Dominika Kachlik - zdjęcie

Dominika Kachlik

9,2 / 10

558 oddanych głosów

Wiek: 31 lat

Studentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.
Spektakle z udziałem tego aktora:

#kopciuszek

Dla dzieci

KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL

Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.
Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „#Kopciuszek” w Teatrze Capitol.

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.
Musical na motywach baśni braci Grimm.

________________________

Spektakl rekomendowany dla Widzów od 8 roku życia.

Szczegóły

Matka Joanna od Aniołów

Dramat

Wybitne opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza z czasu wojny. Ważny w dziejach polskiego kina film Jerzego Kawalerowicza i Tadeusza Konwickiego.
Do Ludynia, na krańce dawnej Rzeczpospolitej przybywa młody egzorcysta ksiądz Suryn. Tutejszy klasztor ponoć opanował diabeł. Czego doświadczają zakonnice? Jak powstaje zło, którego nie rozumiemy? Spektakl o potrzebie doświadczenia czegoś, co nas przerasta.

W tytułowej roli przeoryszy – Małgorzata Kożuchowska.

W spektaklu wykorzystano fragmenty następujących tekstów: Stanisław Wyspiański, Powrót Odysa; John Donne, Pchła, Waleta żalu zabraniająca, tłum. Stanisław Barańczak; Rajmund z Kapui, Żywot św. Katarzyny ze Sieny, tłum. Kalikst Suszyło OP; Homer, Odyseja, tłum. Zygmunt Kubiak; Hieronim Morsztyn, Do Abrahama Maciejowskiego o anatomijej białogłowskiej; Ojcze nasz w języku aramejskim; Daniel Naborowski, Do panien; Jan Andrzej Morsztyn, Świerzbiącej, Na smętną, Paszport kurwom z Zamościa, Diabeł z ogonem, Nagrobek kurwie; Modlitwa św. Katarzyny ze Sieny do Matki Bożej (fragment przytoczony przez św. Jana Pawła II, Rzym 14 I 1980).

Szczegóły

Hagada na Polskę

Dramat

Hagada jest historią Wyjścia z Egiptu narodu żydowskiego, którą odczytuje się podczas Sederu Pesachowego. Hagada upamiętnia wydarzenia z przed czterech tysięcy lat, odtwarza się ją nieprzerwanie każdego roku 15 dnia miesiąca nisan. Ma ona uczyć wdzięczności i pokory, ma spajać naród.
"Hagada na Polskę" jest opowieścią o różnych, nieraz bolesnych aspektach tożsamości narodowej. Jest zbiorową próbą zmierzenia się z demonami polskości. Z czasem trwania kolacji zmienia się w opowieść o wygnaniu. Nasza Hagada jest też w końcu wyrazem sprzeciwu wobec zakłamywaniu i monopolizowaniu przez jeden obóz ideologiczny wspólnej historii Polski.
Zapraszamy Państwa do stołu sederowego by opowiadać o naszym polskim, niemieckim i żydowskim wychodzeniu z niewoli.
Spektakl jest efektem pracy podczas Kursu Mistrzowskiego na Wydziale Reżyserii pod opieką Pawła Łysaka.

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Szczegóły

iCOiDi

Dramat

Grupa młodych ludzi odcina się od świata tworząc małą komunę w centrum miasta. Nie mogą znieść powszechnej mieszczańskiej mentalności. Uciekając od fałszywego stylu życia, narzucanego przez normy społeczne, udają niepełnosprawnych umysłowo.

To bezkompromisowa krytyka współczesnego konformizmu. Rzuca światło na to, od czego najchętniej odwrócilibyśmy wzrok.

Czy idiota może być człowiekiem przyszłości?

W scenariuszu wykorzystano fragmenty filmów Larsa von Triera: „Idioci”, „Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”, „Melancholia”, „Element zbrodni”.

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego AT.

Szczegóły

Idioci

Grupa młodych ludzi odcina się od świata tworząc małą komunę w centrum miasta. Nie mogą znieść powszechnej mieszczańskiej mentalności. Uciekając od fałszywego stylu życia, narzucanego przez normy społeczne, udają niepełnosprawnych umysłowo.

