#kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie #kopciuszek - zdjęcie

Średnia ocena

466 oddanych głosów

9,3 / 10

#kopciuszek

KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL

Musical dla dzieci i młodzieży o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt.”Kopciuszek”. Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach YouTube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając musical #kopciuszek” w Teatrze Capitol.

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

________________________

Spektakl rekomendowany dla Widzów od 8 roku życia.

Na scenie występują między innymi Maciej Babicz jako Wróż / Książę, Joanna Balasz jako Starsza siostra, Monika Węgiel jako Macocha, Kamil Studnicki jako Wróż / Książę, Dominika Kachlik jako Kopciuszek, Karolina Szeptycka jako Młodsza siostra.

Czas trwania: 70 minut

Występują

Maciej Babicz - zdjęcie

Maciej Babicz
Wróż / Książę

Joanna Balasz - zdjęcie

Joanna Balasz
Starsza siostra

Kamil Studnicki - zdjęcie

Kamil Studnicki
Wróż / Książę

Karolina Szeptycka - zdjęcie

Karolina Szeptycka
Młodsza siostra

Anna Szymańczyk - zdjęcie

Anna Szymańczyk
Starsza siostra/ Młodsza siostra

Realizacja

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak

Muzyka: Wojciech Frycz

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Asystent reżysera: Michał Ziembicki

Opinie naszych widzów (194)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Jesteśmy zachwycone - zarówno ja, moja mama, jak i 7 letnia córka. Wspólczesna adaptacja klasycznej bajki. Jeden z najlepszych spektakli jakiekie kiedykolwiek oglądałam. Bardzo dobra gra aktorska, muzyka, wyraziści bohaterowie oraz idealna dawka humoru. Wszystkie bawiłyśmy się super. Spektakl zdecydowanie warty swojej ceny. Bardzo polecam!

  Ka.....@....pl / 05 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Super,super,super

  an.....@gm...il.com / 05 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Ekstra mega fajny

  pg.....@po...ta.onet.pl / 05 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna sztuka. Dzieci powiedziały, że koniecznie musimy to powtórzyć.

  a_.....@in...ia.pl / 31 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny musical. Dużo humoru, ciepła. Dobre przesłanie dla dzisiejszych nastolatków. Dzieciom bardzo się podobało. Będę polecać innym klasom.

  ma.....@gm...il.com / 19 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl jest fenomenalny !!!!!

  ag.....@....pl / 10 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Robicie super przedstawienia, kiedyś w tym była dobra Syrena ale teraz Wy jesteście górą. Ważnym jest przesłanie. Gratulacje pomysłów

  re.....@....pl / 07 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo przyjemny z fajnym przekazem dla dzieciaków.

  an.....@....pl / 27 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie. Jedyną uwagą to zbyt głośne nagłośnienie. W 2 rzędzie w trakcie śpiewania przez aktorów piosenek trzeba było zatykac uszy.... :-( Tym bardziej prośbą o zastanowienie się nad tym jeśli przedstawienie jest dedykowane dzieciom i młodzieży. Dziękuję;)

  a-.....@tl...en.pl / 26 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Mega

  an.....@gm...il.com / 26 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie świetne, dzieci zachwycone, a ja wyszłam z bólem brzucha ze śmiechu. Obsada absolutnie świetna: Monika Daukszo (co za głos!), Maciej Babicz, Monika Węgiel, Joanna Bałasz, Joanna Halinowska - gratuluje talentu!!

  do.....@gm...il.com / 17 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Fajni aktorzy, świetne przedstawienie.

  pa.....@gm...il.com / 16 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Niesamowicie dopracowane przedstawienie zarówno dla dzieci jak u dorosłych. Byliśmy całą rodziną (dzieci 4 i 8 lat) i na nas wszystkich zrobiło ogromne wrażenie. Super, że z tak ponadczasowej baśni powstała tak bardzo nowoczesna interpretacja, docierająca do współczesnych dzieciaków (i dorosłych), prześmiewczą również obrazując jak my też na co dzień potrafimy się zachowywać będąc skupionym tylko na social mediach i good look.

  ed.....@gm...il.com / 16 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Wspaniała nowoczesna odsłona Kopciuszka. Super pomysł na narratora.

  i......@....pl / 16 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów, każdy zna oryginalną wersję Kopciuszka a pokazanie go w wersji współczesnej było miłym zaskoczeniem

  ma.....@gm...il.com / 16 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Opinie uczniów klasy 6 były jednoznaczne, spektakl bardzo ciekawy, angażujący, poruszający tematy na czasie, uczący, a przy tym wszystkim naprawdę dobrze się bawili. Polecamy w 100%!

  ki.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Dzieci zachwycone spektaklem, a to chyba najważniejsze :)

  km.....@ed...wa.pl / 05 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  uwspółcześniona wersja, atrakcyjna dla dzieci, ale i młodzież a nawet dorośli znajdą coś dla siebie

  an.....@po...ta.wp.pl / 05 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Moja 10-cio letnia wnuczka była zachwycona przedstawieniem. Powiedziała: ojej to już koniec a ja myślałam że to dopiero minęło 10 minut. Świetny spektakl !! Polecam

  ka.....@....pl / 05 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie było fantastyczne!!! Podobało się zarówno mi jak o 8-latce. To co mi się nie podobało to fakt, iż na przedstawieniu było bardzo dużo młodszych widzów pomimo sugerowanego wieku szkolnego. Maluchy pod koniec wydarzenia już marudziły, co mi osobiście przeszkadzało. Sam spektakl polecam znajomym z dziećmi w wieku szkolnym :)

  ka.....@on...et.eu / 31 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Ciekawie przedstawiona "nowa wersja". Syn wrócił i miał swoje przemyslenia, o ktorych mowił.

  mo.....@gm...il.com / 30 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Dzieci mega zadowolone. Świetne przedstawienie. Polecam

  ka.....@....pl / 30 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie super. Miałam trochę obawy czy młodzieży w wieku 14-16 lat będzie się podobało. Jednak jak się okazało byli zachwyceni interpretacją znanej bajki. Szczerze polecam.

  bi.....@tl...en.pl / 27 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Spektakl super

  al.....@gm...il.com / 25 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie, uczniowie zachwyceni.

  mn.....@on...et.eu / 22 marca 2023

Teatr Capitol - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 115, Warszawa

https://teatrcapitol.pl/