaniali aktorzy

  bu.....@ga...ta.pl / 03 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl wciskający w fotel

  wo.....@....pl / 19 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Zapadnie mi w pamięci na długo. Bardzo mądra sztuka

  pa.....@ou...ok.com / 20 lipca 2018

 • 10,0/ 10

  15/10. Sztuka zostaje w głowie na długo. Trudne tematy tożsamości, miłości, Boga, poczucia sensu przedstawione w tragicznie śmieszny sposób.

  to.....@gm...il.com / 02 lipca 2018

 • 10,0/ 10

  Jak najbardziej sztuka godna polecenia. Zachwycająca scenografia, a gra aktorska naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

  pa.....@gm...il.com / 01 lipca 2018

 • 10,0/ 10

  Dawno nie oglądałem tak dobrej sztuki i grających na 100% aktorów. Czuję, że na długo zostaną ze mną obrazy i słowa. Rewelacyjna scenografia, świetne kostiumy a przede wszystkim wystrzeliwane z wielką mocą teksty Wyrypajewa, Ostre, zaczepne, prawdziwe, skłaniające do przemyśleń. Polecam osobom wymagającym od teatru czegoś więcej niż lekkiej rozrywki.

  s......@mo...na.com.pl / 13 maja 2018

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska, super scenografia, ale temat trudny. Wiem, że warto przemyśleć sprawy, które zostały poruszone, ale ja przyszedłem z nastawieniem, że będzie wesoło i przyjemnie, a tu raczej było „na poważnie”. Sztuka jest „mocna” aktorzy grają tak dobrze, ze przenoszą widza na scenę i potrząsają nim. Ja dostałem emocjonalny „łomot”. Europejska historia, o naszych czasach i naszych wyborach. Tytuł „zwodniczy” ale to przecież teatr dramatyczny i emocje musza być! Tęsknie za wykonawcami bo byli świetni.

  al.....@gm...il.com / 03 grudnia 2019

 • 9,0/ 10

  Mocna treść, przekazana w sugestywnej formie. Bardzo dobra gra aktorów.

  Ma.....@in...ia.pl / 02 grudnia 2019

 • 9,0/ 10

  Nieszablonowy, wyjątkowy, pouczający. Spektakl ogląda się z zaciekawieniem, Śmiech przeplata się z ponurymi myślami o rzeczywistości. Serdecznie polecam osobom, które chcą w przyjemny sposób porozmyślać o filozoficznym pytaniu "czym jest życie?"

  d......@on...et.eu / 22 lipca 2019

 • 9,0/ 10

  Polecam go wszystkim którzy mają wątpliwość, życiowe rozterki i myślą że ich życie to dno. Bywa gorzej... i Ci ludzie próbują nam to pokazać ale z każdej opresji jest wyjście.

  ka.....@in...ia.pl / 20 lipca 2018

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobrze zagrany,ale przesłanie wätplowe. Bög przemawia do świata poprzez pijanych? Typowo rosyjski punkt widzenia. Dlaczego przez pijanych a nie nawiedzonych lub naćpanych? I co z matkä Karla? Dlaczego on twierdził,że żyje?

  m_.....@....pl / 22 lipca 2019

 • 8,0/ 10

  Ciekawy pomysł, dobra reżyseria, świetma scenografia i gra oktorska.

  mm.....@....pl / 24 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Głęboka, intrygująca niekomedia o wyrażnym podłożu religijnym maskowanym nieco przesadną ilością wulgaryzmów. Dla wyrobionego podniebienia.

  p_.....@po...ta.onet.pl / 03 lipca 2018

 • 8,0/ 10

  Tekst nierówny, ale miejscami błyskotliwy, Gra aktorska doskonała.

  ma.....@m-...an.com / 02 lipca 2018

 • 7,0/ 10

  świetna gra, scenorgafia, muzyka. słaba, płytka treść...

  da.....@gm...il.com / 03 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Pierwszy akt super, drugi trochę słabszy, bo od samego jego początku naszpikowany koszmarnie wulgaryzmami i przekleństwami. W mojej ocenie było ich za dużo.