To bezkompromisowa krytyka współczesnego konformizmu. Rzuca światło na to, od czego najchętniej odwrócilibyśmy wzrok. Czy idiota może być człowiekiem przyszłości?

Spektakl zainspirowany kontrowersyjnym filmem Larsa von Triera.

Szczegóły

Pibloktoq - piosenki Marii Peszek

Muzyczny

Podstawą scenariusza są piosenki Marii Peszek. Poza tym teksty zaczerpnięto z artykułów prasowych, informacji encyklopedycznych, internetowych portali informacyjnych. Wykorzystano również fragment „Idioty” Fiodora Dostojewskiego w tłumaczeniu Jerzego Jędrzejewskiego.

W przedstawieniu wykorzystano piosenki Marii Peszek:
„Moje miasto”, „Muchomory”, „Wyścigówka”, „Pibloktoq”, „Miłość w systemie dolby surround”, „Mam kota”, „Samotny tata”, „Lali lali”, „Sms”, „Rosół”, „Ciało”, „Jak pistolet”, „Brzydkie słowa to”, „Polska a, b, c i d”, „Miś”, „Marznę bez ciebie”, „Sorry polsko”, „Żwir”, „Pan nie prowadzi mnie”, „Ballada nie lada”, „Zejście awaryjne” z płyt „MiastoMania”, „Maria Awaria”, „JezusMariaPeszek” i „Karabin”.
Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Szczegóły

Kwiaty we włosach

Koncert studentów III roku Wydziału Aktorskiego.

Czerwone Gitary były odpowiedzią na beatlemanię; niemal każda z piosenek Seweryna Krajewskiego stawała się przebojem. Studenci Akademii Teatralnej zaśpiewają te utwory dla państwa, dla siebie samych, ale także dla swoich rodziców, którzy na tych piosenkach się wychowali. Kwiaty we włosach połączą pokolenia.

Szczegóły

Parawan

Komedia

„Parawan” jest muzyczną sztuką o kłopotach i trudnościach na jakie napotyka inteligent (literat) w procesie przystosowania się do norm i reguł nowego ustroju, który właśnie zapukał do drzwi jego mieszkania.

Pojawienie się niespodziewanych gości uzmysławia bohaterowi, że istnieją zmiany, których nie oczekiwał, bo nie są mu one na rękę. I choć jedynym celem, w jakim przyszli goście jest uczynienie lepszym życie bohatera, to okazuje się, że nie jest on w ogóle przygotowany na taki prezent. W ślad za zewnętrznymi zmianami nie nadążają bowiem wewnętrzne przemiany inteligenta, który z przystosowaniem się do życia w nowych warunkach ma poważne kłopoty. Nie mają ich za to ani jego koledzy, ani jego matka, ani znajomi i nieznajomi, pojawiający się w drugiej części sztuki, dla których wejście w nowy ustrój wymaga tylko nieznacznych zabiegów przystosowawczych i odrobiny zaradności, a niekiedy cwaniactwa. Ta łatwość innych – dodatkowo pogłębia stres bohatera, stając się źródłem komicznych i tragikomicznych sytuacji.

Cała sztuka jest bowiem komedią i próbą autoironicznego spojrzenia na początek polskich przemian ustrojowych. Napisana jest wierszem, co – biorąc pod uwagę temat sztuki – stanowi swoisty „filtr”, chroniący wartki i potoczysty dialog przed niebezpieczeństwem łatwych uproszczeń i przyziemnej werystycznej powszedniości. Jest to również komedia muzyczna z dziewięcioma piosenkami, co dodatkowo nadaje jej charakter odległy od płaskiego realizmu.

Reasumując – „Parawan” to muzyczna komedia o trudnościach adaptacyjnych polskiego inteligenta w początkowym okresie funkcjonowania, nowego dla niego, ustroju kapitalistycznego.

Spektakl warsztatowy studentów II roku Wydziału Aktorskiego.

Szczegóły