  ma.....@gm...il.com / 19 listopada 2018

 • 7,0/ 10

  Sztuka okazała się być lepsza niż wynikało to branżowych recenzji. Jest przyzwoicie zagrana, a kilka ról uważam za ponadprzeciętne, np. Macieja Wyczańskiego i Sławomira Grzymkowskiego. Ze względu na specyfikę ról panie mają nieco mniej możliwości pokazania swoich umiejętności, aczkolwiek i one się wyróżniają np. Agata Różycka. Scenografia buduje nastrój i jest adekwatna do tematu. Pochyła podłoga obrotowej sceny wymusza niezgrabne ruchy właściwe ludziom pijanym, a samo wykorzystanie obrotowości sceny, przy bezkierunkowych ruchach postaci, lekko mami zmysł równowagi widza. Najważniejsze jest jednak to, że niezważając na często humorystyczny wydźwięk i bełkotliwie powtarzane pijackich mądrości, z treści można wydobyć konkretne i pożyteczne treści. Dla mnie najcenniejsze jest poruszenie wątku wschodnioeuropejskiej krytyki racjonalistycznej kultury zachodniej Europy, w tym szczególnie przeze mnie cenionego samokrytycyzmu, który na wschodzie Europy postrzegany jest być może jako zakamuflowany, skrajny przejaw egoizmu i "mazania się". Nie wnikając w tej chwili kto ma rację, i czy Wschód sam nie podbudowuje dobrego samopoczucia swoim rzekomym uduchowieniem (widzę tu wyraźne pokrewieństwo tematyki z filmami Andrieja Tarkowskiego, gdzie wytyka się brak chęci do zawierzenia i wiary), jestem wdzięczny autorom za wydobycie na powierzchnię akurat tego tematu do przemyśleń. Oczywiście są i inne tematy, ale każdy skupi się na tym co dla niego nowe lub ważne. Chcąc wymienić wady spektaklu, zwróciłbym uwagę na irytujące, niekończące się powtórzenia pewnych sentencji. Rozumiem że m. in. i na tym polega logika stanu nietrzeźwości, ale 5 min. powtarzania tego samego tekstu zaczyna się nieładnie kojarzyć ze sztucznym wydłużaniem spektaklu. Zbyt wiele było takich momentów. Za nieudane uważam również nieumiejętne stosowanie wulgaryzmów, i nie mam tu na myśli tego, że przedstawiona w sztuce klasa wyższa nie klnie. Było to zwyczajnie nieautentyczne, tak jakby aktorzy trochę się tego wstydzili i podświadomie połykali akurat te konkretne słowa. Sztuka jest udana i zachęcająca do zapoznania się z oryginalnym tekstem (wygląda na to że obecnie zupełnie niedostępnym...).

  ba.....@gm...il.com / 18 listopada 2018

 • 7,0/ 10

  Zagrany świetnie (dla aktorów 10!), ciekawa scenografia, ale ciężko mi było patrzeć przez 2h na totalnie pijanych ludzi. Trudno mi było też wyciągnąć coś głębszego z tego spektaklu - przekaz dla mnie był raczej oczywisty i jak dla mnie płytki.

  ma.....@....pl / 02 lipca 2018

 • 3,0/ 10

  Bylam zmeczona: chwiejacymi się ciągle postaciami, zbyt często powrarzanymi kwestiami. Przekaż o Bogu był niewiarygodny. Mąż był podobnego zdania. Wyszliśmy po I akcie.

  m......@in...ia.pl / 02 grudnia 2019

 • 3,0/ 10

  Chwilami było zabawnie, ale generalnie nudnawo. Dialogi nie wciągały. Trzeba było wykazać zaangażowanie, żeby utrzymać koncentrację na akcji. Osobiście nie mogłam się doczekać końca, choć z nadzieją, że może jeszcze wydarzy się coś ciekawego i zostanę zaskoczona.

  li.....@id...ia.pl / 30 lipca 2018

 • 2,0/ 10

  Zdaje się, że pan Wyrypajew chciał sprzedać nam metafizyczne doznania i życiowe mądrości. Niestety nic z tego mu się nie udałoŻyciowe prawdy "wszyscy kłamią", czy "Bóg cię oceni" kwalifikują się co najwyżej jako teksty pisane sprayem na murze. A większość dialogów z "Pijanych" można usłyszeć pod budką z piwem. Jedyny pozytyw to niezła gra aktorów. Mimo wszystko trzeciego aktu już bym nie zniósł. Moje 65 zł za bilet to jedno z najgorzej wydanych pieniędzy w życiu.

  ra.....@gm...il.com / 04 lutego 2019

 • 1,0/ 10

  Przykro mi to pisać ale zaufałam reżyserowi, że ma coś do przekazania widzowi. Myliłam się bardzo. Pustka, zero, nic. Strata czasu i w moim odczuciu kpina z inteligencji odbiorcy. Dobry twórca i z marnego materiału, przy pomocy dobrych aktorów powinien wydobyć cokolwiek. W przypadku Pijanych totalna porażka. Wszystkich!!!! Plus za piękny program, który czytając odniosłam wrażenie, że opis dotyczy zupełnie innego spektaklu - na pewno nie tego przedstawionego widzom w tym teatrze.

  an.....@....pl / 24 lipca 2019

 • 1,0/ 10

  Gra aktorów i scenografia ok. Ale sam spektakl,przesłanie -strata czasu To bardziej tematyka obyczajową niż komedia

  bi.....@gi...ax.pl / 23 września 2018

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.